Ubiquiti supla

Awatar użytkownika
Utiliti.pro
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 7:45 pm

Cześć, szukam kontaktu do kogoś kto ogarnia bardzo dobrze Ubiquiti, pisząc na tym forum nie trudno się domyślić, że chodzi o współpracę w/w z sterownikami supla.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprecyzuj pytanie, a może ktoś będzie znał odpowiedź.
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

@Budek << nie znam lepszego sieciowca.

ale ogólnie Ubiquiti to sprzęt który podłączasz i zapominasz, tam nigdy nie ma problemów.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Gang pisze: śr cze 29, 2022 8:52 am @Budek << nie znam lepszego sieciowca.

ale ogólnie Ubiquiti to sprzęt który podłączasz i zapominasz, tam nigdy nie ma problemów.
Chyba że zaczyna się konfiguracja przez CLI

Skromnie napiszę że ogarniam sprzęty od UBI nawet nagrałem kilka filmów dla UbiquitiPolska... ;)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Gang pisze: śr cze 29, 2022 8:52 am @Budek << nie znam lepszego sieciowca.

ale ogólnie Ubiquiti to sprzęt który podłączasz i zapominasz, tam nigdy nie ma problemów.
Też tak myślałem, jednak niestety często muszę restartować UP bo nagle brak transmisji :( Nie mam pojęcia dlaczego, ale nagle urządzenia podpięte do jakiegoś UP przestają się komunikować z serwerem, a są połączone z UP :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Goral64 pisze: czw cze 30, 2022 9:37 am
Gang pisze: śr cze 29, 2022 8:52 am @Budek << nie znam lepszego sieciowca.

ale ogólnie Ubiquiti to sprzęt który podłączasz i zapominasz, tam nigdy nie ma problemów.
Też tak myślałem, jednak niestety często muszę restartować UP bo nagle brak transmisji :( Nie mam pojęcia dlaczego, ale nagle urządzenia podpięte do jakiegoś UP przestają się komunikować z serwerem, a są połączone z UP :(
Nie sądzę że to wina AP ubiquiti - na 90% masz problem z routerem , a konkretnie z jego usługą DHCP . Restartując AP zmuszasz do ponownego przydziału adresu IP , Ustaw sztywne adresy IP punktów dostępowych Ubiquiti i zobacz czy problem dalej występuje. Daj znać czy pomogło.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Maniek913 pisze: czw cze 30, 2022 7:01 pm Nie sądzę że to wina AP ubiquiti - na 90% masz problem z routerem , a konkretnie z jego usługą DHCP . Restartując AP zmuszasz do ponownego przydziału adresu IP , Ustaw sztywne adresy IP punktów dostępowych Ubiquiti i zobacz czy problem dalej występuje. Daj znać czy pomogło.
Wszystkie urządzenia Ubiquiti Unifi mają u mnie od początku ustawione stałe adresy IP.
urzadzenia_unifi.jpg
urzadzenia_unifi.jpg (74.42 KiB) Przejrzano 324 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Ok jeżeli tak to nie tutaj jest problem. Jaki masz router? Czasami te urządzenia , pomimo deklarowanej przez producenta obsłudze np. 200 urządzeń zaczynają robić problemy już przy 50 . :(
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral napisał, że wszystkie urządzenia podłączone do jednego AP przestają działąć, mimo połączenia z Wi-Fi. Raczej nie szukałbym przyczyny w ograniczeniach routera.

U mnie sprzęt Ubiquity działał dość dziwnie na początku. Natomiast jakieś pół roku temu wyszło trochę aktualizacji softu i od tego czasu sieć pracuje bardzo stabilnie. Także ja zawsze robię aktualizację jak tylko pojawia się nowy soft.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ja też tak robiłem, dopóki nie dostałem rady aby z AP zostać na najnowszych wersjach 4.x bo wtedy jest najmniej problemów.
No ale może faktycznie najnowsze aktualizacje są bardziej stabilne.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”