Wemos d1 mini przekaźnik

Kopia27
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 07, 2022 4:04 pm

Zrobiłem taki mało ambitny projekt sterowania bramą przez aplikację (zdjęcie) :P
Wemos d1 mini steruje przekaźnikiem który znów jest wlutowany pod mikrostyk w pilocie do bramy.
Działa to dobrze.
Jedyny problem jest w trakcie utraty zasilania wemosa i ponownym powrocie tegoż. Za każdym razem po włączeniu zasilania klika przekaznik. Co powoduje oczywiście zwieranie mikrostyku w pilocie i otwieranie/zamykanie bramy. Tzn tzw mrygniecie "światłem" z elektrowni otwiera/zamyka bramę.
Czy istnieje możliwość konfiguracji przekaznika/wemosa aby przekaznik nie klikał przy powrocie zasilana? W ustawieniach przez ip wemosa próbowałem wyszstkich opcji pamietaj stan, włącz, wyłącz. Bez zmian. Do wemosa wgrany gui generic.[img][
Załączniki
IMG_20220708_182753.jpg
IMG_20220708_182753.jpg (1.97 MiB) Przejrzano 567 razy
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Kopia27 pisze: śr sie 03, 2022 5:54 am Zrobiłem taki mało ambitny projekt sterowania bramą przez aplikację (zdjęcie) :P
Wemos d1 mini steruje przekaźnikiem który znów jest wlutowany pod mikrostyk w pilocie do bramy.
Działa to dobrze.
Jedyny problem jest w trakcie utraty zasilania wemosa i ponownym powrocie tegoż. Za każdym razem po włączeniu zasilania klika przekaznik. Co powoduje oczywiście zwieranie mikrostyku w pilocie i otwieranie/zamykanie bramy. Tzn tzw mrygniecie "światłem" z elektrowni otwiera/zamyka bramę.
Czy istnieje możliwość konfiguracji przekaznika/wemosa aby przekaznik nie klikał przy powrocie zasilana? W ustawieniach przez ip wemosa próbowałem wyszstkich opcji pamietaj stan, włącz, wyłącz. Bez zmian. Do wemosa wgrany gui generic.[img][
Niektóre piny na ESP dostają stan wysoki na starcie urządzenia i nie zależy to od oprogramowania. Sprawdź sobie tutaj https://randomnerdtutorials.com/esp8266 ... nce-gpios/i podłącz przekaźnik pod PIN, który nie ma opcji high at Boot
EDIT: teraz otworzyłem na kompie zdjęcie i widzę, że podpiąłeś pod GPIO2-D4, on zawsze jest na starcie High. Przepnij obok na D1 lub D2 (D3 też prawdopodobnie może przeszkadzać bo jest połączony z diodą LED
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Kopia27
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 07, 2022 4:04 pm

Dziękuję za odpowiedź. Po pracy dziś zadziałam. Dam znać.
Kopia27
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 07, 2022 4:04 pm

[quote=YouMan Niektóre piny na ESP dostają stan wysoki na starcie urządzenia i nie zależy to od oprogramowania. Sprawdź sobie tutaj https://randomnerdtutorials.com/esp8266 ... nce-gpios/i podłącz przekaźnik pod PIN, który nie ma opcji high at Boot
EDIT: teraz otworzyłem na kompie zdjęcie i widzę, że podpiąłeś pod GPIO2-D4, on zawsze jest na starcie High. Przepnij obok na D1 lub D2 (D3 też prawdopodobnie może przeszkadzać bo jest połączony z diodą LED
[/quote]

Dzięki. Udało się. Przełożyłem przewód sygnałowy z przekaznika na GPIO5-D1 i teraz sygnał high nie pojawia sie na tym pinie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”