Krańcówki a pushover.

LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

krycha88 pisze: pt sie 26, 2022 3:54 am
LukiSpajder pisze: pt sie 26, 2022 3:51 am Wersja jest aktualna ale dziwna sprawa że tam gdzie działało też nie działa np odkamieniacz gdzie mierzy poziom soli , wczoraj przez chwile zadziałało .


Może założę nowe konto i jeszcze sprawdzę czy to coś nie z serwerem , chyba że on nie ma z tym nic wspólnego ?
Jaka to aktualna? Poprawki robiłem w wersji v4.17.14.

To wrzucę po południu i dam znać . Ale zastanawia mnie czemu na innych modułach też to nie działa .
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

LukiSpajder pisze: pt sie 26, 2022 5:22 am
krycha88 pisze: pt sie 26, 2022 3:54 am
LukiSpajder pisze: pt sie 26, 2022 3:51 am Wersja jest aktualna ale dziwna sprawa że tam gdzie działało też nie działa np odkamieniacz gdzie mierzy poziom soli , wczoraj przez chwile zadziałało .


Może założę nowe konto i jeszcze sprawdzę czy to coś nie z serwerem , chyba że on nie ma z tym nic wspólnego ?
Jaka to aktualna? Poprawki robiłem w wersji v4.17.14.

To wrzucę po południu i dam znać . Ale zastanawia mnie czemu na innych modułach też to nie działa .
ok wrzuciłem ,przez chwilę było ok a teraz w putty jest :

Connected to Supla Server
Device registered (activity timeout 120 s, server version: 18, server min version: 1)
Changing activity timeout to 30
Activity timeout set to 30 s
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 1
Channel(0) value changed to 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

Może ktoś ma podobne problemy czy to jakiś pojedynczy przypadek ? Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić ?
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

LukiSpajder pisze: pt sie 26, 2022 8:39 pm
LukiSpajder pisze: pt sie 26, 2022 5:22 am
krycha88 pisze: pt sie 26, 2022 3:54 am

Jaka to aktualna? Poprawki robiłem w wersji v4.17.14.

To wrzucę po południu i dam znać . Ale zastanawia mnie czemu na innych modułach też to nie działa .
ok wrzuciłem ,przez chwilę było ok a teraz w putty jest :

Connected to Supla Server
Device registered (activity timeout 120 s, server version: 18, server min version: 1)
Changing activity timeout to 30
Activity timeout set to 30 s
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 1
Channel(0) value changed to 0
**** Digital write[0], gpio: 4; value 0
Channel(0) value changed to 1
Alert failure

Może ktoś ma podobne problemy czy to jakiś pojedynczy przypadek ? Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić ?

Wgrałem na próbę ten soft z tej strony viewtopic.php?t=6027 i o dziwo powiadomienia przychodzą , możliwe że coś GG jest nie tak ?
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukiSpajder pisze: pn sie 29, 2022 7:03 pm Wgrałem na próbę ten soft z tej strony viewtopic.php?t=6027 i o dziwo powiadomienia przychodzą , możliwe że coś GG jest nie tak ?
Zobacz wersję: 4.17.15 w której ustawiłem domyślnego timeouta dla połączenia.
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

krycha88 pisze: pn sie 29, 2022 7:27 pm
LukiSpajder pisze: pn sie 29, 2022 7:03 pm Wgrałem na próbę ten soft z tej strony viewtopic.php?t=6027 i o dziwo powiadomienia przychodzą , możliwe że coś GG jest nie tak ?
Zobacz wersję: 4.17.15 w której ustawiłem domyślnego timeouta dla połączenia.
Wgrałem, sprawdziłem dalej tak samo jedyne co zauważyłem to że jeśli nie ma podanej wiadomości w ustawieniach przekaźnika to nie zawiesza. A innym działa poprawnie ktoś testuje ? Może ktoś sprawdziłby to. Jedynie dziwi m nie to że na innych moduł też przestało działać.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A nie wyczerpałeś przypadkiem limitu wiadomości push?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Nie z skryptów fracza przychodzą normalnie
Antonio
Posty: 129
Rejestracja: sob gru 18, 2021 4:15 pm

Zrobiłem szybki test
-dwie krańcówki zaznaczony pull up i dwa inne dźwięki pusch .ta sama wiadomosc wpisana w przekaznik i krancówke
-dwa przekazniki na portach wirtual
i ta konfiguracja działa, zasymulowałem po około 15 zadziałań na każdą z krancówek

Blokuje działanie powiadomien po odznaczeniu pull up( wysle po jednym powiadomieniu i dość)
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Antonio pisze: wt sie 30, 2022 10:08 am Zrobiłem szybki test
-dwie krańcówki zaznaczony pull up i dwa inne dźwięki pusch .ta sama wiadomosc wpisana w przekaznik i krancówke
-dwa przekazniki na portach wirtual
i ta konfiguracja działa, zasymulowałem po około 15 zadziałań na każdą z krancówek

Blokuje działanie powiadomien po odznaczeniu pull up( wysle po jednym powiadomieniu i dość)

Oki wrócę do domu to sprawdzę to jeszcze raz , wrzucę od nowa binarkę . Ale pull up zaznaczyłem u Mnie losowo albo coś wyślę raz i potem już nic wyskakuje błąd powiadomienia i moduł przez chwile jest nie dostępny. Ale jeżeli większości to działa to ja coś może źle robię . Jak coś to pozostaną mi skrypty fracza . Nawet jak nie wpisze danych do pushover a wpisze wiadomość w przekaźniku to moduł się zawiesza po załączeniu .
Antonio
Posty: 129
Rejestracja: sob gru 18, 2021 4:15 pm

@LukiSpajder
-Przed wgraniem .bin wyczyść pamieć modułu
-Wygeneruj w pusch nowy: Create an Application/API Token i zobacz czy na nim jest to samo
-Na jakim module robisz testy?
- Oczywiscie krancówka GND i GPIO ? (wybacz za to pytanie,ale szukam co to sie dzieje) mam kila ESP z pusch krancowki i wszystko działa

EDIT
Pusch masz wykupiony czy testowy?
Treść wiadomośći wpisujesz z palca czy kopiujesz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”