Termometr

chodor83
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 27, 2022 9:11 pm

Dzień dobry. Zaczynam zabawę z suplą i chciałem się dopytać , czy da radę to w jakiś prosty sposób ogarnąć.... Chodzi o termometr, a właściwie dwa. Pierwszy jest na płytce wemos D1 mini z ds18b20 i OLED 0.96" wewnetrzny, drugi na sonoff Basic r2 i też ds18b20 tylko bez oleda zewnętrzny, obydwa połączone do tej samej sieci wifi . Skorzystałem z GUI generatora ( bardzo fajna sprawa ) pytanie jest takie, czy da się zrobić tak że na tym z oledem wyświetlały by się na zmianę temperatury z tego wewnętrznego i z tego zewnętrznego ? Oczywiście ręczne pisanie kodu puki co nie wchodzi w grę niestety jestem za cienki..... Dziękuję i Pozdrawiam.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

możesz skorzystać z linków bezpośrednich (chyba), aczkolwiek trochę niepokojąco brzmi termometr zewnętrzny na Sonoff Basic - jest coś takiego jak separacja galwaniczna.
chodor83
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 27, 2022 9:11 pm

Jeżeli dojdę jak zrobić wyświetlanie temperatury z tego sonofa na oledzie z wemosa to z sonofa wyleci część z przetwornicą i dam zasilenie z baterii, tu sobie poradzę więc nie ma kłopotu. Gorzej właśnie z pierwszą częścią zadania 😉 dziękuję i już zgłębiam temat linków bezpośrednich ...👍
chodor83
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 27, 2022 9:11 pm

Dziękuje bardzo za podpowiedź, faktycznie skorzystałem z linków bezpośrednich i działa, temat ogarnięty 👍 Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”