Migracja z Blynka na Suplę

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Cześć, mam mały problem, bo pod koniec roku wygasa stara wersja Blynka na którym mam oparte sterowanie pewnych rzeczy w domu i odczyt z czujników.
Po krótkiemu: 5x nodeMCU i Arduino Mega, pracują niezależnie, każdy odpowiada za swoją działkę odczytów i sterowań. W każdym urządzeniu inny szkic napisany przez moją skromną osobę. Wszystkie komunikują się z jednym "projektem" Blynka, wysyłają mu informacje i/lub odbierają komendy. Blynkiem steruję z dedykowanej aplikacji. Więcej tutaj:
https://forbot.pl/forum/topic/11530-ard ... /#comments

Proszę pomóżcie wyemigrować do Supli. :)
Dajcie jakiś link lub wskazówki gdzie mogę znaleźć wiedzę jak napisać kod(?) czy może jakieś gotowce(?), by z poziomu jednej aplikacji Supli sterować kilkoma urządzeniami sterującymi przekaźnikami oraz odbierać dane z krańcówek, czujników temperatury, wilgotności i ciśnienia.
Z góry dzięki za wszelką pomoc. W temacie Supli jestem nowy.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Na moduły z ESP to GUI-Generic (@krycha88) chyba najlepszy.
Sprawy z Arduino tak na szybko to chyba tylko Supla Virtual Device (@Beku) wchodzi w grę... Ale czy wszystko się uda zaimplementować to nie wiem...
No i na Arduino bezpośrednio nie pójdzie, chyba że jako osobny device (tu @klew ma chyba największą wiedzę)...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dzięki, a to GUI- Generic to co to jest? Jakaś biblioteka? Co do arduino mega to podpięte do sieci przez ethernet shielda, od biedy dał bym radę go zastąpić ze dwoma nodemcu.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Co do GUI-Generic to do przekopania forum viewforum.php?f=88 oraz źródła na githubie https://github.com/krycha88/GUI-Generic
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dzięki za info, usiądę w weekend i zobaczę z czym to się je.Czy w tych gotowcach jest możliwość wstawiania wykresów? Powiadomienia o zdarzeniach chyba widziałem. W razie dalszych pytań będę się odzywał :) :) :)
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Jeśli chodzi o powiadomienia i nie tylko to polecam telegram można połączyć z Supla ja u siebie stosuje telegram z Supla i naprawdę chodzi to super! Możliwości telegrama są ogromne za dużo by pisać :mrgreen:
martinok
Posty: 126
Rejestracja: sob gru 17, 2016 10:12 am
Lokalizacja: Poznań

Zibi pisze: pt sie 12, 2022 11:26 pm Jeśli chodzi o powiadomienia i nie tylko to polecam telegram można połączyć z Supla ja u siebie stosuje telegram z Supla i naprawdę chodzi to super! Możliwości telegrama są ogromne za dużo by pisać :mrgreen:
W jaki sposób najlepiej połączyć Telegram z Suplą? Ja w tej chwili mam przez IFTTT. Jakieś inne sposoby?
"Wiedza bez Praktyki jest Bezużyteczna , praktyka bez wiedzy Niebezpieczna"...
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Najlepszy sposób to oprogramować.
Potem dodajesz wcześniej wygenerowany klucz w programie botToken i chat id.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Ok, udało mi się odpalić pierwsze nodemcu w supli :D .
Powiedzcie czy można zmienic dane sieci w już "zainsatowanym" module z softem GUI Generic. Tzn. uruchomiłem moduł sterujacy przekaźnikiem w jednej sieci wi-fi, ale chcę go przenieść w zasięg innej sieci wi-fi. Da się to łatwo zrobić, czy muszę instalować wszystko od nowa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”