Gniazdko z licznikiem energii pod GUI Generic

RomanG
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 21, 2020 7:35 am

Witam!
Zfleszowałem Suplą gniazdko Woox R6113 po podmianie Bekena na ESP.
W konfiguracji "Ustawienie GPIO dla HLW8012" jest opcja "Mode". Co ona oznacza i jakie powinienem wybrać ustawienie; "HIGH", czy "LOW"?
Pytanie także do @uchnast.michal; Leży mi jedno gniazdko "DGM PP-W16", które nie jest już obsługiwane przez oryginalną apkę (mój android jest zbyt nowy :) ), a Ty pisałeś, że można je uaktualnić (do Supli) bez rozkręcania. Prosiłbym o informację; w jaki sposób to zrobić. Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony czw mar 16, 2023 9:33 pm przez RomanG, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Aby zmienić soft do supli bez rozkręcania musisz użyć tuya-converter , to oprogramowanie należy uruchomić np na malinie lub komputerze z karta wifi która będzie działać jako AP , ten zestaw symuluje chiński serwer ktiryvukozliwia zmianę softu najpierw do tasmoty a później do supli
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
RomanG
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 21, 2020 7:35 am

Dziękuję za odpowiedź. Na tę chwilę chyba podaruję sobie taki upgrade.
Może jest jakiś wątek o tym!?
RomanG
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 21, 2020 7:35 am

Witam ponownie!
Usunąłem wcześniejszy post z tego powodu, że nikt nic nie doradził odnośnie mojego problemu, a także nic on nie wnosił, a jedynie obnażał moją niewiedzę :).
Jak wspomniałem wcześniej chodzi o gniazdko Woox R6113, gdzie zmieniłem kontroler z Bekena BK7231N na ESP-02S.
Rozwiązaniem okazało się wygenerowanie softu dla ESP8285 i wgranie przez "Tasmotizer-a", a nie bezpośrednio z przeglądarki.
Jeżeli chodzi o "Tasmotizer", to większość moich problemów z fleszowaniem ESP skończyła się, od kiedy zacząłem go używać.

Wszystko ruszyło "od strzała" :D ! Wskazania są prawidłowe (dokładne), a jeżeli chodzi o samo gniazdko, to mogę je z czystym sumieniem polecić wszystkim. Wykonane jest b. solidnie; wprawdzie obudowa na zatrzaski w rogach, ale po podważeniu fajnie schodzi (trzeba uważać na elektronikę), rezystory w torze pomiarowym z tolerancją 1%, a samo PCB też dość dobre.
Pinout (może się komuś przyda);
- LED - RX - GPIO03 (LOW),
- HLWBL SELi - TX-GPIO01,
- HLWBL CF1 - D6 - GPIO12,
- HLWBL CF -D5 - GPIO14,
- LED PRZEKAŹNIKA - D1 - GPIO5 (HIGH),
- PRZYCISK - D2 - GPIO04,
- PRZEKAŹNIK - D7 - GPIO13 (HIGH).
RomanG
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 21, 2020 7:35 am

slawek pisze: sob sie 13, 2022 8:09 pm Wgrywam przez przeglądarkę lub NodeMCU-PyFlasher-4.0-x64 z parametrami podanymi w builderze.
Kilka razy wgrywałem z przeglądarki, ale miałem potem problemy z ustawieniem wszystkiego i zrezygnowałem z takiej opcji. Może u mnie to jest wina ustawień samej przeglądarki. Proponuję spróbować - jak wyżej napisałem - z tasmotizera. Dodatkowo można nim zrobić beckup, jeżeli się uktaktualnia soft.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”