Wysyłanie sygnałów do urządzeń poprzez MQTT

Devian
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 03, 2022 11:22 am

pzygmunt pisze: czw sie 04, 2022 3:11 pm Mqtt explorer prawdę Ci powie
Dzięki, a sygnały lepiej wysyłać przez MQTT czy tworzyć token i normalnie przez REST API?

Da się wyciągnąć skądś ten unikalny identyfikator przed podłączeniem się do brokera do którego jest wpięta supla?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MQTT powinno działać szybciej. Zmianę stanu też otrzymasz od razu bez konieczności sprawdzania co chwilę.
Nie potrzebujesz tego identyfikatora ponieważ możesz zamiast niego w subskrypcji wstawić +
Jeśli bardzo chcesz znać ten identyfikator przed subskrypcją to możesz go odczytać przez restapi ale kompletnie nie wiem po co.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No chyba, że więcej serwerów Supli korzysta z tego serwera MQTT... Ale jeśli tylko jeden to gwiazdka w zupełności wystarczy ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Devian
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 03, 2022 11:22 am

pzygmunt pisze: pt sie 05, 2022 12:09 pm MQTT powinno działać szybciej. Zmianę stanu też otrzymasz od razu bez konieczności sprawdzania co chwilę.
Nie potrzebujesz tego identyfikatora ponieważ możesz zamiast niego w subskrypcji wstawić +
Jeśli bardzo chcesz znać ten identyfikator przed subskrypcją to możesz go odczytać przez restapi ale kompletnie nie wiem po co.
Goral64 pisze: pt sie 05, 2022 12:19 pm No chyba, że więcej serwerów Supli korzysta z tego serwera MQTT... Ale jeśli tylko jeden to gwiazdka w zupełności wystarczy ;)
Jasne, do subskrypcji wystarczy +, ale jak chcę wysłać sygnał to już muszę znać ten unikalny identyfikator, bo w innym wypadku supla nie zareaguje, czy jest na to sposób?
Próbowałem wstawić + lub # lub * w topicu supla/[tutaj]/devices/2/channels/9/execute_action i nie reaguje.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No ale zasubskrybowany topic będzie już miał ten identyfikator w miejscu +, więc będziesz mógł go użyć.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Devian
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 03, 2022 11:22 am

Zgadza się, tylko akurat mam taki przypadek, że zestawiam pierwsze połączenie i od razu wysyłam OFF i dzieje się to zaraz po subskrypcji, ale przed pierwszą zwrotką od supli przez co mam null'a, ale to już sobie jakoś ogram (mam nadzieję) :P
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W takim razie powinieneś zaczekać do uzyskania pełnego topika. Po otrzymaniu powinieneś go sobie zapamiętać aby nie sprawdzać za każdym razem.
Devian
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 03, 2022 11:22 am

pzygmunt pisze: pt sie 05, 2022 2:17 pm W takim razie powinieneś zaczekać do uzyskania pełnego topika. Po otrzymaniu powinieneś go sobie zapamiętać aby nie sprawdzać za każdym razem.
Oki, dzięki!
Jeszcze jedno pytanie w API jest coś takiego jak /measurement-logs, czy przez MQTT też da się odpytać urządzenie o dane archiwalne, czy muszę tworzyć token i odpytywać przez API?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie da się. Tylko przez RestAPI. Jeśli jednak będziesz chciał użyć klienta mqtt dostępnego na pokładzie urządzenia to wtedy logi musisz sobie gromadzić we własnym zakresie.
Devian
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 03, 2022 11:22 am

Oki, chyba pewniejsze logi będą z Cloud niż z dodatkowej usługi, ale za to nie musiałbym używać tokena :roll:
Wiesz może czy da się konfigurować licznik energii/gazu/wody poprzez MQTT? Jeśli tak to jaki payload + topic?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”