Sygnalizowanie stanu alarmu przy pomocy LED

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Przy okazji powstania tego tematu, pomyślałem o monitorowaniu stanu domu rodziców o tzw uzbrojenie / rozbrojenie, sygnalizowane u mnie w domu poprzez zwykła kontrolkę LED. Wiadomo zmiana tego stanu z poziomu aplikacji lub ręcznie z przycisku spowoduje że nie będzie kontrolka odzwierciedlała rzeczywistego stanu uzbrojenia u rodziców. Czy da się w CLOUD dorobić opcję by stan modułu wyjść był widoczny w cloud i apce, bez możliwości zmiany jego stanu z poziomu aplikacji?
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: wt maja 24, 2022 11:32 am Przy okazji powstania tego tematu, pomyślałem o monitorowaniu stanu domu rodziców o tzw uzbrojenie / rozbrojenie, sygnalizowane u mnie w domu poprzez zwykła kontrolkę LED. Wiadomo zmiana tego stanu z poziomu aplikacji lub ręcznie z przycisku spowoduje że nie będzie kontrolka odzwierciedlała rzeczywistego stanu uzbrojenia u rodziców. Czy da się w CLOUD dorobić opcję by stan modułu wyjść był widoczny w cloud i apce, bez możliwości zmiany jego stanu z poziomu aplikacji?
Jakim urządzeniem i z jakim softem chcesz to monitorować?

Ogólnie do raportowania stanu on/off służy "czujnik no/nc" lub w SuplaDeviece Sensor::Binary.
Tylko z poziomu urządzenia da się ustawić ten stan, a w apkach i w Cloud, można ten stan odczytać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

ROW-02 ma mi wyświetlać stan za pomocą kontrolki LED 230V
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: wt maja 24, 2022 12:11 pm ROW-02 ma mi wyświetlać stan za pomocą kontrolki LED 230V
Na ROW tego nie zablokujesz. Można ewentualnie dodać na osobnym urządzeniu stan alarmu przez jakiś "binary sensor" i w skryptach fracza wymusić włączanie przekaźnika, gdy sensor jest ON, i wyłączanie, gdy sensor jest OFF. Wtedy będzie się dało wyłączyć/włączyć ręcznie tego LED-a, ale skrypty to przestawią spowrotem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Za dużo kombinatoryki... w sumie jak zwykle.
Obrazek
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Duch__ pisze: wt maja 24, 2022 12:55 pm Za dużo kombinatoryki... w sumie jak zwykle.
Pytasz jak zrobić kawę mikserem. To czego oczekujesz?
:D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

tomkowski pisze: wt maja 24, 2022 2:25 pm
Duch__ pisze: wt maja 24, 2022 12:55 pm Za dużo kombinatoryki... w sumie jak zwykle.
Pytasz jak zrobić kawę mikserem. To czego oczekujesz?
:D
Temat nie wiedzieć czemu został wydzielony z wątku "Dzwonicie do Supli", więc dla osoby która tego nie wie, może "wyglądać jak ni z gruchy ni z pietruchy"...

Kwestia była, zrobić opcję wyłaczenia możliwości wysterowywania wyjścia z aplikacji dla konkretnej osoby / osób, ale pozostawienie podglądu czy wyjście jest Wysterowane / Niewysterowane, proste. A kolega jak wie jak zrobić kawę mikserem, to fajnie, jak będę potrzebował takiej wiedzy to się do kolegi zwrócę.

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Potrzebujesz tego konkretnie w aplikacji?
Może masz serwer www to by się ogarnęło skryptem php i odczyt po API i prezentacja na stronie www.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Temat wydzieliłem, bo nie widziałem i nie widzę związku.
Supla nie ma aktualnie żadnej metody na ograniczenie dostępu na zasadzie "tylko do odczytu".
Możesz natomiast ukryć kanał dla telefonów (w ustawieniach w Cloud to możesz ustawić). Sterowanie z API powinno działać (zadzwoń do Supli z tego korzysta), a w telefonach nie będzie tego widać, więc nie będzie można ręcznie przestawić
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dodam jeszcze że może być też historia stanów kanałów. Kiedy załączono, kiedy rozłączono, prezentacja w tabeli lub na osi czasu w formie wykresu.
Ja wykorzystuje przy kontroli basenu (jeszcze będzie się rozwijać o dodatkowe obwody w tym roku na szybko uruchomione).
https://my-pool.lector.dev/
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”