Opóźnienie wykonania sceny

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Najlepsze jest to jak chcę ustawić "Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów" i wpisuje { i nazwę kanału to go nie wykrywa, muszę na sztywno wpisać ID odczytane z cloud.

Odświeżyłem OAUTH.

Urządzenie i kanał widnieje na liście (kafelkach) w Supla Script.

Urządzenie to SP111 z GG na pokładzie, mam kilka tych urządzeń i po przestawieniu innego na automat schody również znika z listy po podaniu { pozostają tylko mierniki.

Po dodaniu linka do sceny pod własny CRON wszystko działa, ale dostaje powiadomienie co uruchomienie CRON.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Lector pisze: wt sie 02, 2022 3:07 pm
Po dodaniu linka do sceny pod własny CRON wszystko działa, ale dostaje powiadomienie co uruchomienie CRON.
Bo powiadomienie powinno być wpisane do sceny drugiej, która ma się wykonać po spełnieniu warunków. Jeśli pierwsza scena się wykona a nie wykona się scena druga, to powiadomienia nie będzie. Kiedy jednak wykona się scena druga to warunek w pierwszej scenie zatrzyma wykonywanie tej pętli i powiadomienia nie będzie, dokąd stan w scenie drugiej się nie zmieni :)
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ok, ma tak zrobione.
Pierwsza scena: wyzwolenie stanem przekaźnika (jak rozumiem powinna się uruchomić przy ustawionym stanie, a nie przez cron) Uruchamia ona od razu scenę drugą, oraz drugi raz po opóźnieniu 600 sekund.
Druga scena: nie ma warunku po to aby dostać komunikat o aktualnym stanie przekaźnika. Załączony lub nie, jak dam warunek otrzymam tylko info o jednym stanie.

Czyli jak dla mnie powinno to działa tak:
Zmiana stanu kanału uruchamia scenę pierwszą, która uruchamia scenę drugą która wysyła powiadomienie z aktualnym stanem, pierwsza scena przechodzi w tryb spoczynku na 600 sekund i ponownie uruchamia druga scenę która wysyła powiadomienie znowu z aktualnym stanem.

I tak to działa jeżeli kanał to zwykły włącznik, ale już nie wyzwala sceny pierwszej gdy kanał to automat schodowy.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sorki za post pod postem, ale utworzyłem drugie takie samo połączenie scen ale dla sterowania wentylatora normalny przekaźnik sterowany temperaturą (GG).

I tu chodzi OK, nawet lepiej jak na powiadomieniach z wbudowanej opcji w GG. Teraz przy załączaniu otrzymuje informację ze włączono chłodzenie wody w akwarium i jaka jest temperatura. Jak wyłącza to samo :)

Ale dalej nie wiem dlaczego nie działa dla automatu schodowego, skoro ma działać tak samo jak dla włącznika - a nie działa.

Liczę na @fracza po urlopie (zaklepuje ;) ).
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

@fracz mogę liczyć na pomoc z tym automatem schodowym?
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Lector pisze: śr sie 17, 2022 3:38 am @fracz mogę liczyć na pomoc z tym automatem schodowym?
A sama scena ze zmianą stanu działa? W sensie, że jeśli sobie dasz powiadomienie, bez opóźnienia to masz to powiadomienie czy w ogóle bez zmian?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jak dla mnie problem leży w tym że w skryptach nie widać włączników czasowych.
Jak w polu wpisuje { to na liście nie mam tego typu włączników, po wpisaniu ręcznie id to odczytuje stan kanału, ale nie działa wyzwalanie sceny.

Tu nowa scena bez opóźnienia wyzwolenie zostało spełnione i warunek został spełniony ale sceny nie wyzwala.
Screenshot_20220817-160118.png
Screenshot_20220817-160118.png (197.83 KiB) Przejrzano 546 razy
Widać na screenie odpowiedni napis iż scena nie wykonała się jeszcze, pomimo kilkukrotnego załączenia włącznika czasowego i odświeżeniu strony z sceną.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Antonio
Posty: 129
Rejestracja: sob gru 18, 2021 4:15 pm

Potwierdzam , u mnie to samo.
Scena zadziała tylko po ręcznym wyzwoleniu Wykonaj Scenę
w akcjach mam wybrany kanał i automat schodowy i po 5 sekundach żarówkę.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Lector pisze: śr sie 17, 2022 2:05 pm Widać na screenie odpowiedni napis iż scena nie wykonała się jeszcze, pomimo kilkukrotnego załączenia włącznika czasowego i odświeżeniu strony z sceną.
A usuń pole "warunek/wyczyść" i odwróć stan kanału na : {{not state (62373).on}}
Ustaw powiadomienie w tej scenie i zadziałaj w realu, żeby stan się zmienił.

Gdzieś też tak miałem, że musiałem tak to ustawić, na jakimś kontaktronie i starym sofcie z Sonoff SV.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Arghatell pisze: śr sie 17, 2022 10:11 pm
A usuń pole "warunek/wyczyść" i odwróć stan kanału na : {{not state (62373).on}}
Ustaw powiadomienie w tej scenie i zadziałaj w realu, żeby stan się zmienił.
...bo tylko dodam, że pole "warunek" w momencie zmiany stanu na "not state" będzie "niespełnione" (logika) u Ciebie. Osobiście w scenach, które mają za zadanie działanie w oparciu o STAN, nigdy nie wpisuję warunku :) Generalnie można by uznać, że dostaję czasem 2 powiadomienia ale akurat jest mi to potrzebne w niektórych moich scenach. Sceny w oparciu o STAN są u mnie scenami "warunkowymi" w sensie wyzwalania następnej sceny. Warunkowanie ustawiam dopiero w następnej scenie, jeśli potrzebuję. Jest tutaj również ukryta "przyczyna". W momencie kiedy całość mojego systemu mam wyłączoną to wszelakie urządzenia/czujniki mają status OFF to zapobiegam tym samym powiadomieniom czasowym, które również biorą udział w logice. Utworzyłem sobie nawet formę w powiadomieniach: System wyłączony i System włączony jako początkową i końcową scenę stanu systemu. Pushover mi to ładnie loguje więc się później nie zastanawiam w jakim momencie danej fazy systemu znajduję i nie mam czasowych powiadomień, jeśli system jest wyłączony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”