Wsparcie dla PMSA003-A

krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

QLQ pisze: sob kwie 16, 2022 4:39 pm No i po poprawce jednak coś nie tak...Screenshot_20220416-183808_SUPLA .jpg
Sensor po wybudzeniu potrzebuje 30s na pomiar. Ile czasu u ciebie minęło?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Ten u góry to model o PMS7003 i patrząc po czujnikach oddalonych około 20-30 km to jest dokładniejszy.
Załączniki
Screenshot_20220416_183950_tk.supla.android.jpg
Screenshot_20220416_183950_tk.supla.android.jpg (398 KiB) Przejrzano 700 razy
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

krycha88 pisze: sob kwie 16, 2022 4:41 pm
QLQ pisze: sob kwie 16, 2022 4:39 pm No i po poprawce jednak coś nie tak...Screenshot_20220416-183808_SUPLA .jpg
Sensor po wybudzeniu potrzebuje 30s na pomiar. Ile czasu u ciebie minęło?
To minęło więcej. Bo wgrałem, wyszedłem z psem na spacer o w międzyczasie sprawdziłem tak ok po 10min. Zaraz dla pewności jeszcze raz zrobię reset guzikiem.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Po resecie guzikiem OK. Teraz jeszcze z poziomu www .

@krycha88 tak czy inaczej dajemy spokój do wtorku. Są Święta- życzę spokojnych, pogodnych i spędzonych w miłej atmosferze.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Ma ktoś może schemat jak podłączyć PMS7093 ? Niby rx do tx tx do rx i vcc i gnd standard ale reset i set ? Reset zakładam że nie ważny ale set z dokumentacji ma być w stanie wysokim - te piny też steruje esp czy tylko tx i rx i będzie działać :) ? I czy jest możliwość jednak regulacji czasu uśpienia bo przyznam że np ja wolałbym mieć włączony pomiar cały czas ewentualnie co 5min także jeśli kolega Krycha jeszcze może to jednak warto dodać tą opcję czasu uśpienia i np wpisanie wartości 0 daje włączony cały czas czujnik wg Mnie dobra propozycja ;)
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

George2002 pisze: śr maja 04, 2022 9:37 pm Ma ktoś może schemat jak podłączyć PMS7093 ? Niby rx do tx tx do rx i vcc i gnd standard ale reset i set ? Reset zakładam że nie ważny ale set z dokumentacji ma być w stanie wysokim - te piny też steruje esp czy tylko tx i rx i będzie działać :) ? I czy jest możliwość jednak regulacji czasu uśpienia bo przyznam że np ja wolałbym mieć włączony pomiar cały czas ewentualnie co 5min także jeśli kolega Krycha jeszcze może to jednak warto dodać tą opcję czasu uśpienia i np wpisanie wartości 0 daje włączony cały czas czujnik wg Mnie dobra propozycja ;)
https://botland.com.pl/czujniki-czystos ... 72187.html

Ja kupiłem te adaptery jest dużo łatwiej, po zatym nic więcej nie podłączałem tylko zasilania i TX oraz RX.
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Mmof pisze: czw maja 05, 2022 3:07 am
George2002 pisze: śr maja 04, 2022 9:37 pm Ma ktoś może schemat jak podłączyć PMS7093 ? Niby rx do tx tx do rx i vcc i gnd standard ale reset i set ? Reset zakładam że nie ważny ale set z dokumentacji ma być w stanie wysokim - te piny też steruje esp czy tylko tx i rx i będzie działać :) ? I czy jest możliwość jednak regulacji czasu uśpienia bo przyznam że np ja wolałbym mieć włączony pomiar cały czas ewentualnie co 5min także jeśli kolega Krycha jeszcze może to jednak warto dodać tą opcję czasu uśpienia i np wpisanie wartości 0 daje włączony cały czas czujnik wg Mnie dobra propozycja ;)
https://botland.com.pl/czujniki-czystos ... 72187.html

