Migracja z Blynka na Suplę

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Kurczę, nie łapię zasad.
Żeby przenieść to urządzenie pod nową sieć, postanowiłem usunąć go z cloud i wgrałem ponownie soft do nodemcu. Myślałem, że procedura rozpocznie się od początku, esp zacznie rozgłaszać swoją sieć, dodam nowe urządzenie będąc już w zasięgu innej sieci wi-fi. Jakież jest moje zdziwienie, że po wgraniu nowego softu wygenerowanego za pomocą gui generica, esp działa jak gdyby nic się nie zmieniło. Dalej jest widoczne w aplikacji Supla tak jak zostało ustawione wcześniej.
WTF?
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Wyłącz rejestracje urządzeń w cloud usuń zielonego kafelka wgraj na nowo i włącz rejestrację urządzeń.
GG dawno nie wygrywałem, ale na pewno ma opcję trybu cfg żebyś mógł zmienić wifi bez potrzeby instalacji. Musisz również ustawić w GG gpioo pod które ma wchodzic w tryb cfg
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

OK, wszedłem w tryb konfiguracji przez wpisanie w przeglądarkę IP urządzenia które chcę obsłużyć. Co do ustawiania jakiegoś pinu który ma służyć do wchodzenia w tryb config to by miało sens jakbym miał fizyczny dostęp do ESP to raz, a dwa gdybym tam miał jeszcze podpięty ten guziczek.
Pierwsze nodeMCU wyemigrowało z Blynka :D
Czy jest szansa na to samo ale z arduino MEGA?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na Arduino mega nie ma gotowego softu z GUI.
Musiałbyś zrobić własną kompilację z wybranymi elementami i ustawieniami.
Tam niestety jest mało RAMu i czasem go brakuje.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Przecież kod do obsługi krańcówek, czujników, przekaźników mam, tylko nie wiem jak to teraz połączyć ze sterowaniem przez suplę tak jak kiedyś połączyłem z blunkiem.
Dajcie link do opisu jak to działa, jak to zrobić.
W blynku była super jasno opisana dokumentacja z podanymi prostymi przykładami kodu dla każdej funkcji:
http://docs.blynk.cc/
Jest też coś takiego dla supli? Chętnie się zagłębię.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Trochę jest opisane w readme na głównej stronie biblioteki na GitHub.
Są też przykłady na różne urządzenia.
Tylko w supli raczej nie podłączasz się pod swój kod, tylko używasz komponentów z biblioteki do obsługi krańcowek, przekaźników, itp.
Dużo też rzeczy jest na forum rozrzucone, ale tutaj ciężko się połapać.
Zobacz ten plik readme i przykłady. Jak czegoś nie będziesz wiedział, to pytaj o konkretne rzeczy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Cześć, wiem, że dzisiaj niedziela rano i być może odbija mi się jeszcze sobota wieczór, ale za chiny ludowe nie widzę żadnego readme...
Co do połączenia mojego kodu z suplą. Myślałem, że jeśli to otwarty projekt to bez problemu da się dołożyć do "coś robiącego kodu" linijki odpowiedzialne za komunikację z suplą.
Dla przykładu, mam w kotłowni moduł na ścianie oparty min. o nodemcu, który informuje mnie głosem, po wejściu do kotłow i o aktualnych temperaturach na kotle. Zaciąga też datę i godzinę z neta i też mnie o tym informuje. Poza tym wysyła na blynka wszystkie odczyty z czujników i ew
powiadamia mnie pushupem kiedy temperatura na kotle spadnie poniżej pewnej wartości. Rozumiem, że mając suplę, to jednym nodemcu mogę tylko wysyłać dane z czujników na suplę, a do reszty rzeczy muszę oprogramować drugie nodemcu? Serio nie da się tego połączyć z suplą? Bo wtedy muszę szukać chyba innego rozwiązania.
Takie coś:
https://youtu.be/lasKo1chMRs
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SOYER pisze: ndz sie 14, 2022 9:57 am za chiny ludowe nie widzę żadnego readme...
https://github.com/SUPLA/supla-device#readme
SOYER pisze: ndz sie 14, 2022 9:57 am Co do połączenia mojego kodu z suplą. Myślałem, że jeśli to otwarty projekt to bez problemu da się dołożyć do "coś robiącego kodu" linijki odpowiedzialne za komunikację z suplą.
Da się ale to będzie wymagało prawdopodobnie zmian również w Twoim kodzie.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dzięki za linka, co do zmian w kodzie to chyba oczywiste, wylatuje obsługa blynka, a wchodzi supla. Bo zmian w obsłudze dfplayera, czy odczytu daty z serwera NTP to chyba nie będzie dużych.
Dajcie jakieś namiary na wiedzę jak to połączyć, ja się zabieram za czytanie tego readme, może tam jest wszystko.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Czytając to readme dopiero się dowiedziałem, że jest biblioteka dla arduino ide, są przykładowe kody dla podstawowych funkcji. To już coś, zaraz instaluję i w wolnym czasie potestuję, może coś z tego wyjdzie.
Zastanawia mnie jeszcze taka kwestia, mam jakiś tam czujnik, kompletnie od czapy, np. pomiaru pola siłowego gwiazdy śmierci, ten typ czujnika nie jest "uwzględniony" w przykładach z arduino ide. Ja go potrafię obsłużyć swoim kodem, ale czy takie uzyskane pomiary mogę jakoś wysłać na apkę supli i wyświetlić z podpisem "pole gwiazdy śmierci"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”