⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Z J pisze: pn sty 30, 2023 8:22 pm No dobra, to następny temat :)
Potrzebuję coś w stylu "wirtualnego przycisku".
Chciałbym aby ESP emulowało przyciśnięcie przycisku (nie przekaźnik). Chyba, że taka funkcjonalność już jest :) i nie mogę znaleźć.
Mam roletę Somfy na silniku Sonesse 40 RTS, do tego pilot(y), jest zaprogramowana (góra, dół), chciałbym za pomocą ESP zasymulować naciśnięcie przycisku (góra bądź dół) przez powiedzmy 100ms aby zdalnie odsłonić/zasłonić roletę.
W wielu klimatyzatorach ściennych jest też pod obudową przycisk MAX AC, w moim Fujitsu trzeba (zdaje się) naciskać min 5 sekund ale nie więcej niż 10 (bo wtedy inny tryb się włącza). Nie pamiętam dokładnie, bo na działce jest.
Jak jest w Midea muszę doczytać. Fajnie by było włączyć klimę pół godziny przed przyjściem do domu :)
Wydaje mi się, że to przez transoptor trzeba by realizować.
Już znalazłem
Zrealizowałem w ten sposób jedną klimę (nie MIDEA) i działa to tak średnio (czasem się nie włączy - musisz dorobić info o stanie, czasem się wyłączy samo, u mnie pod przyciskiem jest tryb auto na 24st a nie wymuszone chłodzenie więc trzeba oszukać termometr, etc.)

Jeżeli masz MIDEA to może być tak samo jak u mnie w innej jednostce MDV (to chyba to samo). Dokup sobie sterownik sprawdzający kontaktron w oknach, mogący wyłączyć klimę przy otwartym oknie i wtedy klima jest włączona 24/7 a ty ją uruchamiasz symulując zamknięcie okna. To u mnie działa od pół roku na 4 splitach i jest bosko.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Pico pisze: pn sty 30, 2023 8:46 pm
Z J pisze: pn sty 30, 2023 8:22 pm
W wielu klimatyzatorach ściennych jest też pod obudową przycisk MAX AC, w moim Fujitsu trzeba (zdaje się) naciskać min 5 sekund ale nie więcej niż 10 (bo wtedy inny tryb się włącza). Nie pamiętam dokładnie, bo na działce jest.
Jak jest w Midea muszę doczytać. Fajnie by było włączyć klimę pół godziny przed przyjściem do domu :)
Wydaje mi się, że to przez transoptor trzeba by realizować.
To zrealizujesz dodając zwykły przekaźnik z przyciskiem zmieniając w Cloud funkcje przekaźnika na dzwonkowy i tam ustawisz np 7 sekund .
Przycisk podłączysz pod przekaźnik i powinno działać
Jedną funkcję (z ustawionym czasem) - tak zrealizujesz, owszem.
Ale jeśli urzadzenie ma kilka funkcji - to musisz użyć kilku GPIO, każde jako osobny kanał, każde ustawione inaczej w Cloud, potem na wyjsciu albo równolegle styki kolejnych przekaźników, albo "sumator na diodach" od gpio do tranzystora sterowania jednym przekaźnikiem...

A mimo takich kombinacji - jeszcze nadal niewykonalne pozostaje proste coś "włącz wyłącz włącz wyłącz" z zaprogramowanym czasem (bo niektóre urządzenia trzeba np. "kliknij X razy" itp by coś załączyć) (i trzeba albo ręcznie uszyć sobie GUI firmware z taką funkcjonalnością, albo dodawać dodatkowy hardware do modułu, który to wykonuje - jak ktoś ma Attiny pod ręką - to jest banalniejsze dopisanie kodu w paru linijkach, niż czekanie aż funkcja w Supli się pojawi ;) )
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Z J pisze: pn sty 30, 2023 8:22 pm
W wielu klimatyzatorach ściennych jest też pod obudową przycisk MAX AC, w moim Fujitsu trzeba (zdaje się) naciskać min 5 sekund ale nie więcej niż 10 (bo wtedy inny tryb się włącza). Nie pamiętam dokładnie, bo na działce jest.
Jak jest w Midea muszę doczytać. Fajnie by było włączyć klimę pół godziny przed przyjściem do domu :)
Wydaje mi się, że to przez transoptor trzeba by realizować.
tu masz moje rozwiązanie w działaniu https://youtu.be/d5uhqsUhvwo?t=91
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

YoMan pisze: pn sty 30, 2023 8:52 pm
Zrealizowałem w ten sposób jedną klimę (nie MIDEA) i działa to tak średnio (czasem się nie włączy - musisz dorobić info o stanie, czasem się wyłączy samo, u mnie pod przyciskiem jest tryb auto na 24st a nie wymuszone chłodzenie więc trzeba oszukać termometr, etc.)

Jeżeli masz MIDEA to może być tak samo jak u mnie w innej jednostce MDV (to chyba to samo).
Tak, Midea i MDV to to samo (oczywiście w ramach zakresu czasowo-sprzętowego)... i jeszcze parę innych. Midea to duża firma ;) i robi jeszcze wiele mniejszych "marek"
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Pojawiła się opcja w zakładce aktualizacja - GUI-Generic Updater.bin
Może by dodać akcję by po kliknięciu button znikął, bo przez dłużą chwilę nic się nie dzieje i aż kusi by kliknąć jeszcze kilka razy:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Popieram przedmówcę. Też się na tym złapałem.

Proponuję dodać jeszcze w panelu głównym koło last state wyświetlanie aktualnego RSSI.
Obrazek
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

uchnast.michal pisze: czw lut 02, 2023 9:37 pm Pojawiła się opcja w zakładce aktualizacja - GUI-Generic Updater.bin
Może by dodać akcję by po kliknięciu button znikął, bo przez dłużą chwilę nic się nie dzieje i aż kusi by kliknąć jeszcze kilka razy:)
A co konkretnie się dzieje, jak klikniesz go kilka razy? Bo wg mnie nic :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

krycha88 pisze: pt lut 03, 2023 6:05 am A co konkretnie się dzieje, jak klikniesz go kilka razy? Bo wg mnie nic :P
Rośnie irytacja i zaniepokojenie:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

@krycha88 zamień go na postaw kawę :D bez kawy nie pójdzie, albo pójdzie dopiero za 6 godzin :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Goral64 pisze: pt lut 03, 2023 10:12 am @krycha88 zamień go na postaw kawę :D bez kawy nie pójdzie, albo pójdzie dopiero za 6 godzin :D
Fajny pomysł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”