⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

krycha88 pisze: pn wrz 12, 2022 8:00 am Przeglądnąłem się tematowi i wymaga to większych zmian niż myślałem, więc nie będę tego przerabiać. Najlepiej było by docelowo wymienić go na kanał ogólnego przeznaczenia - którego jeszcze nie ma.
To może dodać zwyczajnie Termometr analogowy tak samo jak jest dodany Termistor czy Czujnik ciśnienia? Generalnie to nie wiem (mógłbyś wytłumaczyć) dlaczego nie można wybrać Termistora i Czujnika razem? Jest albo/albo. Może była dyskusja ale nie znalazłem.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Arghatell pisze: pn wrz 12, 2022 7:42 pm
krycha88 pisze: pn wrz 12, 2022 8:00 am Przeglądnąłem się tematowi i wymaga to większych zmian niż myślałem, więc nie będę tego przerabiać. Najlepiej było by docelowo wymienić go na kanał ogólnego przeznaczenia - którego jeszcze nie ma.
To może dodać zwyczajnie Termometr analogowy tak samo jak jest dodany Termistor czy Czujnik ciśnienia? Generalnie to nie wiem (mógłbyś wytłumaczyć) dlaczego nie można wybrać Termistora i Czujnika razem? Jest albo/albo. Może była dyskusja ale nie znalazłem.
Ale gdzie nie można wybrać?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

krycha88 pisze: pn wrz 12, 2022 8:50 pm
Ale gdzie nie można wybrać?
W builderze. jak klikniesz termistor to jest termistor a jak klikniesz czujnik ciśnienia to wyłącza się termistor i jest czujnik ciśnienia lub odwrotnie. Nie można wybrać obu naraz. Nie wiem dlaczego tak jest.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

krycha88 pisze: pn wrz 12, 2022 9:09 am Nie w tym problem, że nie wiem jak to zrobić, ale w tym, że zajmie mi to więcej niż przysłowiowe 5 min :P
3x (Caffe Late) https://buycoffee.to/gui-generic-and-builder wystarczą, czy mam postawić serwer kawy( nie wiem jak szybko pijesz)? :D Przy okazji, ja jestem tym z drugiej strony szybki monitora, znaczy umiem wyklikać i doczytać. Ty serwujesz co mam wyklikać. Oczywiście, ja płacę :D [humor] Generalnie Ty jesteś serwującym.../źle bo service to usługa. Odbieram to raczej, ze jesteś GURU w temacie ale nie podpuszczam :) Doskonale rozumiem problem i nie mam roszczeń. Próbuję tylko podpowiadać...:)
cr4y
Posty: 25
Rejestracja: sob maja 07, 2022 9:56 am

YoMan pisze: pn wrz 12, 2022 10:45 am
cr4y pisze: ndz wrz 11, 2022 5:24 pm Chiałbym wykorzystać swój odkurzacz budowlany jako centrany, moduły których używam do oświetlenia akurat mają wejścia niskonapięciowe więc idealnie się nadają do tego celu. Czy jest opcja pomijając to aby nie dopisywać urządzenia do chmury, aby załączanie odbywało się tylko lokalnie, bez możliwości załączenia w aplkacji?
Pewnie, że się da. Ja tak zrobiłem aczkolwiek akurat wykorzystałem moduł sonoffa z wgraną suplą (urządzenie w cloudzie ukryłem) i wrzuciłem do puszki gdzie jest gniazdko do odkurzacza (odkurzacz cały czas na ON). Wgrane GG, przycisk ustawiony jako bistabilny->przełącz i podpięty do gniazdek ssących. Możesz tak skonfigurować i podac błędne hasło do clouda to sie nie zarejestruje ale będzie działać. Możesz też (chyba) nawet nie zmieniać softu w nim - sam z siebie też powinien tak działać na swoim sofcie. Ja zostawiłem suple na pokładzie, ponieważ czasmi potrzebuję go odpalić tam gdzie stoi a tam nie mam gniazdka ssącego z włącznikiem.
Faktycznie najprościej będzie ukryć. Dzięki.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Arghatell pisze: pn wrz 12, 2022 10:26 pm
krycha88 pisze: pn wrz 12, 2022 9:09 am Nie w tym problem, że nie wiem jak to zrobić, ale w tym, że zajmie mi to więcej niż przysłowiowe 5 min :P
3x (Caffe Late) https://buycoffee.to/gui-generic-and-builder wystarczą, czy mam postawić serwer kawy( nie wiem jak szybko pijesz)? :D Przy okazji, ja jestem tym z drugiej strony szybki monitora, znaczy umiem wyklikać i doczytać. Ty serwujesz co mam wyklikać. Oczywiście, ja płacę :D [humor] Generalnie Ty jesteś serwującym.../źle bo service to usługa. Odbieram to raczej, ze jesteś GURU w temacie ale nie podpuszczam :) Doskonale rozumiem problem i nie mam roszczeń. Próbuję tylko podpowiadać...:)
Podmieniłem na sztywno na kanał termometru, może faktycznie historia w aplikacji ważniejsza.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

krycha88 pisze: wt wrz 13, 2022 4:54 pm
Podmieniłem na sztywno na kanał termometru, może faktycznie historia w aplikacji ważniejsza.
:D No i BARDZO super! :) Za chiny nie mogłem wydobyć wartości ujemnych w wilgotnościomierzu na potrzeby amperomierza, który ma wskazywać ładowanie i rozładowanie dla czujnika ACS712, czyli wyjdzie + dodatkowa sprawność kanału :]...Akurat jestem w delegacji więc za 2 dni osupluję sobie na nowo moduły :) i będzie upragniona historia w apce na telefonie :) Przy okazji, może rozwiążę sobie kwestię obrotomierza, bo trafiłem na czujnik IR FZ0888 i za chwilę będę klikał po Allegro, nie wiem jeszcze jak się zachowa w analogu bo ma 2 wyjścia ale o implementację bibliotek do GG nie będę pytał, może pyknie w analogu. Mam nadzieję, że obskoczy obroty mojego wiatraka i jeszcze anemometr na dodatek, czyli miałbym komplet do stacji pogodowej :) zatem INA219 może sobie teraz poczekać. Obiecana kawka poleci :)
Jeszcze raz, dzięki.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

WOL (Wake on LAN) :roll: Bo mi klienci czekają na taki ficzer.
Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Duch__ pisze: śr wrz 14, 2022 9:42 am WOL (Wake on LAN) :roll: Bo mi klienci czekają na taki ficzer.
Jeżeli potraktować Ciebie jako klienta to możemy się dogadać aby dodać taką funkcjonalność.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Poszła kolejna kawka by umilić prace nad wsparciem dla CSE7761 - https://github.com/krycha88/GUI-Generic/issues/77
Z góry dzięki chłopaki.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”