Jak połączyć kanały

wiciu_88
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 05, 2021 8:59 pm

Witam czy da się połączyć dwa urządzenia by kopiowały swój stan?

Mam dwie lampy i dwa włączniki oddalone od siebie. Chciałbym przy pomocy dwóch urządzeń zrobić coś w stylu wyłącznika schodowego że jednym odpalam a drugim gaszę obie lampy na raz. Proszę o pomoc
photoworldpl
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 08, 2021 6:07 pm

Może nie konkretnie, aby kopiowały swój stan, jednak jest to możliwe za pomocą wyzwalacza akcji (funkcja wbudowana).

W skrócie, wsadzasz oba urzadzenia do grupy nazwanej np. lampki, następnie w obu włącznikach ustawiasz wyzwalacz akcji na 1 klik włączający i wyłączający całą grupę.

* optymalnie by było wymienić same guziki/przyciski na zwierne/dzwonkowe (czyli wracające do pozycji wyjściowej)
Sebek74
Posty: 54
Rejestracja: śr gru 23, 2020 1:23 pm

Mam podobny ale jednak trochę inny problem.
Młody ma w pokoju kilka świateł, nie ma w zwyczaju palenie pojedynczo tylko wszystkie na raz, co w dobie cen energii doprowadza mnie do pasji, ale oczywiście żadne sugestie nie działają. Jak zrealizować konfigurację aby zapalenie jednego światła gasiło pozostałe.
Zasada działania:
2 światła (A i B), 2 przyciski (a i b)
klik a -> przełącz A, wyłącz B
klik b -> przełącz B, wyłącz A
pomijam chwilo przypadek zapalenia A i B (inne zdarzenie sterowania grupą) i klik a lub b

Pozdrawiam
Sebek-74
7xSRW-02m, 4xROW-02, 1xROW-01
DIY MCP/I2C: 8 rolet + 16 świateł + 2xDS18B20
Satel Integra WRL-128 + obsługa prostej automatyki przez przekaźniki F&F
wiciu_88
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 05, 2021 8:59 pm

photoworldpl pisze: czw cze 30, 2022 5:45 am Może nie konkretnie, aby kopiowały swój stan, jednak jest to możliwe za pomocą wyzwalacza akcji (funkcja wbudowana).

W skrócie, wsadzasz oba urzadzenia do grupy nazwanej np. lampki, następnie w obu włącznikach ustawiasz wyzwalacz akcji na 1 klik włączający i wyłączający całą grupę.

* optymalnie by było wymienić same guziki/przyciski na zwierne/dzwonkowe (czyli wracające do pozycji wyjściowej)

Nie umiem znaleźć "wyzwalacz akcji"
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

cloud.supla.org - właściwości kanału.
Urządzenie musi być zaktualizowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”