Zamel RNW-01

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Chyba zbyt mało dosadnie jest w opisie produktu że wymaga podstawowych sterowników. Pewnie każdego cena pokusiła bo są tańsze nawet od ROW-01 a taki laik nie rozumie póki się nie wdroży.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Janusz1958
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 15, 2022 2:01 pm

Posiada ktoś instruckje programowania szczegłowa sterownika ?? Potzrebuje informacji jak zaprogramowac centralnie poszczegolne rolety (10 sztuk) otworz zamknji itp.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tego sterownika się nie programuje. Na cloud.supla.org ustawiasz akcje jakie mają być wykonane przy naciśnięciu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Janusz1958 pisze: ndz maja 15, 2022 2:17 pm Posiada ktoś instruckje programowania szczegłowa sterownika ?? Potzrebuje informacji jak zaprogramowac centralnie poszczegolne rolety (10 sztuk) otworz zamknji itp.
W Cloud musisz utworzyć grupę rolet. Następnie w Cloud wchodzisz w sterownik RNW i tam do odpowiedniego przycisku i zdarzenia, przypisujesz grupę rolet i ustawiasz jaka akacja ma się wydarzyć.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
KGadomski
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 12, 2022 5:33 pm

WItam,

Przyznam, że rozpocząłem dopiero przygodę i właśnie zakupiłem drugie urządzenie po sbw-01, mianowicie rnw-01, sporo dłubania i szukania dlaczego nie mam w apce, czemu nie działa i o co kaman, a tu, masz, nawet nie rozumiem jaki to sens sterownik do sterowników... :( zrozumiałem, że każdy mogę ustawić wedle życzenia kiedy ma się załączać, łączyć w grupy itd.
Bardzo ciekawy projekt, optymistycznie i zbyt "naiwnie" do tego podszedłem, że wszystko będzie intuicyjne. Sporo poczytałem nim w to wszedłem ale wydaje się, że zdecydowanie zbyt mało i w mało przejrzysty sposób opisane są urządzenia, i same FAQ-i, bo później sam soft w cloud-zie również zaskakuje.

RNW chciałem wykorzystać do załączania oświetleń w domu (4 linie), zrozumiałem, że każde wyjście jest na zasadzie on/off, rozumiem że muszę sobie kupić kolejne cztery? ale po ...? Czy jest to gdzieś w prosty sposób wyjaśnione?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

KGadomski pisze: pt sie 12, 2022 5:52 pm RNW chciałem wykorzystać do załączania oświetleń w domu (4 linie), zrozumiałem, że każde wyjście jest na zasadzie on/off, rozumiem że muszę sobie kupić kolejne cztery? ale po ...? Czy jest to gdzieś w prosty sposób wyjaśnione?
Witam,
RNW-01 nie ma żadnych wyjść, ponieważ jest to "interfejs wejść".
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ale chociaż zapoznałeś się z ofertą Zamelowych modułów z Suplą na pokładzie? Bo skoro mając SBW-01 kupiłeś RNW-01 to chyba nie bardzo...
No ale teraz masz SBW-01 do sterowania napędem bramowym, który nie ma fizycznego przycisku, i możesz nim sterować albo z aplikacji albo z clouda. Masz teraz też RNW-01, który jest modułem tylko do przycisków, którymi możesz sterować on/off przystosowanymi do tego kanałami, grupami, scenami (używając wyzwalacz akcji). W takim komplecie jedyne co możesz zrobić to podłączyć przycisk do RNW-01 i jego kanał podpiąć do sterowania kanałem on/off bramy. W RNW-01 zostaną ci jeszcze do podpięcia 3 przyciski ale bez urządzeń sterujących.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

KGadomski pisze: pt sie 12, 2022 5:52 pm RNW chciałem wykorzystać do załączania oświetleń w domu (4 linie), zrozumiałem, że każde wyjście jest na zasadzie on/off, rozumiem że muszę sobie kupić kolejne cztery? ale po ...? Czy jest to gdzieś w prosty sposób wyjaśnione?
RNW to urządzenie do którego podłącza się przyciski. Następnie możesz sobie w Supli przypisać jakimi innymi urządzeniami te przyciski mogą sterować.
Także to nie jest coś, czym zapalisz światło.
Jeśli potrzebujesz sterować 4 lampami, to masz dwa wyjścia:
1. Jeśli masz każdą linię wyprowadzoną osobno w rozdzielnicy (tzw. topologia gwiazdy), to w kup ROW-04m - to jest moduł na szynę, który steruje 4 wyjściami (np. światło) i ma 4 wejścia na przyciski (sterowane 230 V)
2. W przeciwnym wypadku, kup ROW-02 lub ROW-01. ROW-02 ogarnia dwa wyjścia, a 01 ma jedno wyjście. Oba to moduły dopuszkowe, więc montujesz pod przyciskiem w puszce.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jedrzejs
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 22, 2024 8:40 pm

Cześć,

Podłączę się pod ten temat, jako że też jestem tu nowy i zaczynam przygodę z modułami SUPLA. Do tej pory wrzuciłem tylko jedną sztukę srw-01 do rolety i na razie wszystko śmiga jak trzeba.

Mam trzy obwody oświetleniowe które są w topologii gwiazdy. Z tego co rozumiem, to ROW-04 byłby dobrym rozwiązaniem do zastosowania bezpośrednio w rozdzielni? Czy nie jest problemem to, co wyczytałem gdzieś, że ROW-04 ma ograniczenie do 5A na kanał?

Z tego co rozumiem to wspomniany w tym temacie RNW-01 może posłużyć do zrobienia centralnego sterowania roletami? T.j. do każdej puszki wrzucam SRW-01, a do jakiejś (dowolnej) podpinam RNW-01 i określam, że przyciśnięcie klawisza ma zamkną wszystkie rolety z SRW-01?

Dzięki za pomoc :D
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

jedrzejs pisze: pn sty 22, 2024 9:30 pm Mam trzy obwody oświetleniowe które są w topologii gwiazdy. Z tego co rozumiem, to ROW-04 byłby dobrym rozwiązaniem do zastosowania bezpośrednio w rozdzielni? Czy nie jest problemem to, co wyczytałem gdzieś, że ROW-04 ma ograniczenie do 5A na kanał?
Jeśli obciążenie obwodu przekracza dopuszczalną wartość w dowolnym module to można zastosować dodatkowy przekaźnik/stycznik o odpowiedniej obciążalności i podłączyć do niego obwód i sterować jego cewką przy pomocy owego modułu.
jedrzejs pisze: pn sty 22, 2024 9:30 pm
Z tego co rozumiem to wspomniany w tym temacie RNW-01 może posłużyć do zrobienia centralnego sterowania roletami? T.j. do każdej puszki wrzucam SRW-01, a do jakiejś (dowolnej) podpinam RNW-01 i określam, że przyciśnięcie klawisza ma zamkną wszystkie rolety z SRW-01?
Możesz na każdym sterowniku SRW-01 ustawić by 1x klik sterował tą konkretną roletą a np przytrzymanie całą grupą. Prawdę mówiąc to RNW-01 nadaje się tylko w miejsce gdzie nie ma żadnego sterownika podpiętego do jakiegoś urządzenia bo oprócz DIW-01 każdy inny moduł ma możliwość wyzwalania akcji tak jak RNW
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL RNW-01”