Brak głosowego zamykania bramy

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Asysten używa tych samych rozkazów co cloud. Czyli „open” i „close”. Nie dotyczy przycisku „open/close”. Jeśli te przyciski poprawnie działają to znaczy, że asystent nie podejmuje działania na odpowiednim kanale.
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

W takim razie co można z tym zrobić? Może coś w podłączeniu zmienić?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W sumie powtórzę większość rzeczy, która już była powiedziana, ale pewnie gdzieś tutaj jest problem.
1. Czy integrację z gh masz bezpośrednio przez Suplę? Czy może przez np home assistant?
2. Sprawdź w aplikacji, czy ikona kanału sterującego bramą zmienia się na otwartą i zamkniętą zależnie od stanu. Ważne jest aby to ikona kanału sterującego się zmieniała, a nie inna. Jeśli zmienia się inna, to trzeba w konfiguracji w cloud powiązać kanał sterujący z kanałem stanu.
3. Sprawdź czy przyciski w cloud działają poprawnie. Tam są osobne "otwórz", "zamknij" oraz "otwórz/zamknij". Próbuj kilka razy kliknąć "otwórz" -brama powinna się otworzyć i nie reagować na kolejne wciśnięcia. Podobnie z zamknij - powinna się zamknąć i nie reagować na kolejne.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Ad. 1. Powiązanie mam zrobione wg https://drive.google.com/file/d/1IFmdmS ... TNfoJ/view
Ad. 2. W aplkacji mam widoczną tylko bramę wjazdową bo tylko ją mam podłączoną furtkę ustawiłem jako niewidoczną w aplikacjach konsumenckich. I ikona zmienia się w zależności od stanu.
Ad. 3. W cloudzie przycisk otwórz działa tak jak napisałeś otwiera i nie reaguje na ponowne kliknięcia. Przycisk zamknij zatrzymuje otwierającą się bramę ale już jej nie zamyka po ponownym naciśnięciu. Po pełnym otwarciu bramy też jej nie zamyka co dziwne bo po założeniu tego wątku pzygmunt pisał żeby to sprawdzić i byłem pewien, że działał ale może od tamtego czasu ciś poprzestawiałem szykając rozwiązania. Przycisk otwórz/zamknij otwiera i zamyka bramę.
Co dziwne jeśli wejdę w furtkę to przycisk otwórz również otwiera bramę, a po ponownym naciśnięciu zamyka ją.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Spróbuj poczekać około 1-2 min po kliknięciu "zamknij".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

Nie napisałem wcześniej ale w napędzie mam ustawiona samozamykanie po chyba 30 sekundach tylko czy to może mieć wpływ na brak reakcji na klikanie zamknij w cloud skoro w aplikacji dziala?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aplikacja działa jak przycisk w cloud otwórz/zamknij.
Natomiast przyciski otwórz i zamknij, oraz polecenia głosowe wykonują się zależnie od stanu bramy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Starowanie z aplikacji działa zupełnie inaczej. Ponowię pytanie, czy przyciski zaznaczone na poniższym zrzucie ekranu działają poprawnie ?
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-05-15 o 19.37.58.png
Zrzut ekranu 2022-05-15 o 19.37.58.png (29.47 KiB) Przejrzano 191 razy
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

W takim razie gdzie szukać przyczyny, że przycisk zamknij w cloud nie reaguje przy otwartej bramie? Może zresetować SBW-02?
Galaxiak
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 10:04 am

pzygmunt pisze: ndz maja 15, 2022 5:41 pm Starowanie z aplikacji działa zupełnie inaczej. Ponowię pytanie, czy przyciski zaznaczone na poniższym zrzucie ekranu działają poprawnie ?
Ad. 3. W cloudzie przycisk otwórz działa tak jak napisałeś otwiera i nie reaguje na ponowne kliknięcia. Przycisk zamknij zatrzymuje otwierającą się bramę ale już jej nie zamyka po ponownym naciśnięciu. Po pełnym otwarciu bramy też jej nie zamyka co dziwne bo po założeniu tego wątku pzygmunt pisał żeby to sprawdzić i byłem pewien, że działał ale może od tamtego czasu ciś poprzestawiałem szykając rozwiązania. Przycisk otwórz/zamknij otwiera i zamyka bramę.
Co dziwne jeśli wejdę w furtkę to przycisk otwórz również otwiera bramę, a po ponownym naciśnięciu zamyka ją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”