Opóźnienie wykonania sceny

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Mam scenę która sprawdza stan przekaźnika i wysyła powiadomienie pushover.

Ale chciałbym dodać opóźnienie, czyli jeżeli przełącznik jak będzie włączony powyżej 12 minut to ma dopiero wysłać powiadomienie.

Ktoś podpowie jak zrobić scenę czasową która po tych 12 minutach uruchomi drugą i wyślę powiadomienie.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Lector pisze: sob lip 30, 2022 10:05 am Mam scenę która sprawdza stan przekaźnika i wysyła powiadomienie pushover.

Ale chciałbym dodać opóźnienie, czyli jeżeli przełącznik jak będzie włączony powyżej 12 minut to ma dopiero wysłać powiadomienie.

Ktoś podpowie jak zrobić scenę czasową która po tych 12 minutach uruchomi drugą i wyślę powiadomienie.
Chyba się to ogarnie na nowych scenach w cloudzie
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

W scenach w cloud nie widzę opcji powiadomień.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Powiadomień w cloud jeszcze nie am ale myślę, że jeszcze w tym roku się pojawią.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Lector pisze: sob lip 30, 2022 10:05 am jak zrobić scenę czasową która po tych 12 minutach uruchomi drugą i wyślę powiadomienie.
No dokładnie tak. Dwie sceny musisz mieć.

Pierwsza: uruchamia się po włączeniu przekaźnika (wyzwalacz i warunek) i następnie uruchamia drugą scenę po 12 minutach.
Druga: wysyła powiadomienie, jeśli jest włącozne (warunek).
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

fracz pisze: sob lip 30, 2022 6:01 pm No dokładnie tak. Dwie sceny musisz mieć.

Pierwsza: uruchamia się po włączeniu przekaźnika (wyzwalacz i warunek) i następnie uruchamia drugą scenę po 12 minutach.
Druga: wysyła powiadomienie, jeśli jest włącozne (warunek).
OK, mam to co chciałem, ale nie do końca.

Mam zrobione wyzwalanie scenę oparte o stan kanału {{state(ID_kanału).on}} i jeżeli ID_kanału jest jest od standardowego włącznika to chodzi OK. U mnie niestety to automat schodowy i już nie działa :( czy dla automatu schodowego jest inne oznaczenie załączenia kanału?

Automat schodowy (odwrócona logika) wyłącza mi filtrację w akwarium na określony czas - czas karmienia. Jak się łatwo domyślić są wakacje, a ja wybywam z domu i chce mieć podgląd jak zostanie wyłączona filtracja poprzez lokalny klawisz, oraz chcę być pewny ze po ustawionym czasie się uruchomi. Jeżeli się nie uruchomi to będę wiedział i mógł zareagować i włączyć w aplikacji.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Stan schodowego jest taki sam jak zwykłego. Powinno działać.

Zobacz, co tam jest: viewtopic.php?p=115436#p115436
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

fracz pisze: pn sie 01, 2022 9:19 pm Stan schodowego jest taki sam jak zwykłego. Powinno działać.

Zobacz, co tam jest: viewtopic.php?p=115436#p115436
Dostałem coś takiego
{"connected":true}
Bez względu na to czy załączony czy też wyłączony.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Lector pisze: wt sie 02, 2022 9:31 am
fracz pisze: pn sie 01, 2022 9:19 pm Stan schodowego jest taki sam jak zwykłego. Powinno działać.

Zobacz, co tam jest: viewtopic.php?p=115436#p115436
Dostałem coś takiego
{"connected":true}
Bez względu na to czy załączony czy też wyłączony.
Metoda :

Kod: Zaznacz cały

{{ state(XXXXX)|json_encode | raw }}
pozwala pokazać jakie daje możliwości dane urządzenie.
Zmieniłem moją żarówkę na automat schodowy i odpowiedź mam taką:

Kod: Zaznacz cały

{"connected":true,"on":false,"currentOverload":false}
Czyli tak jak mówił @fracz jest identyczna tak jak w przypadku "włącznika światła".
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Lector pisze: sob lip 30, 2022 10:05 am Mam scenę która sprawdza stan przekaźnika i wysyła powiadomienie pushover.

Ale chciałbym dodać opóźnienie, czyli jeżeli przełącznik jak będzie włączony powyżej 12 minut to ma dopiero wysłać powiadomienie.

Ktoś podpowie jak zrobić scenę czasową która po tych 12 minutach uruchomi drugą i wyślę powiadomienie.
Ja to ogarniam sceną warunkową. Ustawiam scenę wyzwalaną co X min z warunkiem ustawionym na "wyłączony", która uruchamia scenę z powiadomieniem w której jest warunek "włączony" jako spełnienie. Zapobiegam tym samym otrzymywania powiadomień co X min lub jeśli system jest offline, co traktuje się jako wyłączony w sumie/kombinacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”