Wizualizacja zamknięcia bramy garażowej

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Cześć, co myślicie aby dodać wizualizacje bramy garażowej. Dwa czujniki pełne otwarcie, pełne zamknięcie, wyliczenie czasu od pełnego otwarcia do pełnego zamknięcia i w aplikacji pokazywało by w jakiej pozycji jest brama.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jakoś nie czuję takiej potrzeby osobiście, ale wielu osobom pomysł może się przydać.
Obrazek
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Tylko jak wysterujesz bramę np z pilota to skąd urzadzenie supli będzie wiedziało że brama jest w ruchu.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Takiej wizualizacji nie ma w Supli z uwagi na specyfikę tematu.
Brama ma automatykę, które może zatrzymać bramę w sytuacjach awaryjnych lub może być sterowana z innych źródeł niż Supla.
W związku z powyższym liczenie czasu nie będzie skuteczne.
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Tak może się zatrzymać w każdej pozycji dlatego będą dwa czujniki pełnego otwarcia i zamknięci. Jeżeli brama się zatrzyma możemy ja wtedy uruchomić i jeżeli supla wykryje pełne zamknięcie to już będzie wiedziała w jakiej jest pozycji. Jeżeli otworzymy np z pilota lub z innego urządzenia supla zacznie obliczać otwarcie bramy dopiero jeżeli złapie jakaś pozycje otwarcia lub zamknięcia z czujników krańcowych.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Skąd będziesz wiedział, że brama się zatrzymała i kiedy ?
Skąd będziesz wiedział, że brama ruszyła i kiedy ?
Kolejna sprawa to nie znasz kierunku w jakim brama ponownie ruszy. Twoje założenie będzie się tylko sprawdzać do pokazywania ruchu bramy przy pełnych cyklach. Nie pokaże, że została otwarta na np. 45 %. Wizualizacja położenia ma tylko wtedy sens gdy możesz na niej polegać. Twoja propozycja to częsty status „zgubiłem położenie”.
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

A co jeżeli dołożyłbym jakiś sensor czujnik impulsu lub czujnik halla zliczało by obroty i lub kierunek działania zębatki, paska napędu bramy i na tej podstawie można by obliczyć położenie ? Np. 200 obrotów silnika (zębatki) 100 % zamknięcia
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kiedyś w sieci widziałem sterownik bramy z % otwarciem. Miał też możliwość wgrania Supli, tylko wtedy było to widoczne na kanale rolety
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”