MCP23017 plus GPIO

moto-binek@wp.pl
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 23, 2022 12:02 pm

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.
Jako że jestem bardziej elektronikiem niż programistą mam problem a może pytanie.
Czy da się tak używać supli i esp8266 aby była obsługa mpc23017 i pinów gpio z urządzenia?
Dla rozjaśnienia sprawy krótko opisze mój projekt potrzebuje sterować 15 przekaźnikami za pomocą 8 przycisków.
Przyciski i 8 przekaźników chcę sterować za pomocą mcp23017, a kolejne 7 przekaźników z gpio.
Czy jest to możliwe tworząc obraz z GUI generatora?

Jeśli nie odpowiedni dział to proszę moderatorów o przeniesienie.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Z tego co się orientuję to się nie da. Piny możesz wykorzystać na przykład na sterowanie dimmerem. Poza tym nie sprawdzałem ale chyba się nie da pomieszać przycisków i przekaźników na jednym MCP. Pozostaje zainstalować dwa razy MCP.
A ten post faktycznie powinien być w dziale dotyczącym gui generic ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

YoMan pisze: pn maja 23, 2022 3:45 pm Z tego co się orientuję to się nie da. Piny możesz wykorzystać na przykład na sterowanie dimmerem. Poza tym nie sprawdzałem ale chyba się nie da pomieszać przycisków i przekaźników na jednym MCP. Pozostaje zainstalować dwa razy MCP.
A ten post faktycznie powinien być w dziale dotyczącym gui generic ;)
information is incorrect.
You can mix inputs and outputs on the MCP23017 without any limitations.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

elmaya pisze: wt maja 24, 2022 10:30 am
YoMan pisze: pn maja 23, 2022 3:45 pm Z tego co się orientuję to się nie da. Piny możesz wykorzystać na przykład na sterowanie dimmerem. Poza tym nie sprawdzałem ale chyba się nie da pomieszać przycisków i przekaźników na jednym MCP. Pozostaje zainstalować dwa razy MCP.
A ten post faktycznie powinien być w dziale dotyczącym gui generic ;)
information is incorrect.
You can mix inputs and outputs on the MCP23017 without any limitations.
moto-binek@wp.pl pisze: pn maja 23, 2022 12:07 pm (...) Czy jest to możliwe tworząc obraz z GUI generatora? (...)

... with GUI generic ??? Are You sure? It is certainly possible for esp but needed different software ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

moto-binek@wp.pl pisze: pn maja 23, 2022 12:07 pm Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.
Jako że jestem bardziej elektronikiem niż programistą mam problem a może pytanie.
Czy da się tak używać supli i esp8266 aby była obsługa mpc23017 i pinów gpio z urządzenia?
Dla rozjaśnienia sprawy krótko opisze mój projekt potrzebuje sterować 15 przekaźnikami za pomocą 8 przycisków.
Przyciski i 8 przekaźników chcę sterować za pomocą mcp23017, a kolejne 7 przekaźników z gpio.
Czy jest to możliwe tworząc obraz z GUI generatora?

Jeśli nie odpowiedni dział to proszę moderatorów o przeniesienie.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.
Dodałem taką możliwość:
viewtopic.php?t=10790
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”