Czujka ruchu BOSCH + ESP8266

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Cześć.

Na yt jest filmik i gostek podłącza czujke boscha do wemosa pod piny d5 i d6 i programując to jakoś za pomocą ESPeasy normalnie ma sygnał i może sterować różnymi urządzeniami.

Zakupiłem ową czujkę, ale ni cholery nie mam pomysłu jak to sprzężyć ze sobą, żeby to działało... Chciałbym, żeby wykryty ruch odpalał AT - np ze światłem w łazience itp. Jest to w jakiś sposób do ogarnięcia? Myślałem, że po prostu wewnętrzne piny NC czujki to załatwią, ale ni cholery :lol:

Oba piny NC są ze sobą zwarte, a po wykryciu ruchu rozwierają się na kilka s.
Załączniki
BOSCH-czujka-PIR-Blue-Line-Gen2-ISC-BPR2-W12-Typ-alarmu-przewodowy.jpg
BOSCH-czujka-PIR-Blue-Line-Gen2-ISC-BPR2-W12-Typ-alarmu-przewodowy.jpg (200.32 KiB) Przejrzano 911 razy
alarmtek@tlen.pl
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 09, 2021 7:35 am

Musisz zasilić czujnik 12 VDC, a sygnał z czujnika jest ze styków NC (wykrycie powoduje rozwarcie styków NC) :)
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

alarmtek@tlen.pl pisze: wt sie 09, 2022 11:31 am Musisz zasilić czujnik 12 VDC, a sygnał z czujnika jest ze styków NC (wykrycie powoduje rozwarcie styków NC) :)
Panie ja to wszystko wiem :D

Tylko co dalej :mrgreen: Próbowałem w GG coś naklikać, ustawiając przycisk i AT na różne sposoby ale ni cholery nie wywołuje się żaden AT
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

A nie wystarczy podłączyć go zamiast włącznika dzwonkowego - zmiana stanu będzie załączała kolejne urządzenia.
Drugi pomysł to wykozystać jako kontaktron i wówczas zmiana stanu wywoła jakąś scenę.
https://pietras-81.aqi.eco/
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Pietras81 pisze: wt sie 09, 2022 12:46 pm A nie wystarczy podłączyć go zamiast włącznika dzwonkowego - zmiana stanu będzie załączała kolejne urządzenia.
Drugi pomysł to wykozystać jako kontaktron i wówczas zmiana stanu wywoła jakąś scenę.
Jakby ta czujka była NO, czyli zwierała styki podczas wykrycia ruchu to tak by działało. Tymczasem ona jest zwarta i się rozwiera, i to jest problemem zeby ustawić w sofcie
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Albert pisze: wt sie 09, 2022 3:02 pm
Pietras81 pisze: wt sie 09, 2022 12:46 pm A nie wystarczy podłączyć go zamiast włącznika dzwonkowego - zmiana stanu będzie załączała kolejne urządzenia.
Drugi pomysł to wykozystać jako kontaktron i wówczas zmiana stanu wywoła jakąś scenę.
Jakby ta czujka była NO, czyli zwierała styki podczas wykrycia ruchu to tak by działało. Tymczasem ona jest zwarta i się rozwiera, i to jest problemem zeby ustawić w sofcie
Podaj link gdzie kupiłeś
Co do wyzwalania a co jeśli chodzi o zmianę w Cloud dla wyzwalania z odwróconą logiką?:
.
Screenshot_20220809-190614_Firefox.jpg
Screenshot_20220809-190614_Firefox.jpg (50.99 KiB) Przejrzano 838 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

https://allegro.pl/oferta/czujka-ruchu- ... 2450997959

A co do odwróconej logiki ... ona jest przy kontaktronach. A ja kombinuję z przyciskiem i AT
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Albert pisze: wt sie 09, 2022 6:38 pm https://allegro.pl/oferta/czujka-ruchu- ... 2450997959

A co do odwróconej logiki ... ona jest przy kontaktronach. A ja kombinuję z przyciskiem i AT
No właśnie kontaktronach. Prosiłem już @krycha co by pushover do krańcówki dorobić w GUI bulder. Byłoby super
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

A ustawienie przycisku jako bistabilny załączany zmianą stanu?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Kupiłem , wstępnie podłączyłem do WemosD1 mini bo łatwiej wrzucić na szybko wsad przez USB.
Podłączenie NC do Gnd i drugie NC do D1 wemosa do wyzwalania - czujka BOSCH rozwiera styki przy alarmie jak koledzy pisali.

NIE MAM TU ABSOLUTNIE DO NIKOGO PRETENSJI, proszę nie odbierać tego filmiku na atak na kogokoliwiek ale jak dla mnie to tak powinno działać z powiadomieniem PUSH dopóki nie będzie tego wspierać Apka Supli. Jest dla mnie niezrozumiałe wyzwalanie PUSH przez przekaźnik - NO OK dostaję powiadomienie , ze syn wcisnął włącznik i zapalił światło ..... może faktycznie nie rozumiem do czego ....

NATOMIAST DO ALARMÓW gdzie mamy kontaktron / hall gdzie ktoś otwiera okno , drzwi , plącze sie po posesji i mamy tam zamontowane czujki np Bo..ch TO WTEDY WYZWALA ALARM I IDZIE POWIADOMIENIE PUSH...

https://drive.google.com/file/d/1W13xI4 ... sp=sharing
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”