Dimmer sterowany jednym przyciskiem

Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 6:39 pm
Hrumque pisze: wt sty 24, 2023 3:59 pm (...) dla kontrolera RGB mamy 2 guziki - jasność (jak dla 1kolorowego, robiący też on/off) oraz drugi - zmieniający kolor z jakimiś tam krokami, wg koła kolorów HUE.
Nie lubię tematu RGB bo jestem męskim daltonistą znam tylko 3 kolory :P Aby to zrealizować muszę przerobić warunkowanie aby działało nie tylko dla przekaźników.
Ja też jestem daltonistą, ale jak zrobiłem RGB światełka to mi rodzina oprotestowała, że tylko z apki można kolory ustawiać, w dodatku nie taki odcień różowego jak się chce, czy nie dałoby się zrobić regulacji koloru z guzika/gałki - lokalnie...
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Hrumque pisze: śr sty 25, 2023 12:28 pm
krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 6:39 pm
Hrumque pisze: wt sty 24, 2023 3:59 pm (...) dla kontrolera RGB mamy 2 guziki - jasność (jak dla 1kolorowego, robiący też on/off) oraz drugi - zmieniający kolor z jakimiś tam krokami, wg koła kolorów HUE.
Nie lubię tematu RGB bo jestem męskim daltonistą znam tylko 3 kolory :P Aby to zrealizować muszę przerobić warunkowanie aby działało nie tylko dla przekaźników.
Ja też jestem daltonistą, ale jak zrobiłem RGB światełka to mi rodzina oprotestowała, że tylko z apki można kolory ustawiać, w dodatku nie taki odcień różowego jak się chce, czy nie dałoby się zrobić regulacji koloru z guzika/gałki - lokalnie...
musisz kupić takie tanie chińskie żaróweczki. One są z pilotem do kolorów :) Moja młoda była/jest zachwycona
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

YoMan pisze: śr sty 25, 2023 12:48 pm
Hrumque pisze: śr sty 25, 2023 12:28 pm
krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 6:39 pm
Nie lubię tematu RGB bo jestem męskim daltonistą znam tylko 3 kolory :P Aby to zrealizować muszę przerobić warunkowanie aby działało nie tylko dla przekaźników.
Ja też jestem daltonistą, ale jak zrobiłem RGB światełka to mi rodzina oprotestowała, że tylko z apki można kolory ustawiać, w dodatku nie taki odcień różowego jak się chce, czy nie dałoby się zrobić regulacji koloru z guzika/gałki - lokalnie...
musisz kupić takie tanie chińskie żaróweczki. One są z pilotem do kolorów :) Moja młoda była/jest zachwycona
Nosz kurde chłopie! nie po to kupiłem chińskie żaróweczki i uzbroiłem je w Suplę, bym teraz się uwsteczniał! :)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Hrumque pisze: wt sty 24, 2023 3:59 pm
krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 9:14 am Bez dorobienia grupowania przycisków oraz dodatkowych akcji typu 1 kliknięcie, 2 kliknięcia to nie wyobrażam sobie po co taka akcja jak np. RGB kolor 1. W tym modelu musiałbyś mieć aż 4 przyciski do sterowania jednym urządzeniem RGB - 3 przyciski do kolorów a 1 do ściemniania i włączania/wyłączania :)
RGB Kolor (kanał 1, pierwsze wyjście RGB, nie kanał R g czy b) ustawia/zmienia kolor - hue wg procedurki Hue, Saturation and Brightness a nie osobno każda składowa R G i B...
RGB jasnosc zmienia Brightness w HSB
Saturation powiedzmy ze trzymamy się ciągle 100% ;)
https://www.kasperkamperman.com/blog/ar ... sb-to-rgb/

Czyli dla sciemniacza jednokolorowego mamy 1 guzik - jasnosc (robiący też on/off)
A dla kontrolera RGB mamy 2 guziki - jasność (jak dla 1kolorowego, robiący też on/off) oraz drugi - zmieniający kolor z jakimiś tam krokami, wg koła kolorów HUE.
Obrazek
@klew czy planujemy takie warunkowanie?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: czw sty 26, 2023 5:58 am
Hrumque pisze: wt sty 24, 2023 3:59 pm
krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 9:14 am Bez dorobienia grupowania przycisków oraz dodatkowych akcji typu 1 kliknięcie, 2 kliknięcia to nie wyobrażam sobie po co taka akcja jak np. RGB kolor 1. W tym modelu musiałbyś mieć aż 4 przyciski do sterowania jednym urządzeniem RGB - 3 przyciski do kolorów a 1 do ściemniania i włączania/wyłączania :)
RGB Kolor (kanał 1, pierwsze wyjście RGB, nie kanał R g czy b) ustawia/zmienia kolor - hue wg procedurki Hue, Saturation and Brightness a nie osobno każda składowa R G i B...
RGB jasnosc zmienia Brightness w HSB
Saturation powiedzmy ze trzymamy się ciągle 100% ;)
https://www.kasperkamperman.com/blog/ar ... sb-to-rgb/

Czyli dla sciemniacza jednokolorowego mamy 1 guzik - jasnosc (robiący też on/off)
A dla kontrolera RGB mamy 2 guziki - jasność (jak dla 1kolorowego, robiący też on/off) oraz drugi - zmieniający kolor z jakimiś tam krokami, wg koła kolorów HUE.
Obrazek
@klew czy planujemy takie warunkowanie?
Masz na myśli takie zachowanie przycisków?
Jeśli tak, to dodam to do listy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: czw sty 26, 2023 8:26 am Masz na myśli takie zachowanie przycisków?
Jeśli tak, to dodam to do listy
tak, mam na myśli takie warunkowanie przycisków.
https://gui-generic-builder.supla.io/
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Dobry. Mam takie pytanie czy jednokanałowy dimmer jest wysterowany liniowo czy gamma jest ustawiona na jakąś wartość?
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

dogu18 pisze: czw lut 09, 2023 7:27 pm Dobry. Mam takie pytanie czy jednokanałowy dimmer jest wysterowany liniowo czy gamma jest ustawiona na jakąś wartość?
Po ostatnich (wnioskowanych przez nas) zmianach nie powinien być liniowo. Dół idzie mniejszymi kroczkami, góra większymi.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

YoMan pisze: czw lut 09, 2023 7:42 pm
dogu18 pisze: czw lut 09, 2023 7:27 pm Dobry. Mam takie pytanie czy jednokanałowy dimmer jest wysterowany liniowo czy gamma jest ustawiona na jakąś wartość?
Po ostatnich (wnioskowanych przez nas) zmianach nie powinien być liniowo. Dół idzie mniejszymi kroczkami, góra większymi.
A wiadomo od kiedy tak jest? I jaki jest współczynnik?
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nadal jest liniowo. Zmian w funkcji dimmera jeszcze nie było.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”