Czujnik jakości powietrza IKEA + Supla

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

klimasstudio pisze: pn mar 28, 2022 8:05 am
Albert pisze: pn mar 28, 2022 6:56 am Zastanawiam się, czy jakby wybebeszyć elektronikę tego czujnika z obudowy i wsadzić w osłonę radiacyjną żeby to na dworze było i mierzyło PM :) to by nie pordzewiało zaraz
Wyeksponuj do tego diody to sąsiedzi spojrzą za okno lub na Twoje okno i będą widzieć czy powietrze na dworzu jest Okey :D
Pzydałoby się, bo mam za płotem sąsiada który hajcuje w piecu podkładami kolejowymi... nie ma życia w zimie w okolicy przez to. Muszę wybrać się do IKEI i nabyć dwie sztuki :mrgreen: (czujników, nie podkładów kolejnowych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Albert pisze: pn mar 28, 2022 11:22 am
klimasstudio pisze: pn mar 28, 2022 8:05 am
Albert pisze: pn mar 28, 2022 6:56 am Zastanawiam się, czy jakby wybebeszyć elektronikę tego czujnika z obudowy i wsadzić w osłonę radiacyjną żeby to na dworze było i mierzyło PM :) to by nie pordzewiało zaraz
Czujnik nie rozwiąże problemu z sąsiadem , on go jeszcze uszkodzi tym syfem 🤣

Wyeksponuj do tego diody to sąsiedzi spojrzą za okno lub na Twoje okno i będą widzieć czy powietrze na dworzu jest Okey :D
Pzydałoby się, bo mam za płotem sąsiada który hajcuje w piecu podkładami kolejowymi... nie ma życia w zimie w okolicy przez to. Muszę wybrać się do IKEI i nabyć dwie sztuki :mrgreen: (czujników, nie podkładów kolejnowych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Albert pisze: pn mar 28, 2022 11:22 am Pzydałoby się, bo mam za płotem sąsiada który hajcuje w piecu podkładami kolejowymi... nie ma życia w zimie w okolicy przez to. Muszę wybrać się do IKEI i nabyć dwie sztuki :mrgreen: (czujników, nie podkładów kolejnowych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Niestety mam identycznego, w dodatku od strony czerpni rekuperacji :( Ten z Ikei mierzy tylko PM 2,5?
Zastanawiałem się czy nie lepiej https://botland.com.pl/czujniki-czystos ... 66643.html?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na moim github’ie jest poprawiony bin , przy okazji chciałbym zaznaczyć za ten soft miałbyć takim softem dedykowanym z do tego czujnika z możliwością rozszerzenia o pomiar temperatury / wilgotność , to nie miała być kolejna stacja pogodowa .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Może się doczekamy a w GG pojawi się szablon czujnik IKEA :D
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

klimasstudio pisze: śr mar 30, 2022 8:41 am Może się doczekamy a w GG pojawi się szablon czujnik IKEA :D
Ale podpuszczasz :mrgreen:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Albert pisze: śr mar 30, 2022 10:04 am
klimasstudio pisze: śr mar 30, 2022 8:41 am Może się doczekamy a w GG pojawi się szablon czujnik IKEA :D
Ale podpuszczasz :mrgreen:
Nie chce robić konkurencji dla tego projektu :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

krycha88 pisze: śr mar 30, 2022 10:19 am
Albert pisze: śr mar 30, 2022 10:04 am
klimasstudio pisze: śr mar 30, 2022 8:41 am Może się doczekamy a w GG pojawi się szablon czujnik IKEA :D
Ale podpuszczasz :mrgreen:
Nie chce robić konkurencji dla tego projektu :P
U mnie rekuperatorem steruje GG, gdybym mógł użyć tego modulu i dodatkowo podłączyć czujnik z Ikei byłoby super.
Autor na pewno się nie obrazi:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Ireneusz100
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 09, 2020 12:26 pm

Dzień dobry,

Zwracam się z pytaniem o wyświetlane "jednostki miary" jakości powietrza. Odpaliłem Ikea VINDRIKTNING. DO Wemos D1 mini wgrane oprogramowanie z GUI Generic Builder. Obecnie pokazuje się w kanale temperatura znacznik stopni. Czy można to wyłączyć?

Pozdrawiam
Irek 100

P.s. Shimano73, fajna sprawa z tym czujnikiem IKEA :-) dzięki
Ireneusz 100
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Ireneusz100 pisze: pt kwie 29, 2022 3:52 pm Dzień dobry,

Zwracam się z pytaniem o wyświetlane "jednostki miary" jakości powietrza. Odpaliłem Ikea VINDRIKTNING. DO Wemos D1 mini wgrane oprogramowanie z GUI Generic Builder. Obecnie pokazuje się w kanale temperatura znacznik stopni. Czy można to wyłączyć?

Pozdrawiam
Irek 100

P.s. Shimano73, fajna sprawa z tym czujnikiem IKEA :-) dzięki
Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości dopiero jak się pokaże kanał uniwersalny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”