Nie miał chłop kłopotu postanowił osuplować rolety zewnętrzne...

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

... no i potrzebna "rodzina" z dobrymi radami ;)
Przede wszystkim jakie budżetowe silniki przewodowe 230V polecacie?
Mam rury Ø40mm, najwęższe to 58cm a najdłuższe to 190cm. Wysokość 110 cm, 145 cm i 205 cm.
Myślę aby zakupić silniki 40/10 marki PORTOS (6szt) i PORTOS S (2szt), choć może zamiast PORTOS S uda się zmieścić PORTOS (są tańsze).
Co sądzicie o tych silnikach? A może jest coś lepszego w podobnej cenie?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam w domu portos LP&P oraz jedną ET-S

Nie wiem nawet czym się różnią. Działają bez problemu od 4 lat.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
dar3cz3k_
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 07, 2018 10:20 pm
Lokalizacja: Brudzowice

Ja posiadam napędy od mobilus motor - zwykłe przewodowe z mechanicznymi krańcówkami. Działają od 4 lat bez problemów.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Ja od 5 lat używam SILNIK NICE TTGO ale nie pamietam dokladnego typu jakieś Włoskie i działają bez zastrzeżeń.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

A jak się sprawują silniki INEL? Są tańsze ok. 30 zł od PORTOSów, zawsze za to można przełącznik sterujący kupić ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No nic, klamka zapadła, padło na INEL YYGL35S 10/17
Powinienem być zadowolony :)

Szkoda, że nie ma jeszcze w sprzedaży mSRW-01, bo problem z brakiem przeciążenia byłby załatwiony.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pt sie 12, 2022 9:26 am No nic, klamka zapadła, padło na INEL YYGL35S 10/17
Powinienem być zadowolony :)

Szkoda, że nie ma jeszcze w sprzedaży mSRW-01, bo problem z brakiem przeciążenia byłby załatwiony.
mSRW też nie załatwia tematu przeciążenia. On wykrywa anomalie na zasadzie: powinien pracować silnik, a nie ma poboru prądu.
Jak mierzyłem prądy na kilku roletach, które próbowałęm ręcznie blokować, to różnice w prądach były na poziomie mA. Niestety nic z tego nie dało się wywnioskować. Także takie zabezpieczenie powinno być w samym napędzie.

Ja teoretycznie zamawiałem silniki z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Oczekiwałem, że silnik będzie jakoś reagował na blokadę pancerza. Natomaist nigdy takiej reakcji nie zauważyłem. Natomiast zauważyłem, że silnik potrafi się wyłączyć na kilkanaście minut, gdy np. dzieci się nim bawią bez przerwy. Wygląda więc, że wg producenta moich rolet, zabezpiecznie przeciw-przeciążeniowe polega na ochronie przed przegrzaniem spowodowanym zbyt częstym włączaniem. To tylko moje gdybania i obserwacje :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pt sie 12, 2022 9:32 am mSRW też nie załatwia tematu przeciążenia. On wykrywa anomalie na zasadzie: powinien pracować silnik, a nie ma poboru prądu.
Jak mierzyłem prądy na kilku roletach, które próbowałęm ręcznie blokować, to różnice w prądach były na poziomie mA. Niestety nic z tego nie dało się wywnioskować. Także takie zabezpieczenie powinno być w samym napędzie.
No to nie czekam do grudnia ;)
Aaa... ile czekałeś? Bo czasem w kasecie może być tyle miejsca, że problem pojawi się dopiero po jakimś czasie, jak już braknie miejsca w kasecie na rozwijająca się roletę...
klew pisze: pt sie 12, 2022 9:32 am Ja teoretycznie zamawiałem silniki z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Oczekiwałem, że silnik będzie jakoś reagował na blokadę pancerza. Natomaist nigdy takiej reakcji nie zauważyłem. Natomiast zauważyłem, że silnik potrafi się wyłączyć na kilkanaście minut, gdy np. dzieci się nim bawią bez przerwy. Wygląda więc, że wg producenta moich rolet, zabezpiecznie przeciw-przeciążeniowe polega na ochronie przed przegrzaniem spowodowanym zbyt częstym włączaniem. To tylko moje gdybania i obserwacje :)
No każdy model ma takie zabezpieczenie w sumie, pisze że ma max. 4 minuty ciągłej pracy a potem może się wyączyć nawet do 30 min celem "ostudzenia się" więc to chyba nie o to chodzi w tych przeciążeniach. Myślałem, że jak silnik trafi na opór to pobór prądu wzrośnie na tyle znacznie, że można to zarejestrować i zareagować. Są też mechanizmy wykrywające przeszkody, no ale u mnie to tylko w jednym miejscu może być z tym problem, jak ktoś na tarasie za blisko drzwi przystawi fotel. No chyba, że roleta przymarznie w prowadnicy :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Różne opcje próbowałem, włącznie z tym, aby przytrzymać podnoszącą się roletę.

Przy zamykaniu to jest dużo trudniejsze, bo silnik się kręci i roleta się odkręca w kasecie. U mnie nawet jak w połowie wysokości (np. na 1m) coś je zablokuje, to śmiało odwijają się do końca. Tylko trzeba uważać, aby takiej przeszkody nie wyciągnąć spod rolety, bo spadający pancerz robi masę huku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Dołączę do wątku z innym pytaniem, jaki najmniejszy przekrój przewodów wystarczy do tych silników?
Monter co u mnie kiedyś był mówił ze cieniutki bo to dużych prądów nie pobiera (0,25mm2)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”