⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No zaciekawiliście mnie na tyle, że aż muszę sprawdzić wieczorem jak to u mnie się rozkłada...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: śr sie 17, 2022 12:38 pm No zaciekawiliście mnie na tyle, że aż muszę sprawdzić wieczorem jak to u mnie się rozkłada...
Pod nieobecność innego AP, urządzenia potrafią się połączyć z AP o wyższym kanale i ogólnie zapamiętują to ustawienie. Także mogą być rozrzucone po różnych AP. Jeśli chcesz poeksperymentować, to wyłączaj konkretne AP i zobacz co się stanie z urządzeniami. ESP domyślnie będą się trzymać AP do którego były ostatnio połączone.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Udostępnij proszę twój config od CAPSMANA
Obrazek
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Pietras81 pisze: śr sie 17, 2022 11:55 am Myślałem już o 2 nazwach sieci ale to chyba słaby pomysł..
Ja kiedyś usłyszałem od najlepszego montera internetów w miescie że nie można ustawiać takiej samej nazyw sieci i hasła bo np. telefon nie będzie wiedział do którego routera się podłączyć :mrgreen: :mrgreen:
Po tym uznałem że najwyższy czas zbudować swoją sieć i oddać dostawcy ich chińskie routery. :lol: :lol:
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Dla jasności, router w domowej sieci przy jednym łączu do Internetu powinien być tylko jeden. Reszta to Access Point'y (może to być urządzenie zwane routerem ale pracujące w trybie AC).
Oczywiście monter ma rację. Jeśli wszystkie urządzenia (router z wi-fi + access point) nie obsługują sieci typu mesh, to ustawianie takiego samego SSID na tych urządzeniach jest błędem.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: śr sie 17, 2022 12:41 pm
Goral64 pisze: śr sie 17, 2022 12:38 pm No zaciekawiliście mnie na tyle, że aż muszę sprawdzić wieczorem jak to u mnie się rozkłada...
Pod nieobecność innego AP, urządzenia potrafią się połączyć z AP o wyższym kanale i ogólnie zapamiętują to ustawienie. Także mogą być rozrzucone po różnych AP. Jeśli chcesz poeksperymentować, to wyłączaj konkretne AP i zobacz co się stanie z urządzeniami. ESP domyślnie będą się trzymać AP do którego były ostatnio połączone.
Ja u siebie mam możliwość przypisania urządzenia do konkretnego AP. Więc jeśli AP na kanale 2 odmówi połączenia zbyt oddalonemu ESP, to może ono połączy się z AP na kanale 7, który jest bliżej niego i jest mu przeznaczony. Zwłaszcza, że 90% modułów z ESP jest mało mobilna :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

robertklepacki94 pisze: śr sie 17, 2022 12:44 pm
Pietras81 pisze: śr sie 17, 2022 11:55 am Myślałem już o 2 nazwach sieci ale to chyba słaby pomysł..
Ja kiedyś usłyszałem od najlepszego montera internetów w miescie że nie można ustawiać takiej samej nazyw sieci i hasła bo np. telefon nie będzie wiedział do którego routera się podłączyć :mrgreen: :mrgreen:
Po tym uznałem że najwyższy czas zbudować swoją sieć i oddać dostawcy ich chińskie routery. :lol: :lol:
Ja generalnie mam światłowód od UPC i na strychu mam od nich Connect Box z racji że na dole było a w zasadzie nie było zasięgu to do dolnego pokoju mam pociągnięty kabel i tam mam tp link archer c6 ustawionego jako udostępnianie sieci i tej samej nazwie i haśle. Jedynie co to mam wyłączone DHCP i chyba zmieniony kanał i to cała moja sieć. Generalnie około 40 urządzeń daje rade. Czasami coś się zwiesi ale generalnie jest oki.
https://pietras-81.aqi.eco/
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Czy można przejść w tryb konfiguracyjny z poziomu cloud na urządzeniach z Gui-Generic?
Wiem że można po adresie IP ale nie zawsze to działa, czasem trzeba zrestartować urządzenie aby zaskoczyło.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Yepestis pisze: czw sie 18, 2022 12:57 pm Czy można przejść w tryb konfiguracyjny z poziomu cloud na urządzeniach z Gui-Generic?
Wiem że można po adresie IP ale nie zawsze to działa, czasem trzeba zrestartować urządzenie aby zaskoczyło.
Jest taka już możliwość tylko w moich lokalnych źródłach. Nie wrzucam tego do buildera bo wiąże się to z przejściem na nową bibliotekę SuplaDevice co spowoduje to, że binarka spuchnie o kolejne 60KB. Co staje się już nie małym problemem dla pamięci 1MB.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: czw sie 18, 2022 1:28 pm
Yepestis pisze: czw sie 18, 2022 12:57 pm Czy można przejść w tryb konfiguracyjny z poziomu cloud na urządzeniach z Gui-Generic?
Wiem że można po adresie IP ale nie zawsze to działa, czasem trzeba zrestartować urządzenie aby zaskoczyło.
Jest taka już możliwość tylko w moich lokalnych źródłach. Nie wrzucam tego do buildera bo wiąże się to z przejściem na nową bibliotekę SuplaDevice co spowoduje to, że binarka spuchnie o kolejne 60KB. Co staje się już nie małym problemem dla pamięci 1MB.
Chyba nie do końca Yepetisowi o to chodzi :) Ty piszesz o funkcjonalności z modułów ZAMEL-a, czyli wywołanie z clouda w module trybu CONFIG, a Yepetis chciałby kliknąć w cloud na link i otworzyć GUI w GUI-Generic ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”