Lokalny adres IP urządzenia widoczny w Cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

jaku2k pisze: pn sie 08, 2022 8:37 pm
kurus pisze: pn sie 08, 2022 8:36 pm
krycha88 pisze: czw sie 04, 2022 4:33 pm Dla mnie IP ważniejsze niż nawet nazwa ;)
Może idzie w gui skonfigurować tak aby w nazwie urządzenia pojawiało się ip jakie dostanie podczas pierwszego podłączenia?
Wgrywając przez Buildera, masz możliwość od razu przejść na stronę konfiguracyjną modułu.
Chodzi aby mieć to ip na przyszłość widoczne w cloud
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sie 08, 2022 8:06 pm To teraz już można odpalić GUI konfiguracyjne jak zna się adres IP urządzenia? Bo u mnie to nie działa jak wpisuje adres modułu to nic się nie pojawią.
Wydaje mi się że GG ma taką opcję
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

klew pisze: pn sie 08, 2022 8:58 pm
Sk_uter pisze: pn sie 08, 2022 8:06 pm To teraz już można odpalić GUI konfiguracyjne jak zna się adres IP urządzenia? Bo u mnie to nie działa jak wpisuje adres modułu to nic się nie pojawią.
Wydaje mi się że GG ma taką opcję
Ja miewam/miewałem tak ze z wewnątrz sieci z PC nie mogłem wejść tylko z tel po wifi lub z zewnątrz np. poprzez wireguard do siebie do domu i wtedy odpalało strone konfiguracyjną. Nie wiem co miało/ma na to wpływ. Dziwna anomalia sieciowa :D
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

GG ma taką opcję. Normalnie zgłaszają się strony konfiguracyjne na porcie 80.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: wt sie 09, 2022 4:38 am GG ma taką opcję. Normalnie zgłaszają się strony konfiguracyjne na porcie 80.
Pod warunkiem, że nie zostało to w opcjach wyłączone. Jednak nie wszyscy użytkownicy potrafią "znaleźć" to jakie IP dostało urządzenie w sieci od serwera DHCP...
@krycha88 próbował różnych sztuczek z mDNS itp. ale to nie zawsze się sprawdza. Dlatego takie info dostępne w cloud byłoby dla tych użytkowników wybawieniem. I to naprawdę znikomym kosztem po stronie deweloperów supla-cloud.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Urządzenia przy rejestracji nie przekazują swojego lokalnego IP do cloud-a. To wymagałoby zmian po stronie protokołu.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Co to GG?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt sie 09, 2022 7:14 am Urządzenia przy rejestracji nie przekazują swojego lokalnego IP do cloud-a. To wymagałoby zmian po stronie protokołu.
Hmm, w tabeli z urządzeniami jest pole z ip, z którego urządzenie się rejestrowało, i jest wypełnione... podobnie jak pole z ip z którego się ostatnio urządzenie łączyło, i też jest wypełnione... mam bazę lokalną, więc rozumiem, że w publicznym cloudzie są tam IP zewnętrzne?
Sk_uter pisze: wt sie 09, 2022 7:30 amCo to GG?
GUI-Generic
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Goral64 pisze: wt sie 09, 2022 8:10 am
pzygmunt pisze: wt sie 09, 2022 7:14 am Urządzenia przy rejestracji nie przekazują swojego lokalnego IP do cloud-a. To wymagałoby zmian po stronie protokołu.
Hmm, w tabeli z urządzeniami jest pole z ip, z którego urządzenie się rejestrowało, i jest wypełnione... podobnie jak pole z ip z którego się ostatnio urządzenie łączyło, i też jest wypełnione... mam bazę lokalną, więc rozumiem, że w publicznym cloudzie są tam IP zewnętrzne?
Tam są zew. adresy IP, w moim przypadku wszędzie jest adres bramy (ip routera)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tam jest "Adres źródłowy IP" z punktu widzenia protokołu IP. Jeśli urządzenie jest za NAT-em czyli np. za routerem będzie to adres routera. W przypadku publicznego cloud-a pokazywanie tego IP w celu ustalenia adresu IP w sieci lokalnej nic nie da. Urządzenie musiałoby przekazywać adres IP swojego interfejsu w momencie rejestracji. To wymaga zmian w protokole, supla-server, supla-cloud i supla-device.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”