MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

jax2
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 05, 2023 5:38 pm

Da się jakoś łatwo zmodyfikowac tą aplikacje zeby słupki-wykresy były innego koloru jak są oryginalnie ? czy trzeba być informatykiem szkoły wyzszej ? :) Lub może zmiana koloru tła aplikacji w miejscu wykresu ? A mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie mam ustawione monitorowanie napiecia i ustawiłem dość nisko żeby sprawdzic jak to działa i napięcie przekracza ustawioną wartosc wysokiego napiecia ale nigdzie nie widzę powiadomien czy cokolwiek, działa to poprawnie czy ja taki jestem ślepy ze nie widzę gdzie to pokazuje ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jax2 pisze: wt mar 21, 2023 1:11 pm Da się jakoś łatwo zmodyfikowac tą aplikacje zeby słupki-wykresy były innego koloru jak są oryginalnie ? czy trzeba być informatykiem szkoły wyzszej ? :) Lub może zmiana koloru tła aplikacji w miejscu wykresu ? A mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie mam ustawione monitorowanie napiecia i ustawiłem dość nisko żeby sprawdzic jak to działa i napięcie przekracza ustawioną wartosc wysokiego napiecia ale nigdzie nie widzę powiadomien czy cokolwiek, działa to poprawnie czy ja taki jestem ślepy ze nie widzę gdzie to pokazuje ? Pozdrawiam
Nie da się zmienić kolorów.

Monitoring napięcia jest dosępny tylko w Cloud. Jak wejdziesz na kanał MEW-ki, to tam na dole są zakładki "historia", "aberracje napięcia" (to tutaj) itd.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli posiadasz umiejętności programowania aplikacji Android to możesz zmienić co tylko chcesz.
Na cloud.supla.org tam gdzie ustawiałeś progi znajdziesz zakładkę "Aberracje napięcia".
jax2
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 05, 2023 5:38 pm

I wszystko jasne dziekuję za odpowiedzi. Szkoda tylko że nie da się wyłączyć monitorowania np.fazy 2 i 3 nie każdy używa trzy fazy (używam tylko do 1 fazy i cały czas mam komunikat poniżej progu faza 2 i 3 ) jedyne wyjscie to chyba ustawic minimalne napiecie 0 o ile się da.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jax2 pisze: wt mar 21, 2023 4:05 pm I wszystko jasne dziekuję za odpowiedzi. Szkoda tylko że nie da się wyłączyć monitorowania np.fazy 2 i 3 nie każdy używa trzy fazy (używam tylko do 1 fazy i cały czas mam komunikat poniżej progu faza 2 i 3 ) jedyne wyjscie to chyba ustawic minimalne napiecie 0 o ile się da.
W cloud możesz wyłączyć monitorowanie fazy 2 i 3.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jax2
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 05, 2023 5:38 pm

klew pisze: wt mar 21, 2023 4:13 pm W cloud możesz wyłączyć monitorowanie fazy 2 i 3.
I teraz wszysttko jasne na starość człowiek ślepy się robi dziekuje za odpowiedż :)
Kamyk
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 10:32 pm

Witam,

Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego odkopię trochę ten. Czy jest gdzieś rozpisane co dokładnie oznaczają pobrane dane? Starałem się zaimportować różne dashboardy do Grafany, ale dane/nazwy/zmienne są całkowicie inne.

U mnie na przykład wyglądają tak:

Obrazek

Niestety nie wiem dlaczego tak mój InfluxDB pobiera dane. Nie muszę ich zmieniac (tych nazw) ale chcialbym sie dowiedziec co jest co. Np. ktora zmienna to calkowicie wyslana energie do ZE. Albo pobrana? Albo zużyta itp.

Będę wdzieczny za odpowiedz.
Pozdrawiam,
Kamyk
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kamyk pisze: pt sty 12, 2024 8:31 am Witam,

Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego odkopię trochę ten. Czy jest gdzieś rozpisane co dokładnie oznaczają pobrane dane? Starałem się zaimportować różne dashboardy do Grafany, ale dane/nazwy/zmienne są całkowicie inne.

U mnie na przykład wyglądają tak:

Obrazek

Niestety nie wiem dlaczego tak mój InfluxDB pobiera dane. Nie muszę ich zmieniac (tych nazw) ale chcialbym sie dowiedziec co jest co. Np. ktora zmienna to calkowicie wyslana energie do ZE. Albo pobrana? Albo zużyta itp.

Będę wdzieczny za odpowiedz.
Pozdrawiam,
Kamyk
To wygląda na czestotliwość napięcia w sieci.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Kamyk
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 10:32 pm

Akurat to dałem dla przykłądu, ale mam sporo tego i dlatego myślałem, że jest gdzieś jakiś opis co jest co.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kamyk pisze: pt sty 12, 2024 9:34 am Akurat to dałem dla przykłądu, ale mam sporo tego i dlatego myślałem, że jest gdzieś jakiś opis co jest co.

Pozdrawiam,
Co jest w tych nazwach niezrozumiałe?
Jeśli problem jest z językiem, to wrzuć sobie te frazy do tłumacza (oczywiście _ trzeba zastąpić spacjami).
Jeśli tłumaczenia są niezrozumiałe, to napisz, których parametrów nie rozumiesz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”