Skrypty do robienia " łańcuszka"

vegacomp
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 22, 2017 4:02 pm

Witam !!
Mam wielki problem a mianowicie sterowniki SLW-02 załączają ledy na trzech paskach, a ze względu na duży prąd cały układ jest odpalany pośrednio przez wzmacniacze i osobne zasilacze prądowe. Wszystko działa ale jest jeden problem. Zasilacze "chodzą" bez przerwy pobierając prąd i skracając swoją żywotność. W związku z powyższym wymyśliłem coś takiego aby wraz z załączaniem któregokolwiek kanału LED było również odpalane napięcie na dodatkowy sterownik np: ROW-01 który będzie załączał się wraz z zapaleniem dowolnego kanału sterownika SLW-02. W ten sposób napięcie za zasilaczach prądowych będzie się pojawiało wtedy kiedy jest potrzebne.Na skryptach SUPLA próbowałem ale tylko załącza a wyłączyć nie chce.
I moje pytanie czy ma ktoś jakiś pomysł.??

Z góry Bardzo Dziękuję.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

vegacomp pisze: wt mar 21, 2023 2:40 pm Witam !!
Mam wielki problem a mianowicie sterowniki SLW-02 załączają ledy na trzech paskach, a ze względu na duży prąd cały układ jest odpalany pośrednio przez wzmacniacze i osobne zasilacze prądowe. Wszystko działa ale jest jeden problem. Zasilacze "chodzą" bez przerwy pobierając prąd i skracając swoją żywotność. W związku z powyższym wymyśliłem coś takiego aby wraz z załączaniem któregokolwiek kanału LED było również odpalane napięcie na dodatkowy sterownik np: ROW-01 który będzie załączał się wraz z zapaleniem dowolnego kanału sterownika SLW-02. W ten sposób napięcie za zasilaczach prądowych będzie się pojawiało wtedy kiedy jest potrzebne.Na skryptach SUPLA próbowałem ale tylko załącza a wyłączyć nie chce.
I moje pytanie czy ma ktoś jakiś pomysł.??

Z góry Bardzo Dziękuję.
To dziwne, że na skryptach nie działa. Raczej nie ma takiej możliwości. Jeżeli się załącza to musi się też wyłączać.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
vegacomp
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 22, 2017 4:02 pm

Tyle to wiem, a siedziałem przy tym pół dnia i nic. W konfiguracji niby OK, a działać nie chce.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

vegacomp pisze: wt mar 21, 2023 3:44 pm Tyle to wiem, a siedziałem przy tym pół dnia i nic. W konfiguracji niby OK, a działać nie chce.
Wrzuc zrzut w trybie edycji. Id możesz zamazać tylko opisz co jest co
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Z całym szacunkiem, sesja zdalna to jedyne rozsządne podejście do sprawy, już 1/2 dnia zmarnowana :-)

polecam się jezeli coś to na priv.

pozdr dla YoMan.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
vegacomp
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 22, 2017 4:02 pm

Witam jeszcze raz.
Aby naświetlić dokładniej to schemat w załączniku.

2 moduły SLW-02 mają sterować ledami. Lecz ze względu na duże prądy trzeba zrobić układ pośredni.
Czyli SLW-02 podaje PWM na wzmacniacze i dalej na linie LED. Chodzi o to aby zasilacze prądowe ledów nie pracowały wtedy kiedy nie potrzeba. Stąd ROW-01 załączający zasilanie dla wzmacniaczy. ROW-01 ma być w stanie załączenia jeżeli którykolwiek z wyjść SLW-02 jest załączony. Na tym moja wiedza się kończy. Skrypty które próbowałem napisać nie działają lub działają częściowo.

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!
Załączniki
20230323_141743.jpg
20230323_141743.jpg (213.49 KiB) Przejrzano 391 razy
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

vegacomp pisze: czw mar 23, 2023 1:43 pm Witam jeszcze raz.
Aby naświetlić dokładniej to schemat w załączniku.

2 moduły SLW-02 mają sterować ledami. Lecz ze względu na duże prądy trzeba zrobić układ pośredni.
Czyli SLW-02 podaje PWM na wzmacniacze i dalej na linie LED. Chodzi o to aby zasilacze prądowe ledów nie pracowały wtedy kiedy nie potrzeba. Stąd ROW-01 załączający zasilanie dla wzmacniaczy. ROW-01 ma być w stanie załączenia jeżeli którykolwiek z wyjść SLW-02 jest załączony. Na tym moja wiedza się kończy. Skrypty które próbowałem napisać nie działają lub działają częściowo.

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!
Idea jest jasna. Pytania 2 - dlaczego nie mogą wzmacniacze chodzić 24/7 ?? Tak dużo prądu biorą w spoczynku?
2. Co ci nie dziala/działa częściowo?

Pisałem powyżej żebyś wkleił zrzuty bo inaczej nie wiadomo co tam nabroiles
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
vegacomp
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 22, 2017 4:02 pm

Wstydzę się wklejać bo znajomy mi napisał że to się nie trzymak "kupy ni d...". I lepiej żeby ktoś napisał od nowa !!!
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

vegacomp pisze: czw mar 23, 2023 5:21 pm Wstydzę się wklejać bo znajomy mi napisał że to się nie trzymak "kupy ni d...". I lepiej żeby ktoś napisał od nowa !!!
Skoro znajomy taki "mądry" to nie chciał pomóc? :)

A na serio: stan kanału led (czy włączony) masz

Kod: Zaznacz cały

{{state(xxxxx).on}}
ewentualnie czy niewłączony

Kod: Zaznacz cały

{{not state(xxxxx).on}}
i teraz żeby załączyć musisz dodać operatory logiczne "lub" czyli "OR" - "jezeli led1 jest włączony LUB led2 jest włączony LUB ...."
i wtedy załączasz wzmacniacze, np.

Kod: Zaznacz cały

{{state(xxxxx).on}} or {{state(xxxxx).on}} or .......
Na wyłączeniu nieco inaczej ponieważ chcesz wyłapać sytuację kiedy wszystkie są wyłączone więc potrzebujesz sumę logiczną za pomocą operatora "i", w skryptach "AND" - "jeżeli led1 jest wyłączony I led2 wyłączony I ..." i wtedy wyłączasz wzmacniacze, np.

Kod: Zaznacz cały

{{state(xxxxx).on}} and {{state(xxxxx).on}} and .......
Teraz pobaw sie tymi warunkami i powinienes to ogarnąć.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
vegacomp
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 22, 2017 4:02 pm

Zrobiłem z jednym sterownikiem ale i tak działać nie chce. Jeden sterownik SLW-02 i trzy kanały.
Załączniki
wyłącz.png
wyłącz.png (163.26 KiB) Przejrzano 316 razy
włącz.png
włącz.png (166.03 KiB) Przejrzano 316 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”