⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Goral64 pisze: czw mar 02, 2023 6:10 am Każdy tekst w GG to zajęcie cennej pamięci, zwłaszcza w modułach z 1MB pamięci FLASH. Dlatego tekstów jest w nim minimum.
Dlatego też powstała stronka https://gui-generic-builder.supla.io/guide/ gdzie można próbować znaleźć potrzebne informacje i ewentualnie zgłaszać potrzebę uzupełnienia.

A to przepraszam i wybaczam :D ale w większych pamięciach można by było dodać ale to taka moja sugestia ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

George2002 pisze: czw mar 02, 2023 7:46 am A to przepraszam i wybaczam :D ale w większych pamięciach można by było dodać ale to taka moja sugestia ;)
Soft jest robiony w jednej wersji "rozmiarowej". Ogólnie on już ledwo co się mieści na modułach 1 MB, a każda aktualizacja boardów, bibliotek (w tym supla-device), oraz każda nowa funkcja w GG powoduje tylko wzrost rozmiarów.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

klew pisze: czw mar 02, 2023 8:54 am
George2002 pisze: czw mar 02, 2023 7:46 am A to przepraszam i wybaczam :D ale w większych pamięciach można by było dodać ale to taka moja sugestia ;)
Soft jest robiony w jednej wersji "rozmiarowej". Ogólnie on już ledwo co się mieści na modułach 1 MB, a każda aktualizacja boardów, bibliotek (w tym supla-device), oraz każda nowa funkcja w GG powoduje tylko wzrost rozmiarów.
Jasne dla tego napisałem że można dla powyżej 1MB by dodawać opisy 👍😊
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

George2002 pisze: czw mar 02, 2023 9:00 am
klew pisze: czw mar 02, 2023 8:54 am
George2002 pisze: czw mar 02, 2023 7:46 am A to przepraszam i wybaczam :D ale w większych pamięciach można by było dodać ale to taka moja sugestia ;)
Soft jest robiony w jednej wersji "rozmiarowej". Ogólnie on już ledwo co się mieści na modułach 1 MB, a każda aktualizacja boardów, bibliotek (w tym supla-device), oraz każda nowa funkcja w GG powoduje tylko wzrost rozmiarów.
Jasne dla tego napisałem że można dla powyżej 1MB by dodawać opisy 👍😊
Dlatego ja napisałem, że soft jest robiony w jednej wersji rozmiarowej :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Goral64 pisze: czw mar 02, 2023 6:10 am Każdy tekst w GG to zajęcie cennej pamięci, zwłaszcza w modułach z 1MB pamięci FLASH. Dlatego tekstów jest w nim minimum.
Dlatego też powstała stronka https://gui-generic-builder.supla.io/guide/ gdzie można próbować znaleźć potrzebne informacje i ewentualnie zgłaszać potrzebę uzupełnienia.
a czemu by nie zrobić tekstów w formie zewnętrznej?
W sensie - goły GUI ma tylko numery pozycji do wyświetlenia (w helpach/opisach) prowadzące linkiem do odpowiedniej ramki treści na zewnetrznym serwerze.
Jak klient ma internet (podczas konfiguracji gui) = to wyświetlą mu się podpowiedzi w dymkach/linkach...
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Hrumque pisze: czw mar 02, 2023 9:22 am a czemu by nie zrobić tekstów w formie zewnętrznej?
W sensie - goły GUI ma tylko numery pozycji do wyświetlenia (w helpach/opisach) prowadzące linkiem do odpowiedniej ramki treści na zewnetrznym serwerze.
Jak klient ma internet (podczas konfiguracji gui) = to wyświetlą mu się podpowiedzi w dymkach/linkach...
Najczęściej konfigurację robi się podłączając się telefonem do Wi-Fi emitowanej z urządzenia. Wtedy najczęściej przestaje działać Internet na telefonie ;P.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja to nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie wydali Cyberpunk 2077 na ESP8266 :lol: :mrgreen: ;)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Hrumque pisze: czw mar 02, 2023 9:22 am
Goral64 pisze: czw mar 02, 2023 6:10 am Każdy tekst w GG to zajęcie cennej pamięci, zwłaszcza w modułach z 1MB pamięci FLASH. Dlatego tekstów jest w nim minimum.
Dlatego też powstała stronka https://gui-generic-builder.supla.io/guide/ gdzie można próbować znaleźć potrzebne informacje i ewentualnie zgłaszać potrzebę uzupełnienia.
a czemu by nie zrobić tekstów w formie zewnętrznej?
W sensie - goły GUI ma tylko numery pozycji do wyświetlenia (w helpach/opisach) prowadzące linkiem do odpowiedniej ramki treści na zewnetrznym serwerze.
Jak klient ma internet (podczas konfiguracji gui) = to wyświetlą mu się podpowiedzi w dymkach/linkach...
Ciekawa opcja ale chyba to by zrobiło większy problem niż dodanie opisów dla urządzeń które mają powyżej 1MB 😅
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Robert Błaszczak pisze: czw mar 02, 2023 9:36 am Ja to nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie wydali Cyberpunk 2077 na ESP8266 :lol: :mrgreen: ;)
Jest Doom to i może będzie Cyberpunk tylko pytanie po co 💁
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: czw mar 02, 2023 9:36 am Ja to nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie wydali Cyberpunk 2077 na ESP8266 :lol: :mrgreen: ;)
Mój pierwszy PC miał procek 25 MHz. ESP8266 może pracować na 160 MHz.
A mogłem grać w DOOM-a :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”