Lokalny adres IP urządzenia widoczny w Cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Tryb konfiguracji urządzenia można wywołać z clouda, jeśli ma odpowiednio nowy soft ;)
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

shimano73 pisze: wt lip 26, 2022 12:24 pm
kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Tryb konfiguracji urządzenia można wywołać z clouda, jeśli ma odpowiednio nowy soft ;)
Z tego co pamiętam, na GG można mieć włączony tryb konfiguracyjny przy połączeniu z siecią WiFi. Wtedy musimy znać IP urządzenia, aby wejść na jego stornę konfiguracyjną.
Aktualnie IP da się sprawdzić w apce na telefonie (przycisk (i) ). Myślę, że kurusowi chodzi o taki przypadek.
Natomiast większość urządzeń w trybie cfg rozłącza się z siecią i emituje własną sieć WiFi. Po połączeniu mozemy wejść na http://192.168.4.1
Tutaj tego problemu z adresem IP nie ma.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

klew pisze: wt lip 26, 2022 11:39 am
kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Raczej jest to niemożliwe.

Wersja 2.3.37 jest już od jakiegoś czasu wydana ;P
Wiadomo chodziło mi o to aby w nowej wersji dodać :)
shimano73 pisze: wt lip 26, 2022 12:24 pm
kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Tryb konfiguracji urządzenia można wywołać z clouda, jeśli ma odpowiednio nowy soft ;)
Widzę w modułach zamela sie pojawiło u mnie po aktualizacji, ale mam większość modułow na gui a tam wchodzimy po ip urzadzenia, ktrego nie widać w cloud, nie chodzi mi o 192.168.4.1
klew pisze: wt lip 26, 2022 12:29 pm
shimano73 pisze: wt lip 26, 2022 12:24 pm
kurus pisze: wt lip 26, 2022 10:11 am Czy jest szansa wprowadzić aby w cloud było widoczne IP urządzenia? Chcąc wejść w konfigurację urządzenia trzeba sprawdzać jego IP na telefonie obecnie..
Tryb konfiguracji urządzenia można wywołać z clouda, jeśli ma odpowiednio nowy soft ;)
Z tego co pamiętam, na GG można mieć włączony tryb konfiguracyjny przy połączeniu z siecią WiFi. Wtedy musimy znać IP urządzenia, aby wejść na jego stornę konfiguracyjną.
Aktualnie IP da się sprawdzić w apce na telefonie (przycisk (i) ). Myślę, że kurusowi chodzi o taki przypadek.
Natomiast większość urządzeń w trybie cfg rozłącza się z siecią i emituje własną sieć WiFi. Po połączeniu mozemy wejść na http://192.168.4.1
Tutaj tego problemu z adresem IP nie ma.
Dokladnie o to chodzi ze aby wejsc w cfg urzadzenia przegladając cloud nie widzę jego ip i musze sprawdzać w apce w telefonie wiem ze pierdoła ale fajnie jakby w cloud było widoczne :)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

o to chodzi ze aby wejsc w cfg urzadzenia przegladając cloud nie widzę jego ip i musze sprawdzać w apce w telefonie wiem ze pierdoła ale fajnie jakby w cloud było widoczne :)
A jakby jeszcze ten adres IP był klikalnym linkiem ;) do konfiguratora gui modułu...

Podobnie jak fajnie, by było widać "wartości" z urządzeń mierzących - wchodząc w cloudzie w listę urządzeń - mogłoby wyświetlać (skoro status włączony/wyłączony itp się wyświetla, w formie odpowiedniej ikony) to co dany kanał mierzy - np temperaturę. Bez wchodzenia w każdy z modułów ręcznie osobno.

Przykładowo jak to wygląda po ręcznych modach:
suplatemp.png
suplatemp.png (171.19 KiB) Przejrzano 1423 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Hrumque pisze: wt lip 26, 2022 5:55 pm A jakby jeszcze ten adres IP był klikalnym linkiem ;) do konfiguratora gui modułu...
A jakbyś się zalogował do Cloud poza domem? Na co Cię ten link przekieruje?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: wt lip 26, 2022 6:21 pm A jakbyś się zalogował do Cloud poza domem? Na co Cię ten link przekieruje?
Na nic dostępnego w danym momencie, ale jak będziesz w sieci razem z urządzeniami to masz pomoc pod ręką. Moim zdaniem gra jest warta świeczki.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Robert Błaszczak pisze: wt lip 26, 2022 6:21 pm
Hrumque pisze: wt lip 26, 2022 5:55 pm A jakby jeszcze ten adres IP był klikalnym linkiem ;) do konfiguratora gui modułu...
A jakbyś się zalogował do Cloud poza domem? Na co Cię ten link przekieruje?
Nic działającego. Ale to chyba nie problem? (dodać info "linki do urządzeń działają tylko w sieci lokalnej" i fajrant).
Przecież SuplaCloud przez web dostępna jest w zasadzie konfiguratorem działania systemu, a nie frontendem użytecznym dla klienta docelowego, więc w niej powinna być zaszyta wszelka konfigurowalność.

Wręcz mam wrażenie, że przydałaby się druga wersja - właśnie taka uproszczona jak apka androidowa, "supla apk via www" by z normalnego komputera można było to samo, co obecnie przez aplikację się robi - włącz wyłącz odczytaj stan, bez całego zbędnego szumu konfiguracyjnego, któego dziecko/żona nie musi widzieć.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Taki interfejs po części masz w Supla Scripts?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Miało by to jakiś sens, jeśli urządzenia, które w czasie poprawnej pracy i zalogowane do Cloud oferują dostęp GUI wysyłały by do Cloud flagę - "oferuję dostęp do GUI". I wtedy w Cloud byłby jakiś sens adresu IP i linku do takiego sterownika. Tyle że żaden ze sterowników poza DIY nie oferuje dostępności GUI po poprawnym zalogowaniu do Cloud.
A można sobie wyobrazić, że jakiś mniej ogarnięty użytkownik zaloguje się co swojego Cloud np. w firmie w której pracuje i po paru kliknięciach w adresy IP z sieci lokalnych (które w sieci firmowej mogą być wykorzystywane), systemy bezpieczeństwa IT zakwalifikują takie kliknięcia jako incydent bezpieczeństwa.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”