Dzwońcie do SUPLI! :)

yahoo
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 7:00 pm

pzygmunt pisze: pn sie 01, 2022 8:07 pm Dzisiaj to mogło być związane z globalną awarią OAuth, które dotknęła skryptów i trochę caller-a.
Powinno być już ok. Za nieprawidłowości przepraszamy.
Nie ma za co przepraszać, ważne, że wiemy - mam nadzieję - co były przyczyną :) Na razie moja absolutnie ulubiona funkcjonalność (no, zaraz po harmonogramach;-) działa bez zarzutu, jak wcześniej :)

pozdrówki
yahoo
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

U mnie też rozsypało konfiguracje 4 numerów telefonów, ale 31 lipca. Już poprawiłem sobie konfigurację.
Obrazek
Safrad
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 20, 2021 1:28 pm

Kompletna drobnostka - ale w Moje konto pojawiła się literówka.
Załączniki
xXRiZkWL2T_3.png
xXRiZkWL2T_3.png (7.78 KiB) Przejrzano 856 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Thx
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Drobna niedoróbka przy scenach w call.supla.io
call.png
call.png (17.02 KiB) Przejrzano 787 razy
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

Duch__ pisze: pt maja 20, 2022 7:09 am Przetestowane na systemie alarmowym Satel Integra 32 z podłączoną zwykła linią telefoniczną.

W momencie uzbrojenia, urządzenie dzwoni na "TEL 4 SUPLA U" z funkcją "Załącz", a w przypadku rozbrojenia na numer "TEL 5 SUPLA R" z funkcją "Wyłącz". Dzięki temu w apce od Supli widzę teraz czy centrala jest uzbrojona czy rozbrojona, za pomocą niewykorzystanego wyjścia w ROW-02.

Wadą, mimo że działa jest wyświetlany komunikat w pamięci zdarzeń centrali jako "Powiadomienie nieudane". Ma to związek z tym że centrala nie wykrywa podniesienia słuchawki przez call.supla.io, tylko odrzucenie połączenia.
Dzięki za super sugestie! Stan załączenia centrali zdecydowanie szybciej sprawdza się w supli niż apce satela.
Przy okazji dodam że nie wszystkie płyty zgłaszają to jako połączenia nieudane.
ps. Czy rozwiązałeś jakoś fakt że w apce ktoś ręcznie może zmienić stan tego kanału jakby przekłamywać ten obecnie widoczny?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zmiana tego stanu nie jest dla mnie krytyczna, chociaż nie ukrywam że fajnie by było widzieć stan urządzenia, ale wyłączyć mu możliwość ręcznej zmiany stanu z apki.
Obrazek
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czy da się jakoś ustawić ilość sygnałów bo u mnie zauważyłem że ostatnio są dwa i dopiero rozłącza co jest problematyczne bo pierwszy sygnał włącza urządzenie i drogi od razu wyłącza urządzenie i dopiero następuje przerwanie połączenia więc nie wiem czy to błąd czy celowe działanie
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

akszyn pisze: wt lis 22, 2022 4:50 pm Czy da się jakoś ustawić ilość sygnałów bo u mnie zauważyłem że ostatnio są dwa i dopiero rozłącza co jest problematyczne bo pierwszy sygnał włącza urządzenie i drogi od razu wyłącza urządzenie i dopiero następuje przerwanie połączenia więc nie wiem czy to błąd czy celowe działanie
Z tego co pamiętam, to jest to kwestia jakiegoś ustawienia w telefonie (ponawianie połączeń). Chyba coś było na ten temat na początku tego wątku
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W przypadku niektórych operatorów po tym jak odrzucamy połączenie następuje jego samoczynne wznowienie. Nie wiemy dlaczego się tak dzieje i jak temu zaradzić na poziomie centrali telefonicznej dlatego prowadziliśmy opcję, która rozwiązuje ten problem.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-11-22 o 21.48.02.png
Zrzut ekranu 2022-11-22 o 21.48.02.png (26.27 KiB) Przejrzano 421 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”