Monitor energii elektrycznej MEW-01 już wkrótce dostępny w wersji z anteną wewnętrzną.

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

U mnie pusta rozdzielnia pod sterowanie basenu czeka na zabudowę.
Monitor energii byłby wykorzystany do śledzenia zużycia przez sprzęt basenowy - pompę filtracyjną, generator chloru, ogrzewanie (aktualnie solar planowana pompa ciepła). Zasilanie mam 3 fazy każdy sprzęt na innej fazie.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja bym 3 fazy nie wykorzystał ale szwagrowi bym sprezentował pod fotowoltaike. Niedawno wkręciłem go w SUPLE i widzę że coraz bardziej mu się to rozwiązanie podoba. Co chwilę wiem że sprawdzą stan napiecia i mocy w sieci a tak by nie musiał tego robić. Także chętny jestem wziąć udział w Konkursie. Myślę że fotorelacje i opis z funkcjonowania bym dostał obszerna :D Oczywiście podzielił bym się na forum wrażeniami z korzystania Mewki.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mam w domu ogrzewanie elektryczne i przydało by się pilnować rodzinki czy za dużo ciepła nie produkują i rodziny w stronę bankructwa nie kierują :lol:
kwikus
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 21, 2020 10:10 pm

4 miesiące temu założyłem instalacje PV, oczywiście na starych zasadach czyli z wirtualnym magazynem. Wtedy jeszcze nikt nie myślał że węgiel, gaz czy ropa osiągnie takie ceny. Ja ogrzewam swój dom węglem puki co i wymyśliłem że jeżeli będę miał prąd w magazynie na zimę to zrobię coś na kształt ogrzewacza przepływowego do instalacji c.o.. Kupiłem rurę 2'', grzałkę 3x 2kW 400v, trójniki, zawory i będę to składać. Sterowanie grzałki oczywiście z regulatora temp. i przekaźnika SSR 3F, zabezpieczenia oczywiście. Myślę że mój pomysł pomoże mi zaoczszędzić na ogrzewaniu domu bo grzałka działa że sprawnością 1-1 czyli tyle ile weźmie mocy prądu tyle odda na ogrzewaniu. Ale teraz pytanie ile weźmie i to najlepiej zmierzyć licznikiem energii a jeszcze lepiej żeby to był MEW-01 lite bo wtedy miałbym podgląd online na to jak działa moja grzałeczka. Więc chętnie przetestuję MEW -01Lite :mrgreen:
4x Sonoff basic, 2x smart DGM, 1x Sonoff Touch, 1x LIW-01, 2x PNW- 01, ESP 8266 sterowanie bramą wjazdową :mrgreen:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

kwikus pisze: pt cze 03, 2022 3:54 am 4 miesiące temu założyłem instalacje PV, oczywiście na starych zasadach czyli z wirtualnym magazynem. Wtedy jeszcze nikt nie myślał że węgiel, gaz czy ropa osiągnie takie ceny. Ja ogrzewam swój dom węglem puki co i wymyśliłem że jeżeli będę miał prąd w magazynie na zimę to zrobię coś na kształt ogrzewacza przepływowego do instalacji c.o.. Kupiłem rurę 2'', grzałkę 3x 2kW 400v, trójniki, zawory i będę to składać. Sterowanie grzałki oczywiście z regulatora temp. i przekaźnika SSR 3F, zabezpieczenia oczywiście. Myślę że mój pomysł pomoże mi zaoczszędzić na ogrzewaniu domu bo grzałka działa że sprawnością 1-1 czyli tyle ile weźmie mocy prądu tyle odda na ogrzewaniu. Ale teraz pytanie ile weźmie i to najlepiej zmierzyć licznikiem energii a jeszcze lepiej żeby to był MEW-01 lite bo wtedy miałbym podgląd online na to jak działa moja grzałeczka. Więc chętnie przetestuję MEW -01Lite :mrgreen:
Pamiętaj o czujniku przepływu i czujniku ciśnienia oraz bezwzględnie zaworze bezpieczeństwa .
Ja ogrzewam dom prądem , mam zainstalowany piec kospela 15kW. Grzeje dom tylko w taryfie nocnej mam taryfę z taurona G12W czyli taryfa nocna jest również przez cały weekend i święta. Moje średnie dobowe zużycie podczas ogrzewania to ok 30-35kWh a gdy chwyci porządny mrozek to potrafi i 50kWh zassać. Moje "SSR'y" w postaci jakichś tranzystorów umeieszczone sa na rurce z powrotu i oddaja ciepło do rurki :) https://www.etermex.pl/zespol-mocy-z-pr ... p-378.html
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

MEW-01 LITE byłby dla mnie bardzo przydatny. Od dłuższego czasu rozważałem instalację MEW-01, ale antena zewnętrzna raczej nie zmieściłaby się w rozdzielnicy (nie domknęłyby się drzwiczki). Mam rozdzielnicę z plastikowymi drzwiczkami.
Mam fotowoltaikę i pompę ciepła. Produkcja z fotowoltaiki nie pokrywa mi całego zapotrzebowania na prąd. Z tego powodu mam taryfę G12W (Tauron). Staram się ograniczać zużycie w droższej taryfie. Wiadomo, że najkorzystniej zużywać prąd na bieżąco w trakcie produkcji z fotowoltaiki, żeby była jak najwyższa autokonsumpcja. Produkcja z reguły jest właśnie wtedy, gdy prąd jest w droższej taryfie. Rozważam też zmianę kuchenki gazowej (gaz z butli) na płytę indukcyjną, ale bez MEW-01 trudno mi oszacować, czy i w jakim stopniu w czasie droższej taryfy płyta mogłaby zużywać prąd na bieżąco z fotowoltaiki.
Z MEW-01 LITE mógłbym przeanalizować jak rozkłada się u mnie produkcja i zużycie prądu, dzięki czemu mógłbym zoptymalizować zużycie prądu, żeby zwiększyć autokonsumpcję i zmniejszyć zużycie (zakup prądu) w droższej taryfie.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A ja bym wykorzystał MEW-01 LITE jako punk odniesienia pomiarów przy rozwijaniu liczników energii w GUI-Generic :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

Po instalacji PV chciałem dodatkowo założyć licznik MEW-01 by monitorować instalacje lecz zdaniem mojego brata który już wcześniej posiadał instalacje PV jest to zbędny wydatek gdyż jego zdaniem wystarczy monitoring przez stronę Taurona (i przekonał w tym też moją Żonę ;) :( :? ) więc to był by dobry moment by udowodnić ze nie miał racji i że taki licznik jest jednak potrzebny :D :D :D
wiluxx
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 03, 2022 9:45 am

Nowy monitor MEW-01 Lite wykorzystałbym, jako dokładny monitoring pracy nowo montowanej pompy ciepła powietrze-woda. Obecnie testuję rozwiązanie Arduino Mega + Supla + Licznik impulsów (impulse counter), ale w tym rozwiązaniu nie wszystkich danych, które w MEW-01 są dostępne. W przyszłości będę instalował instalację PV, do której chętnie przełożę monitor MEW-01, aby dokładnie monitorować instalację.
Myślę że monitor byłby bardzo dobrze wykorzystany w moich rękach.

PS. Fajnie byłoby się załapać na akcje promocyjną, :D ale jeśli się nie uda to proszę o bon zniżkowy na zakup takiego monitora :D
adrian4477
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 10:00 am

Ja to bym chętnie wykorzystał taką MEWke żeby pokazać Żonie na ślicznych, kolorowych wykresach co to autokonsumpcja, czyli kiedy ma prać i gotować, żeby było za darmo :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”