Ja kupiłem te adaptery jest dużo łatwiej, po zatym nic więcej nie podłączałem tylko zasilania i TX oraz RX.
Ok czyli esp nie steruje ani RESET ani SET, czyli sobie je podciągnę przez rezystory do plusa i koledze też radzę bo że działa to nie znaczy że będzie działać dobrze cały czas, nawet w datasheet jest 10K do +3,3V podciągane :)
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

George2002 pisze: czw maja 05, 2022 9:51 am
Mmof pisze: czw maja 05, 2022 3:07 am
George2002 pisze: śr maja 04, 2022 9:37 pm Ma ktoś może schemat jak podłączyć PMS7093 ? Niby rx do tx tx do rx i vcc i gnd standard ale reset i set ? Reset zakładam że nie ważny ale set z dokumentacji ma być w stanie wysokim - te piny też steruje esp czy tylko tx i rx i będzie działać :) ? I czy jest możliwość jednak regulacji czasu uśpienia bo przyznam że np ja wolałbym mieć włączony pomiar cały czas ewentualnie co 5min także jeśli kolega Krycha jeszcze może to jednak warto dodać tą opcję czasu uśpienia i np wpisanie wartości 0 daje włączony cały czas czujnik wg Mnie dobra propozycja ;)
https://botland.com.pl/czujniki-czystos ... 72187.html

Ja kupiłem te adaptery jest dużo łatwiej, po zatym nic więcej nie podłączałem tylko zasilania i TX oraz RX.
Ok czyli esp nie steruje ani RESET ani SET, czyli sobie je podciągnę przez rezystory do plusa i koledze też radzę bo że działa to nie znaczy że będzie działać dobrze cały czas, nawet w datasheet jest 10K do +3,3V podciągane :)
Wszędzie gdzie widziałem podłączenie tych czujników było na czterech przewodach. Poza tym usypianie i wybudzanie działa po TX i RX narazie działa poprawnie posiadam dwa PMS7003 oraz Pmsa003-a..
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Mmof pisze: wt kwie 12, 2022 7:35 am
krycha88 pisze: wt kwie 12, 2022 6:53 am
Mmof pisze: wt kwie 12, 2022 6:50 am

Będziesz dorabiał regulowany czas usypiania czujnika Jeżeli tak to daj znać będę mógł przetestować jak brdziesz chciał.
A jest taka potrzeba? bo wydaje się, że nie :)
Mi to wystarczy zobaczę na dłuższą metę jak będą wyglądać wykresy. Ewentualnie można by dorobić włącz lub wyłącz usypianie i po wyłączeniu odczyt co 60sek jak ktoś by chciał zrobić jakieś warunkowanie do wentylacji mechanicznej. Ale pozostawiam to w twojej gestji i tak masz kupę robty co chwilę ktoś prosi o dodanie czegoś do GG.
Potwierdzam, u Mnie czujnik również działa ładnie ale jednak również byłbym za dodaniem czasu odpytywania np co ile minut ma zmierzyć a np po wpisaniu 0 aby działał cały czas (osobiście wolałbym aby mi działał cały czas a minimum co 1 min - nie zależy mi na czujniku jako tako ale już jaka jest teraz aktualnie sytuacja a nie za 15 min na zewnątrz, przykładowo sąsiad rozpala piec 4 domy dalej i to 15 minut to potrafi zrobić różnicę w tym co jest teraz a co za 15 minut bo jak się już rozpali to smogu mniej będzie, oczywiście wszystko zależy od pieca, techniki rozpalania i samego paliwa ale mówię tutaj i tych najbardziej kopcących czyli węglu) :) tak z ciekawości jak jest robiony pomiar ? przez np 30 sekund brane próbki i później dodawane i dzielone (jakaś średnia?) czy po prostu jeden pomiar po 30 sek od uruchomienia :) ?
matip9lite
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 24, 2022 9:16 pm

Witam, mam czujnik PMS5003. Po wygenerowaniu wsadu i obsługi czujnika PMS w GUI generic, czujnik przedstawia się jako trzy termometry, tak ma być? nie ma żadnych ustawień oprócz wyboru pinów komunikacyjnych. Tak ma być czy to u mnie coś się pomieszało?

Jak usunąć jedstostkę *C i dać zamiast niej ppm ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”