Lokalny adres IP urządzenia widoczny w Cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Hrumque pisze: śr lip 27, 2022 4:52 pm
Robert Błaszczak pisze: śr lip 27, 2022 6:05 am A to jakiś problem ze starego routera wyeksportować rezerwacje DHCP i w nowym sprzęcie to zaimportować
A jak stary padł...
Ja tam po każdej zmianie robię sobie eksport konfiguracji DHCP oraz backup ustawień routera. No ale jak wiadomo, ludzie dzielą się na tych, co robią kopię zapasową i na tych, co dopiero będą ją robić :lol: :D :lol:
Ostatnio zmieniony śr lip 27, 2022 7:07 pm przez Robert Błaszczak, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Tylko odbiegamy od tematu. Skoro urządzenie wysyła swój adres IP do serwera to dlaczego go nie prezentować użytkownikowi.
Cloudowi krzywda się nie stanie, a użytkowników sporo będzie zadowolonych.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wolałbym, aby zasoby programistyczne Supli były wykorzystane do dalszego rozwoju ważniejszych tematów. Jak choćby kanał ogólnego przeznaczenia. A na wyświetlanie IP przyjdzie czas, jak już będzie wszystko zrobione ;) :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Zgadzam się z Robertem. Już parę postów wcześniej @klew odpowiedział (jak zawsze w punkt!) i - moim zdaniem - dobrze spointował dyskusję.

Jeśli dobrze pamiętam, to po wprowadzeniu "Clouda 2.4" ma się pojawić dyskusja n.t. mapy drogowej projektu. Myślę, że to będzie dobry moment na podzielenie się swoimi pomysłami.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Jako, że w tym wątku powrócił temat ujawnienia adresów IP urządzeń w cloud to wrzucę tu ciąg dalszy pomimo, że wersja cloud jest już 22.07.

Po dodaniu 4 linijek kodu do supla-cloud otrzymujemy coś takiego jak na załączonych obrazkach. Ani to wiele roboty programistycznej, ani to nie psuje wyglądu interfejsu, a informacja bardziej przydatna użytkownikowi niż np. GUID ;)
adresy_ip_urzadzen_01.jpg
adresy_ip_urzadzen_01.jpg (244.22 KiB) Przejrzano 415 razy
adresy_ip_urzadzen_02.jpg
adresy_ip_urzadzen_02.jpg (85.82 KiB) Przejrzano 415 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Goral64 pisze: czw sie 04, 2022 4:02 pm Jako, że w tym wątku powrócił temat ujawnienia adresów IP urządzeń w cloud to wrzucę tu ciąg dalszy pomimo, że wersja cloud jest już 22.07.

Po dodaniu 4 linijek kodu do supla-cloud otrzymujemy coś takiego jak na załączonych obrazkach. Ani to wiele roboty programistycznej, ani to nie psuje wyglądu interfejsu, a informacja bardziej przydatna użytkownikowi niż np. GUID ;)
adresy_ip_urzadzen_01.jpg
adresy_ip_urzadzen_02.jpg
:o
Wygląda to bardzo ładnie. Mam nadzieję, że Autorzy rozważą dodanie tej opcji.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Dla mnie IP ważniejsze niż nawet nazwa ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

To teraz już można odpalić GUI konfiguracyjne jak zna się adres IP urządzenia? Bo u mnie to nie działa jak wpisuje adres modułu to nic się nie pojawią.
klew pisze: wt lip 26, 2022 12:29 pm
shimano73 pisze: wt lip 26, 2022 12:24 pm
kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Tryb konfiguracji urządzenia można wywołać z clouda, jeśli ma odpowiednio nowy soft ;)
Z tego co pamiętam, na GG można mieć włączony tryb konfiguracyjny przy połączeniu z siecią WiFi. Wtedy musimy znać IP urządzenia, aby wejść na jego stornę konfiguracyjną.
Aktualnie IP da się sprawdzić w apce na telefonie (przycisk (i) ). Myślę, że kurusowi chodzi o taki przypadek.
Natomiast większość urządzeń w trybie cfg rozłącza się z siecią i emituje własną sieć WiFi. Po połączeniu mozemy wejść na http://192.168.4.1
Tutaj tego problemu z adresem IP nie ma.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

krycha88 pisze: czw sie 04, 2022 4:33 pm Dla mnie IP ważniejsze niż nawet nazwa ;)
Może idzie w gui skonfigurować tak aby w nazwie urządzenia pojawiało się ip jakie dostanie podczas pierwszego podłączenia?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

kurus pisze: pn sie 08, 2022 8:36 pm
krycha88 pisze: czw sie 04, 2022 4:33 pm Dla mnie IP ważniejsze niż nawet nazwa ;)
Może idzie w gui skonfigurować tak aby w nazwie urządzenia pojawiało się ip jakie dostanie podczas pierwszego podłączenia?
Wgrywając przez Buildera, masz możliwość od razu przejść na stronę konfiguracyjną modułu.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”