DEA NET230N podłączenie krańcówki

tomazi78
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 31, 2019 2:28 pm

Moduł SBW-02 i napęd DEA NET230N - czy da się wykorzystać sygnał krańcówki bez potrzeby dokładania zewnętrznego kontaktronu? Może ktoś przerabiał już temat i ma jakiegoś gotowca jak to podłączyć?
Ewentualnie, czy posiadając dwie takie krańcówki w napędzie, czy można skonfigurować moduł SBW-02 zeby jedna krańcówka wskazywała pełne zamknięcie bramy, a druga pełne otwarcie bramy?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Możesz spróbować styk 17 do IN1 i styk 19 do IN2.
Można też spróbować styk 15 lub 16 do IN1.
Załączniki
image4755.png
image4755.png (1.16 MiB) Przejrzano 216 razy
Ostatnio zmieniony śr cze 07, 2023 4:21 am przez Mirosław F., łącznie zmieniany 2 razy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

tomazi78 pisze: wt cze 06, 2023 3:35 pm Moduł SBW-02 i napęd DEA NET230N - czy da się wykorzystać sygnał krańcówki bez potrzeby dokładania zewnętrznego kontaktronu? Może ktoś przerabiał już temat i ma jakiegoś gotowca jak to podłączyć?
Ewentualnie, czy posiadając dwie takie krańcówki w napędzie, czy można skonfigurować moduł SBW-02 zeby jedna krańcówka wskazywała pełne zamknięcie bramy, a druga pełne otwarcie bramy?
Ja nie rozumiem jednego, dlaczego nikt nie mierzy napięć jakie ewentualnie znajdują się na wejściach/wyjściach które miały by być wykorzystane?
Wiedzieć jakie tam panują napięcia względem masy czy plusa zasilania to podstawa do ewentualnych dalszych ingerencji w fabryczną elektronikę.
Wiem że może tą wypowiedzią nie pomogłem wprost, ale zasugerowałem sprawdzenie potencjałów na konkretnych wejściach/wyjściach.
Bez takiej weidzy ja bym nawet nie podchodził do jakichkolwiek połączeń. Chyba że mamy złącza bezpotencjałowe, to inna kwestia.
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
tomazi78
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 31, 2019 2:28 pm

Rozumiem, ze bez potrzeby programowania na płycie DEA, tylko z wykorzystaniem standardowych ustawień, tak?
A styk do otwarcia?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

tomazi78 pisze: wt cze 06, 2023 5:05 pm Rozumiem, ze bez potrzeby programowania na płycie DEA, tylko z wykorzystaniem standardowych ustawień, tak?
A styk do otwarcia?
Jak napisałem wyżej. To są dwa styki. Musisz to sprawdzić. Jeżeli to nie zadziała prawidłowo to polecam wyłączniki krańcowe lub kontaktrony.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
tomazi78
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 31, 2019 2:28 pm

Dziękuję serdecznie. Śmiga pięknie.
Mam jedynie "problem" z drugą krańcówką, tą na OTWARCIE. Jest podpięta wg wyżej załączonego schematu, ale nie do końca daje ona odzwierciedlenie położenia bramy.
To co działa teraz to:
- sterowanie
- widoczna krańcówka ZAMKNIĘCIA (ikona zmienia się na bramę ZAM)
- podczas ruchu bramy i pełnego otwarcia, jest jedna wspólna ikonka - brama OTWARTA

Mozliwe, że jest to już gdzieś opisane, ale jeśli dałoby sie wykorzystać wolne kanały w module SBW-02 to może da się wprowadzić trzecią ikonkę na PEŁNE otwarcie, jak złapie krańcówke otwarcia (mam ja podpiętą), a podczas położenia pośredniego będzie wskazywać ikonkę częściowego otwarcia?
tomazi78
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 31, 2019 2:28 pm

Skorzystałem z tej podpowiedzi - viewtopic.php?t=8715
Mam ikonę OTWARCIA i mam ikonę ZAMKNIĘCIA, które wskazują poprawny stan, ale nie mogę wprowadzić stanu POŚREDNIEGO gdy żadna krańcówka nie jest zwarta.
Na krańcówce otwarcia mam zaznaczone, ze ma być odwrócona logika zgodnie z opisem, ale czegoś chyba brakuje. Uda sie pomóc?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18283
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeden kanał ustawiasz jako czujnik otwarcia, a drugi kanał jako czujnik pośredniego otwarcia. To czy ma być odwrócona logika zależy od tego jak się zachowują te krańcówki. Odepnij oba czujniki od kanału sterującego i sprawdź jaki jest stan przy
- Całkowicie otwartej bramie
- Całkowicie zamkniętej bramie
- Cześciowo otwartej.

Wrzuć tutaj screeny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”