Padnięty moduł w A400?

Sterowniki bramowe i osłonowe
mrtea
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 21, 2022 11:44 am

Hej,

Wczoraj zaczęła mi wariować brama oparta na Mindy A400. W centralce było słychać że coś się przełącza, ale brama się nie otwiera. Zarówno z pilota jak i mojego 2 letniego już modułu Nice Wifi. Rozkręciłem więc puszkę, by zajrzeć do centralki. Niby na pierwszy rzut oka - wszystko OK, diody paliły tak jak instrukcja podaje. Coś tam zacząłem grzebać, przedmuchiwać. Brama na chwilę ruszyła, ale za chwilę znowu padła...
Przez chwilę zacząłem podejrzewać, że może problem z fotokomórkami, bo jakoś dziwne odgłosy wydawały. W międzyczasie moich "napraw" (które raczej ograniczyły się do przedmuchiwania sprężonym powietrzem jak i sprawdzeniu okablowania) wyłączył się moduł Nice Wifi i już nie wstał... Po jakimś czasie brama ruszyła i na razie działa cały czas. Ale moduł Wifi padł totalnie. Sprawdzałem na mojej drugiej bramie, gdzie mam podłączony taki sam moduł i także nie działa. Nie zapala się nawet na chwilę dioda statusu, reset nic nie daje.
Czyżby coś się spaliło w module? Czy moje "naprawy" mogły spowodować jakiś skok napięcia, który uszkodził moduł?
Czekam na jakieś sugestie ;)

PS: Zamówiłem już nowy moduł ale trochę boję się go wkładać do centralki, by znów się nie uszkodził?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wypadałoby aby ktoś ogarnięty pomierzył Ci multimetrem centralę oraz ten uszkodzony moduł.
mrtea
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 21, 2022 11:44 am

Centrala teraz niby OK, zasilanie prawidłowe, nowy moduł dotarł i działa.

Pytanie co mogę zrobić ze starym - "padniętym". Jak można go zmierzyć multimetrem? Jest sens go rozbierać i sprawdzić co tam w środku mogło paść?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sugeruję skontaktować się z Zamel. Myślę, że pomogą w diagnostyce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nice Wi-Fi”