v22.07

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Twój przypadek doskonale pokazuje, że taka automatyzacja musi być realizowana lokalnie po stronie urządzeń wykonawczych.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

pzygmunt pisze: pn sie 01, 2022 7:33 pm Przeloguj się w cloud i w skryptach.
Pisałem wyżej, że właśnie to robiłem. Na dodatek kilka razy. Wyloguj/zaloguj. Godzinę temu, nie mogłem się w ogóle zalogować do cloud/logowanie czasowo niedostępne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przeczytałem to co wyżej napisałeś zanim Ci odpisałem. Poszedł kilka minut temu update, który prawdopodobnie rozwiązuje problem. Prawdopodobnie ponieważ mamy tylko trop. Jak się nie przelogujesz to nie będziemy wiedzieli czy to był dobry trop.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

YoMan pisze: ndz lip 31, 2022 2:55 pm Nie wiem czy to niszowy problem ...
na Firefoxie 103.0 (64bit) nie działają harmonogramy dostępu. Pojawia się pusta tabelka, w której nic nie można zaznaczyć.
Już powinno działać poprawnie.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

pzygmunt pisze: pn sie 01, 2022 7:40 pm Przeczytałem to co wyżej napisałeś zanim Ci odpisałem. Poszedł kilka minut temu update, który prawdopodobnie rozwiązuje problem. Prawdopodobnie ponieważ mamy tylko trop. Jak się nie przelogujesz to nie będziemy wiedzieli czy to był dobry trop.
Chyba pomogło przed zalogowaniem na skrypty wywołanie sceny powodowało wyświetlenie logiki i nic nie działało po zalogowaniu działa wszystko
Załączniki
Screenshot_20220801-215214_HTTP Shortcuts.jpg
Screenshot_20220801-215214_HTTP Shortcuts.jpg (204.59 KiB) Przejrzano 456 razy
Screenshot_20220801-215153_HTTP Shortcuts.jpg
Screenshot_20220801-215153_HTTP Shortcuts.jpg (305.11 KiB) Przejrzano 456 razy
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

pzygmunt pisze: pn sie 01, 2022 7:40 pm Przeczytałem to co wyżej napisałeś zanim Ci odpisałem. Poszedł kilka minut temu update, który prawdopodobnie rozwiązuje problem. Prawdopodobnie ponieważ mamy tylko trop. Jak się nie przelogujesz to nie będziemy wiedzieli czy to był dobry trop.
Nie ma mnie lokalnie na miejscu ale wirtualnie działa. Zobaczymy rano, czy skrypty będą odpalały poszczególne urządzenia. Biedy nie ma, bo zabezpieczyłem się na taką "awarię" a chodzi o banalną produkcję bakterii nitryfikacyjnych w filtrze do oczka wodnego i w przypadku braku komunikacji (to inny temat), odpala się pompa awaryjna/małej mocy i utrzymuje przepływ, co nie powoduje obumierania tych bakterii :D Dzięx za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Robert Błaszczak pisze: pn sie 01, 2022 7:34 pm Twój przypadek doskonale pokazuje, że taka automatyzacja musi być realizowana lokalnie po stronie urządzeń wykonawczych.
Napisałem odpowiedź ale gdzieś utknęła. Ponawiam. Nie mam możliwości lokalnie zarządzać miliwoltami. Skrypty realizują mi warunki napięcia zasilania w oparciu o miliwolty (używam woltomierza jako guru zarządzania i wskaźników temperatury). Całość rozbija się o drenaż akumulatorów i zastosowanie paneli PV (nie mam dostępu do trakcji energetyki). Nie mogę stosować większego drenażu w oparciu o Malinę czy inne Arduino, bo to są dodatkowe miliampery a u mnie walka jest o każdy miliamper. Tutaj masz obrazek jak to wygląda u mnie: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/161abdde8631f3d3 Nawet wiatrak, który postawiłem nie załatwia mi sprawy w 100%. To nie jest dyskusja na poziomie akumulacji i wykorzystania akumulatorów/pojemności (mam 300 Ah). OK, drenuję system Supla/script ale częściowo się zabezpieczam. W przypadku padu systemu mam jakieś opcje ale będę musiał to jednak uwzględnić bardziej. Nie, nie mam zamiaru pisać, że się zawiodłem bo to niepoważne. Po prostu nie przewidziałem takiej sytuacji z problemami aktualizacji i rozwiążę ją w swoich opcjach niebawem. Właśnie wczoraj, dotarło do mnie, że jeśli wyląduję nagle na OJOMie i telefon mi padnie i system, to rybki w oczku mogą zdechnąć razem ze mną ale wolałbym, żeby były obecne jak mnie zakopią i dokompiluję jednak jakieś manulalne przełączniki dla żony, żeby mogła sobie powłączać pompki czy kamery :D:D:D. Musze jednak wydrukować i ofoliować instrukcję obsługi/dla mniej kumatych, żeby sobie poradzili, co oczywiście zrobię :) To w sumie rozszerza nasze postrzeganie, że pomimo iż jesteśmy "kumaci" w te klocki, to powinniśmy uwzględnić system tak, aby był kompatybilny z mniej kumatymi :)
Oczywiście, że związek mojej odpowiedzi jest jakby po za tematem, ale skłaniam się bardziej do rozwoju oprogramowania również ze strony manulanej, która implikuje działanie po stronie użytkownika.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Człowiek sobie nie zdaje sprawy co do Supli jest podłączone ;) :shock:
Systemy podtrzymywania życia i Supla.... nie przewidziałbym.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

pzygmunt pisze: pn sie 01, 2022 9:14 pm Człowiek sobie nie zdaje sprawy co do Supli jest podłączone ;) :shock:
Systemy podtrzymywania życia i Supla.... nie przewidziałbym.
Obserwuj moje jesiotry gwiaździste (siewruga) , liny złote i Orfy złote :D link do oczka (650l)https://youtube.com/shorts/_L5iq-Le7hE , musiałem postawić daszek, bo chorowały i zdychały z uwagi na zmianę temperatury, która wynosiła 7C w skali 24H.Teraz to 4C/24H (termometr DS18B20) No spoko, skoro skrypty są udostępnianie publicznie, to powinieneś przewidzieć, że jest to publiczne :)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Czy przy ustawianiu sceny dało by się zrobić jakieś oznaczenie że dany moduł / urządzenie już zostało wykorzystane w scenie. Bardzo by to ułatwiło tworzenie prostych scen składających się z wielu modułów.

Jaka jest różnica między zasłoń częściowo, a odsłoń częściowo, w zależności od aktualnej pozycji rolety, bo mnie już ten parametr zaczyna słabić osobiście. Jeśli roleta będzie w 100% zamknięta, a dam jej zasłoń 80% to podniesie się? Podniesie się na ile % wg aplikacji? Nie można tego zrobić jakoś prosto? Ustaw roletę na 0 = całkowicie otwarta, ustaw roletę na 100% = całkowicie zamknięta. Nie było by to logiczniejsze?

Wylogowywanie z sesji. Skąd taki czas 21 minut? System powinien widzieć że skoro wprowadzam zmiany to z automatu powinien przedłużać sesję. Przy braku aktywności na serwerze rozumiem że wylogowuje. Właśnie straciłem całą ustawioną, jeszcze nie zapisaną scenę, bo na moment odszedłem od komputera, a ten czas upłynął :x
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Nowości”