SBW-02 -jak podłączyć do napędu CAME BX ( załącznik) ?

Lachon
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 27, 2021 3:49 pm

Witam,

pozwolę się podłączyć pod wątek, posiadam sterownik SBW-02 podpięty pod napęd bramy wjazdowej, oraz bramy garażowej, na bramie wjazdowej udało mi się samodzielnie podłączyć kontaktron z racji tego, że sterownik jest umieszczony w napędzie bramy, a kabel od kontaktronu spokojnie wystarczył żeby go umieścić na bramie.
Natomiast mam problem z podłączeniem pod bramę garażową, jako że wjazd jest wybrukowany kostką i ma około 5-6m nie dam rady bez jej rozbierania przeciągnąć kabla od kontaktronu do sterownika aby nie leżał "luzem" na kostce, czy jest jakiś inny sposób na podłączenie kontaktronu żebym mógł zobaczyć na aplikacji czy brama jest otwarta/zamknięta bez ciągnięcia kabla po podjeździe?
Nie wiem czy można np. podłączyć gdzieś do napędu bramy tak żeby aplikacja Supla pokazywała obecny stan (nie mam niestety do końca takiej wiedzy, ponieważ "ogarnął" mi to montażysta przy automatyzacji bramy wjazdowej).
Czy jest ew. jakiś alternatywny sposób na obejście tematu?
Z góry dzięki za pomoc.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

W garażu daj osobny moduł z Suplą - np Wemos. Do niego podłącz kontaktron. Oczywiście w module w garażu ustawiasz kanał jako krańcowka. W CLOUD dla krańcówki ustawiasz funkcję czujnik otwarcia bramy, a następnie w ustawieniach SBW wskazujesz czujnik otwarcia z modułu zainstalowanego w garażu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

and111 pisze: sob mar 25, 2023 7:12 pm W garażu daj osobny moduł z Suplą - np Wemos. Do niego podłącz kontaktron. Oczywiście w module w garażu ustawiasz kanał jako krańcowka. W CLOUD dla krańcówki ustawiasz funkcję czujnik otwarcia bramy, a następnie w ustawieniach SBW wskazujesz czujnik otwarcia z modułu zainstalowanego w garażu.
W Cloud chyba się nie da przypisać czujnika otwarcia z innego urządzenia, przynajmniej ja nie widzę takiej opcji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Można przypisać czujnik z innego urządzenia w ramach tego samego konta.
Lachon
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 27, 2021 3:49 pm

Dzięki za odpowiedź, rozumiem że np. osuplowany sonoff sv też dałby radę? mam raczej podstawową wiedzę na ten temat (sorry jeśli palnę jakąś głupotę) trochę poczytałem inne wątki, oraz zerknąłem na filmy na YT, ale chciałem się upewnić jak najoptymalniej zasilić ten moduł? Widzę, że SV/Wemos mają dopuszczalne napięcie 5-24V, czyli pewnie mogę kupić zasilacz np. 12V input pod 230V i na wyjściu puścić go do modułu? Czy w bardziej oszczędnej wersji mógłbym wpiąć zasilenie np. w napęd bramy garażowej (NICE)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz zasilić bezpośrednio z nice-a pod warunkiem, że wybrany moduł może być zasilany z 24V AC. Osobiście zastosowałbym po prostu drugi SBW. Jeden do sterowania bramą wjazdową + czujnik, oraz drugi do sterowania bramą garażową + czujnik.
Rig
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 01, 2023 6:52 pm

Wiele razy było informacja aby lepiej podliczyć kontrakor niż bawić się z krańcowymi. Ja przypadkiem kabelkiem coś dotknełem i wywaliło bezpiecznik w napędzie. Ale co gorsze po wymianie bezpiecznika nie działa wyświetlacz ani napęd, a lampa ostrzegawcza mruga. Więc bez serwisu się nie obedzie.
Masad
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 01, 2019 7:58 pm

Witam wszystkich, poproszę o pomoc w podłączeniu przekaźnika 24vAC do napędu. Kupiłem przekaźnik przekaźnik; relpol; r2n-2012-23-5024 wt. Nie bardzo potrafię tutaj rozpoznać które wyjścia należy do czego podłączyć. Schemat powyżej jest do przekaźnika AC, ten co ja mam jest na 24V/12V i nie chciałbym czegoś pomylić. Obecnie brama reaguje na aplikację tylko nie widać stanu krańcówek.
Pozdrawiam
Załączniki
przekaźnik; relpol; r2n-2012-23-5024 wt schemat podłączenia.jpg
przekaźnik; relpol; r2n-2012-23-5024 wt schemat podłączenia.jpg (75.92 KiB) Przejrzano 369 razy
Masad
Mew-01, licznik impulsów, sonoff basic R2 Gates (ewelink) 3szt. SRW-01, SBW-02 2szt.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A1 SBW - 11 RELPOL
IN1 SBW - 14 RELPOL

Sprawdź te kombinacje:

CAME FC lub FA - 13 RELPOL
CAME 10 lub 11 - 14 RELPOL

Generalnie nie zalecamy wpinania się w krańcówki napędu. Jeśli automatyka bramy nie posiada wyjścia sygnalizującego otwarcie to zalecamy zastosowanie kontaktrony. W krańcówki wpinasz się na własną odpowiedzialność.
Masad
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 01, 2019 7:58 pm

pzygmunt pisze: pt kwie 07, 2023 10:21 pm A1 SBW - 11 RELPOL
IN1 SBW - 14 RELPOL

Sprawdź te kombinacje:

CAME FC lub FA - 13 RELPOL
CAME 10 lub 11 - 14 RELPOL

Generalnie nie zalecamy wpinania się w krańcówki napędu. Jeśli automatyka bramy nie posiada wyjścia sygnalizującego otwarcie to zalecamy zastosowanie kontaktrony. W krańcówki wpinasz się na własną odpowiedzialność.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Właśnie wszystko podłączyłem tak jak Opisałeś.
Działa na dwóch przekaźnikach i pokazuje też stan pośredni bramy.
Jedynie musiałem zamienić piny IN1 SBW - 14 RELPOL na IN1 SBW - 12 RELPOL.
Pozdrawiam
Marek
Masad
Mew-01, licznik impulsów, sonoff basic R2 Gates (ewelink) 3szt. SRW-01, SBW-02 2szt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”