Lokalny adres IP urządzenia widoczny w Cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Jak dla mnie nie musi o być link. Wystarczy tylko informacja o adresie IP jaki ma przydzielone urządzenie.
Choć w sumie jestem tu adwokatem diabła, bo ja mam te informacje z kontrolera Unify :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Tak od strony praktycznej. Po co na stałe info o IP w Cloud?

Co takiego można zmieniać w raz skonfigurowanym działającym urządzeniu?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lukfud pisze: wt lip 26, 2022 10:10 pm Tak od strony praktycznej. Po co na stałe info o IP w Cloud?

Co takiego można zmieniać w raz skonfigurowanym działającym urządzeniu?
Wymieniasz router na coś innego, lepszego a na nim działał serwer DHCP... a ty masz 50 urządzeń...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Goral64 pisze: śr lip 27, 2022 3:33 am
lukfud pisze: wt lip 26, 2022 10:10 pm Tak od strony praktycznej. Po co na stałe info o IP w Cloud?
Co takiego można zmieniać w raz skonfigurowanym działającym urządzeniu?
Wymieniasz router na coś innego, lepszego a na nim działał serwer DHCP... a ty masz 50 urządzeń...
Nie rozumiem Twojego argumentu. Co ma wspólnego wymiana routera z wyświetlaniem IP modułu w Cloud?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

lukfud pisze: śr lip 27, 2022 5:04 am Nie rozumiem Twojego argumentu. Co ma wspólnego wymiana routera z wyświetlaniem IP modułu w Cloud?
To, że np po wymianie routera - nawet jak wszystko jakimś cudem ruszy (bo ustawiłeś ten sam SSID i hasło) to masz teraz w DHCP pierdylion losowo ustawionych urządzeń z ESP losowo przypisanych ip. I weź coś diagnozuj w takiej sieci. Sprawdzaj który moduł jest który - by przypisać im stałe IP - by można było dojść do ładu (który ma za słaby zasięg, który znikł z jakiegoś powodu itd)
Mając aktualne IP "okienko obok" - już da się zrobić porządek szybko, i w DHCP dopisać sobie z nazwami wszystkie moduły na stałe. Wtedy jak coś źle się dzieje - wiadomo kogo pingować ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A to jakiś problem ze starego routera wyeksportować rezerwacje DHCP i w nowym sprzęcie to zaimportować? Jeśli sprzęt na to nie pozwala, to zawsze da się z GUI routera skopiować do Excela adres IP i MAC urządzenia.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Myślę, że nie ma co dyskutować, czy to się da zrobić inaczej, czy nie.
Jest taka funkcja w apkach Supli na telefon. Mogłaby również być dostępna w Cloud. Nawet jeśli nie do trybu cfg (dla urządzeń, które to wspierają), to chociażby aby wiedzieć na jaki adres zrobić pinga, gdy potrzebujemy coś sprawdzić.

Sam router pozwoli nam zobaczyć IP oraz MAC, ale jak to powiązać z konkretnym urządzeniem, gdy masz w sieci 10x ROW-01 ? ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Są routery, które mają pole opisowe w DHCP. Tyle że po co znać IP dla 10x ROW-01, skoro ROW-01 nie oferuje GUI :lol: :lol: :lol:

Tak wygląda serwer DHCP w routerach Asus:
DHCP_ASUS.jpg
DHCP_ASUS.jpg (106.1 KiB) Przejrzano 566 razy
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: śr lip 27, 2022 7:01 am Są routery, które mają pole opisowe w DHCP. Tyle że po co znać IP dla 10x ROW-01, skoro ROW-01 nie oferuje GUI :lol: :lol: :lol:
Np aby zrobić pinga.
Albo chciałbyś wiedzieć który to ROW widzisz po stronie routera ze słabym sygnałem
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Robert Błaszczak pisze: śr lip 27, 2022 6:05 am A to jakiś problem ze starego routera wyeksportować rezerwacje DHCP i w nowym sprzęcie to zaimportować
A jak stary padł...
Są routery, które mają pole opisowe w DHCP
A są takie, co czystym tekstem przez putty muszę jechać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”