Monitorowanie zuzycia gazu

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Dzięki wielkie @konrad1 za link do ciekawej dyskusji. Niestety koszty separatora Ex zabijają sensowność montażu takiego monitoringu. Taniej założyć swój gazomierz za gazomierzem dostawcy :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

shimano73 pisze: śr lut 09, 2022 5:59 pm A jesteś wstanie stwierdzić jaki to był licznik wody?
Licznik raczej bez różnicy. Ważna jest nakładka - jakiś Apator.

Z tego co czytam w polskich internetach, to woda z reguły nie ma szyfrowanych danych. Praktycznie każdy licznik ze zdalnym radiowym interfejsem będzie korzystał z mBusa (od meter-bus), a to są ogólnoświatowe i popularne standardy.

Kwestia tego czy dane są szyfrowane, czy nie, to nie jest kwestia nakładki na licznik, tylko jej konfiguracji. Każda pozwala na szyfrowanie danych, tylko z praktycznego punktu widzenia łatwiej jest nadawać w eter dane bez szyfrowania. Stąd wodociągi idą na łatwiznę ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
harc2000
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 8:50 pm

Cześć,
Po lekturze tego wątku skłaniam się do pomiaru gazu na podstawie dodatkowego podlicznika, zamontowanego tuż przed kotłem gazowym. Czy możecie polecić jakiś tani podlicznik, który można później za pomocą LIW-01 łatwo zintegrować z Suplą?
konrad1
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 08, 2022 9:09 am

a ja dopytam, czym to się będzie różnic czy "przy kurku" czy "w kotłowni"? i tu i tu jest "palność".
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Panowie mam takie pytanko czy LIW-01 ma jakieś podtrzymanie w przypadku zaniku prądu. Właśnie jestem na etapie montażu licznika impulsów do gazomierza i tak się zastanawiam czy warto wydać 150 pln zamiast zwykłego wemosa mini. Z góry dziękuje za odpowiedz.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Pietras81 pisze: śr sie 03, 2022 9:56 am Panowie mam takie pytanko czy LIW-01 ma jakieś podtrzymanie w przypadku zaniku prądu. Właśnie jestem na etapie montażu licznika impulsów do gazomierza i tak się zastanawiam czy warto wydać 150 pln zamiast zwykłego wemosa mini. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Looknij
viewtopic.php?p=65048#p65048
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

  • LIW-01 ma specjalny układ licznika impulsów (zliczanie nie jest realizowane przez ESP), co czyni go zdecydowanie dokładniejszym i pewniejszym licznikiem zliczającym.
  • Pamiętaj o zamontowaniu separatora iskrobezpiecznego - montaż przez osobę z uprawnieniami G1.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Robert Błaszczak pisze: śr sie 03, 2022 10:51 am
  • LIW-01 ma specjalny układ licznika impulsów (zliczanie nie jest realizowane przez ESP), co czyni go zdecydowanie dokładniejszym i pewniejszym licznikiem zliczającym.
  • Pamiętaj o zamontowaniu separatora iskrobezpiecznego - montaż przez osobę z uprawnieniami G1.
Dziękuje za informacje. Generalnie mój plan jest taki żeby zasilić LIWa z napędu bramy FAC 741 - tam mam 24V i jakieś 7 metrów do skrzynki. Generalnie wysłałem do gazowni zapytanie czy mogę założyć licznik impulsów do ich licznika plus kartę katalogową do LIW 01 i dostałem puki co ustną odpowiedz że jak będę miał Nadajnik impulsów NI-3 to mam się odezwać to podjadą i założą do licznika a resztę mogę zrobić sobie później. Nic o separatorze iskrobezpiecznym nie mówili. Kurde niby dałeś mi do myślenia a z drugiej strony 2 metry dalej stoi skrzynka z prądem która też może zaiskrzyć.
https://pietras-81.aqi.eco/
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Panowie mam pytanko czy długość przewodu między liw 01 a nadajnikiem impulsowym w moim przypadku ni-3 (juz zamontowany i oblombowany przez gazownie) ma znaczenie. Chodzi mi dokładnie czy około 15 może 20 metrów stanowi problem czy nie ma to żadnego znaczenia. Mam dwie opcje albo liw-a dać gdzieś na plocie w odległości 2 - 3 metry lub jak będzie problem z zasięgiem to niestety w garażu a to właśnie jest już około 15 metrów przewodu. Może ktoś podpowie jakiś dobry pomysł jak rozwiązać problem.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W tym temacie Zamel musiałby się wypowiedzieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL LIW-01”