Lokalny adres IP urządzenia widoczny w Cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja wyszła od tego, że adres widać w apce w (i), więc tym poleceniem można by to odczytywać z urządzenia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

W aplikacji mobilnej lokalny adres IP jest dostępny, w jaki sposób jest tam przesyłany skoro nie z serwera?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Yepestis pisze: wt sie 09, 2022 9:14 am W aplikacji mobilnej lokalny adres IP jest dostępny, w jaki sposób jest tam przesyłany skoro nie z serwera?
Te dane są przesyłane z urządzenia na bezpośrednie zapytanie telefonu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 09, 2022 8:33 am Tam jest "Adres źródłowy IP" z punktu widzenia protokołu IP. Jeśli urządzenie jest za NAT-em czyli np. za routerem będzie to adres routera. W przypadku publicznego cloud-a pokazywanie tego IP w celu ustalenia adresu IP w sieci lokalnej nic nie da. Urządzenie musiałoby przekazywać adres IP swojego interfejsu w momencie rejestracji. To wymaga zmian w protokole, supla-server, supla-cloud i supla-device.
No i wszystko jasne. Trzeba poszukać innego rozwiązania.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 09, 2022 8:33 am Tam jest "Adres źródłowy IP" z punktu widzenia protokołu IP. Jeśli urządzenie jest za NAT-em czyli np. za routerem będzie to adres routera. W przypadku publicznego cloud-a pokazywanie tego IP w celu ustalenia adresu IP w sieci lokalnej nic nie da. Urządzenie musiałoby przekazywać adres IP swojego interfejsu w momencie rejestracji. To wymaga zmian w protokole, supla-server, supla-cloud i supla-device.
Witam,
ja oczywiście nie znam się na szczegółach technicznych, ale nieśmiało zasugeruję.

SuplaDevice wspiera przecież wysyłanie informacji o adresie IP modułu i wyświetlanie go w aplikacji.
Może da się zrobić tak, by wyświetlić flagi z aplikacji w Cloudzie?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

kurus pisze: pn sie 08, 2022 8:36 pm
krycha88 pisze: czw sie 04, 2022 4:33 pm Dla mnie IP ważniejsze niż nawet nazwa ;)
Może idzie w gui skonfigurować tak aby w nazwie urządzenia pojawiało się ip jakie dostanie podczas pierwszego podłączenia?
No to @krycha88 możesz dodać do zapamiętania ostatni adres IP uzyskany z sieci i wyświetlać go w GUI. Wtedy aby poznać ostatni adres IP urządzenia wystarczy przełączyć je w tryb CONFIG i wejść na znany adres IP 192.168.4.1 :)
Gorzej, jeśli nie ma przypisanych w DHCP adresów na stałe to po jakimś czasie adres może ulec zmianie i wtedy zanotowany adres do kubła i znów wejście w CONFIG. Ale to jest do zrobienia w GG, no i wymaga upgrade firmware.
Yepestis pisze: wt sie 09, 2022 9:14 am W aplikacji mobilnej lokalny adres IP jest dostępny, w jaki sposób jest tam przesyłany skoro nie z serwera?
Tak, pod warunkiem, że masz ładnie rozpisane nazwy kanałów i wiesz przy którym kanale kliknąć to (i) :) Ale oczywiście jest to jeden ze sposobów na poznanie aktualnego lokalnego adresu IP urządzenia z tym kanałem.
jaku2k pisze: pn sie 08, 2022 8:37 pm Wgrywając przez Buildera, masz możliwość od razu przejść na stronę konfiguracyjną modułu.
Sporo osób jednak wgrywa firmware przez OTA...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Ja po prostu klikam w "i" w aplikacji poznaję adres i się loguję na moduł :) Polecam ten sposób :lol: Jeżeli nie ma kanału to urządzenie będzie rozgłaszać sieć do której należy się zalogować i dodać kanał.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: wt sie 09, 2022 11:51 am Ja po prostu klikam w "i" w aplikacji poznaję adres i się loguję na moduł :) Polecam ten sposób :lol: Jeżeli nie ma kanału to urządzenie będzie rozgłaszać sieć do której należy się zalogować i dodać kanał.
Ja patrzę do kontrolera Unifi i jak się podłączy urządzenie przypisuję mu adres IP, robię kilka razy reconnect i znam już adres IP urządzenia :D

Martwi mnie tylko jeden scenariusz, czyli zmiana serwera DHCP bez możliwości przeniesienia konfiguracji lub coś w tym stylu. Przeklikanie ponad 300 kanałów budzi we mnie grozę :)

Na szczęście mam w excelu ściągę, w której mam zapamiętane do każdego urządzenia jego adres IP w DHCP i jego MAC :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Proponuję napisać prostą aplikację która wyszuka wszystkie urządzenia z GG a dodatkowo będzie umożliwiać zapisanie konfiguracji, update, zmianę loginu, hasła lub danych wifi :) taki program serwisowy dla GG.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: wt sie 09, 2022 12:17 pm Proponuję napisać prostą aplikację która wyszuka wszystkie urządzenia z GG a dodatkowo będzie umożliwiać zapisanie konfiguracji, update, zmianę loginu, hasła lub danych wifi :) taki program serwisowy dla GG.
Niech jeszcze kawę robi :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”