⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

krycha88 pisze: śr wrz 14, 2022 11:04 am
Duch__ pisze: śr wrz 14, 2022 9:42 am WOL (Wake on LAN) :roll: Bo mi klienci czekają na taki ficzer.
Jeżeli potraktować Ciebie jako klienta to możemy się dogadać aby dodać taką funkcjonalność.
Jakby nie patrzeć prosiłem o to już w lutym w tym temacie. Ale ok. Poradzę sobie.
Obrazek
effendi
Posty: 165
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 9:36 am

Hey, było by miło dodać obsługę urządzeń Somfy RTS.
Tego typu emulator działa na Tasmotcie [https://github.com/GitHobi/Tasmota/wiki ... th-Tasmota][/url]
Pogodynka >>
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Duch__ pisze: śr wrz 14, 2022 12:56 pm Jakby nie patrzeć prosiłem o to już w lutym w tym temacie. Ale ok. Poradzę sobie.
Może i prosiłeś ale przez ten czas zrealizowałem inne tematy. Jeżeli dodasz takie wsparcie do GG to możesz zrobić PR do mojego githuba i wesprzeć projekt w taki sposób.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

@krycha88 co stoi na przeszkodzie byś określił jakiej wysokości wsparcie przyspieszyłoby pracę nad daną funkcjonalnością? Jeżeli jest grupa osób, której zależy na "czymś" zrobiliby zrzutkę, przekazali środki i wilk byłby syty i owca cała.
Osobiście nie pozyskuję dochodu z rozwiązań bazujących na Supli. Wdrażam sporo u znajomych i rodziny ale zawsze z zastrzeżeniem, przekazania dla Was środków. Uważam to za sprawiedliwe i uczciwe. Jeżeli coś się zdarzyło sprzedać na OLX to zawsze % oddaję Wam - odpowiedzialnym za rozwój gui-generic.
Mam nadzieję, że nie uraziło Was moje stanowisko. Uważam, że najlepsze jest mówienie wprost jakie ma się oczekiwania a na pewno uda znaleźć się idealne rozwiązanie satysfakcjonujące każde ze stron.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

uchnast.michal pisze: śr wrz 14, 2022 2:40 pm @krycha88 co stoi na przeszkodzie byś określił jakiej wysokości wsparcie przyspieszyłoby pracę nad daną funkcjonalnością? Jeżeli jest grupa osób, której zależy na "czymś" zrobiliby zrzutkę, przekazali środki i wilk byłby syty i owca cała.
Osobiście nie pozyskuję dochodu z rozwiązań bazujących na Supli. Wdrażam sporo u znajomych i rodziny ale zawsze z zastrzeżeniem, przekazania dla Was środków. Uważam to za sprawiedliwe i uczciwe. Jeżeli coś się zdarzyło sprzedać na OLX to zawsze % oddaję Wam - odpowiedzialnym za rozwój gui-generic.
Mam nadzieję, że nie uraziło Was moje stanowisko. Uważam, że najlepsze jest mówienie wprost jakie ma się oczekiwania a na pewno uda znaleźć się idealne rozwiązanie satysfakcjonujące każde ze stron.
Nie chciał bym robić publicznych zrzutek bo macie za dużo pomysłów a ja za mało czasu.

Jeżeli zależy wam na czymś bardziej to ze mną zawsze można się dogadać.

Śmiało korzystaj z GG ile chcesz i jak chcesz ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

uchnast.michal pisze: śr wrz 14, 2022 2:40 pm @krycha88 co stoi na przeszkodzie byś określił jakiej wysokości wsparcie przyspieszyłoby pracę nad daną funkcjonalnością? Jeżeli jest grupa osób, której zależy na "czymś" zrobiliby zrzutkę, przekazali środki i wilk byłby syty i owca cała.
Osobiście nie pozyskuję dochodu z rozwiązań bazujących na Supli. Wdrażam sporo u znajomych i rodziny ale zawsze z zastrzeżeniem, przekazania dla Was środków. Uważam to za sprawiedliwe i uczciwe. Jeżeli coś się zdarzyło sprzedać na OLX to zawsze % oddaję Wam - odpowiedzialnym za rozwój gui-generic.
Mam nadzieję, że nie uraziło Was moje stanowisko. Uważam, że najlepsze jest mówienie wprost jakie ma się oczekiwania a na pewno uda znaleźć się idealne rozwiązanie satysfakcjonujące każde ze stron.
Zdecydowałem się wtrącić.
Nie jestem adwokatem @krycha88 ale chyba inaczej rozumiem problem. Co innego zmienić 2 linijki znanego kodu, poparte logiczną argumentacją a co innego siedzieć x dni nad rozkminianiem problemu, którego jeszcze nikt nie dokonał + koszty zakupu czujnika do testów + inne nieudokumentowane + testy. Tego się nie przelicza na "kawki" i nie jest to kwestią ceny. W sensie rozumienia, to prosta nieograniczona i niezakończona domyślnym sukcesem. Sam tak mam, na innym poziomie specjalizacji. @krycha88 cały czas prosi o rozwiązania, w sensie zaangażowania w projekt i na pewno obczai udokumentowaną analizę implementacji danego czujnika sprawdzoną w sensie wykorzystania dostępnej pamięci dla modułów + sens dopisania do menu GGB. To również przeliczenia wielkości bibliotek w builderze i rozkmina na ESP8266/ESP8285/ESP32, żeby miało to sens. Może jakaś analogia z mojej strony?

Wymuszony obraz piękna będzie zawsze zafałszowany a wspomagany batem, jeszcze bardziej. @krycha88 sporo zrealizował i dzięki mu za to, bo udostępnił menu jak w restauracji, które sukcesywnie rozbudowuje. Rok temu trzeba było megakobinować, żeby jedna płytka obskoczyła x problemów. Obecnie x problemów statystycznie wynosi 80% i jest już zawarte w GGB. Teraz będzie wojna, co można a co nie można wyklikać w GGB bo pamięci za mało i też trzeba to przeliczyć/ sprawdzić i zaimplementować do GGB czyli + dodatkowa odpowiedzialność za projekt, czyli lejek się zawęża i jest pod górkę. Przynajmniej ja tak rozumiem. Żaden bat tego nie popędzi, to kwestia która generuje więcej czasu i zaangażowania w projekt a krzywa sukcesu upada...Tym bardziej, że nacisk wzrasta. Tak to rozumiem.

Sentencja? Podsyłacie gotowce, lub prawie gotowce z opisem. Znacznie lepiej się wtedy współpracuje. To tyle z mojego punktu widzenia :)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

A może by jakiś integrator do zabbixa ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
zalus
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 04, 2018 12:29 pm

Ja bym podbił temat somfy rts.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: pt wrz 16, 2022 8:18 pm A może by jakiś integrator do zabbixa ?
Jak dla mnie to zbyt wysoki próg wejścia aby to rozwiązanie trafiło do większej ilości ludzi.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

krycha88 pisze: pt wrz 16, 2022 8:42 pm
klimasstudio pisze: pt wrz 16, 2022 8:18 pm A może by jakiś integrator do zabbixa ?
Jak dla mnie to zbyt wysoki próg wejścia aby to rozwiązanie trafiło do większej ilości ludzi.
Rozumiem i też się podobnej odpowiedzi spodziewałem. Ja bym musiał zacząć się interesować plikami źródłowymi i też zacząć coś samemu pisać/tworzyć. Od strony hardweru już chyba wszystko obcykałem i z niczym nie mam problemów. Od strony FW troche gorzej. Przydał by mi się jakiś temat/wątek z forum z tzw. "how to?" Jak zacząć.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”