Automatyczne wyłączanie światła

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

YoMan pisze: śr mar 22, 2023 11:22 am
mmiikk pisze: śr mar 22, 2023 9:54 am
YoMan pisze: wt mar 21, 2023 8:14 pm

Wiem jak zrobić ale max 2h
To ograniczenie w automacie schodowym też mi bruździ, przydało by mi się z 5h na trzech kanałach zewnętrznych.
tak na marginesie była już chyba o tym mowa, żeby zwiększyć ten czas. Nie wiem czy zostało to wpisane do issues. Jeżeli nie to prosiłbym osoby wyżej postawione w hierarchii, np. @pzygmunt @klew @ fracz o dokonanie takiego wpisu, ponieważ nie wiem gdzie on powinien się znaleźć (czy to cloud, czy biblioteki, etc.). Myślę, że jeżeli nie sprawia to większych problemów to limit 86400s byłby wystarczający do 99,9% potrzeb
Popieram, bo problem w tym ze większość "automatów schodowych" jest wykorzystywane nie na schodach :)
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Wiem że można zastosować automat schodowy i ustawić czas ale nie o to mi chodzi bo to max 2h. Tu przydałoby się coś takiego jak jest w telewizorach, że jeśli nie wyłączysz tv nie tkniesz pilota to sam wyłączy się po np 4h i myślę że 4 godziny to jest tak optymalnie bo 2 to raczej mogło by być uciążliwe. Jeżeli chodzi o moduły na których dobrze by było to zastosować to raczej ( i tutaj pewnie większość się ze mną zgodzi ) raczej ROW-02. Gui Generic czy Gate module raczej mi nie będzie potrzebny.
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
Gitman
Posty: 468
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Nawet jak by można było ustawić zamiast dwóch cztery godziny to i tak ROW-02 nie można ustawić jako automat schodowy.
carnecik
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 19, 2019 12:53 pm

Ok, panowie a jakby zrobić Scenę / scrypt na Supla Fracz ? żeby sprawdzał stan danego kanału i jeśli spełnia warunek ( czyli światło włączone ) odlicza 14400 sec. i wyłącza kanał? Co o tym myślicie? Zadziała?
7 x ROW-02
1 x Wemos DS18 + DTH
2 x Lolin LED RGBW
2 x SONOFF BASIC R3 RF
1 x SONOFF Touch T3
1 x Supla GATE MODULE
1 x Wyświetlacz Gui Generic Lolin
1 x DIW-01
1 x MEW-01
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

carnecik pisze: wt mar 28, 2023 6:48 am Ok, panowie a jakby zrobić Scenę / scrypt na Supla Fracz ? żeby sprawdzał stan danego kanału i jeśli spełnia warunek ( czyli światło włączone ) odlicza 14400 sec. i wyłącza kanał? Co o tym myślicie? Zadziała?
pod warunkiem, że w międzyczasie nie wyłączysz światła a po 1400s nie wrócisz i nie zapalisz ponownie - wtedy ci się wyłączy po 400s (pierwsza scena w tle biegnie cały czas) i kolejna pojawi się w toku - zaczną się nakładać.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
ritual
Posty: 80
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 11:47 am

You can use trigger actions for it.
When the switch is turned on it will activate scene instead of a device. You can add delays to it as much as you want.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

ritual pisze: czw mar 30, 2023 11:24 am You can use trigger actions for it.
When the switch is turned on it will activate scene instead of a device. You can add delays to it as much as you want.
but then You need to make another trigger to switch off, f.e. holding or 2xclick. The idea was that it is working as usual light but when it is not switched off manually it will turn off after certain period itself. Using 2 different triggers for on and off is not comfortable.

Besides that scenes allow only 60 minutes delay (not as much as you want) :(
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”