Dimmer sterowany jednym przyciskiem

krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Hrumque pisze: pt sty 13, 2023 6:01 pm EDIT: oczywiście na modułach z <1MB flasha, bo tam nadal trzeba dwustopniowo ręcznie
Jakby jeszcze dało się bez "przyjdź z powrotem za 5minut" - a po prostu na stronie skrypt który drugi raz "kliknie" aktualizację za te pięć minut...
Czy na pewno byś chciał takiej funkcjonalności? Jak wytłumaczysz, samoistny restart moduły, może być to 5 min lub inny czas. Teraz jednak musisz świadomie kliknąć zaktualizuj moduł :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

krycha88 pisze: pt sty 13, 2023 6:15 pm
Hrumque pisze: pt sty 13, 2023 6:01 pm EDIT: oczywiście na modułach z <1MB flasha, bo tam nadal trzeba dwustopniowo ręcznie
Jakby jeszcze dało się bez "przyjdź z powrotem za 5minut" - a po prostu na stronie skrypt który drugi raz "kliknie" aktualizację za te pięć minut...
Czy na pewno byś chciał takiej funkcjonalności? Jak wytłumaczysz, samoistny restart moduły, może być to 5 min lub inny czas. Teraz jednak musisz świadomie kliknąć zaktualizuj moduł :)
a że tak zapytam "złośliwie" ... zamelowskie się aktualizują i nie zauważyłem resetu. Tam jest to jakoś inaczej rozwiązane?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

YoMan pisze: ndz sty 15, 2023 10:46 pm a że tak zapytam "złośliwie" ... zamelowskie się aktualizują i nie zauważyłem resetu. Tam jest to jakoś inaczej rozwiązane?
Aktualizują się jak wyklikasz to w trybie konfiguracyjnym. Po wgraniu softu zawzse leci reset.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: ndz sty 15, 2023 11:16 pm
YoMan pisze: ndz sty 15, 2023 10:46 pm a że tak zapytam "złośliwie" ... zamelowskie się aktualizują i nie zauważyłem resetu. Tam jest to jakoś inaczej rozwiązane?
Aktualizują się jak wyklikasz to w trybie konfiguracyjnym. Po wgraniu softu zawzse leci reset.
po prostu nie zauważyłem w takim razie. Rzadko to robię (bo w sumie mało co tam się zmieniało, ostatnio robiłem jak weszły AT), więc możliwe że nie wyłapałem resetu, a pewnie tam nie trzeba czekać na generowanie bo soft już gotowy czeka i w krótkim czasie leci download, upgrade i reset.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

LukaszH pisze: czw sty 12, 2023 8:54 pm
krycha88 pisze: czw sty 12, 2023 7:11 pm
LukaszH pisze: śr sty 11, 2023 9:10 pm Już się automatyczną aktualizacją bawię :) Nawet myślę aby nie zmienić sobie pamięci na 2mb tam gdzie mam ESP8266, ponieważ wcześniej z uwagi na to że nie pamiętałem gdzie użyłem ESP01M (8285), to przez to wszystkie moduły wgrałem na 1mb aby tego nie mylić. Przy automatycznej aktualizacji nie trzeba o tym pamiętać jaki soft generować i aby czegoś nie pomylić:)

Sprawdziłem też AT - wcześniej nie działał, a teraz już działa (5.8.0). Chociaż przy 2x;3x;4x robi się dyskoteka bo robi on/off/on i dopiero realizuje się AT ale to tak bardzo nie przeszkadza :)
Wrzuciłem aktualizację biblioteki SuplaDevice ale niechętnie to robię bo rozrosła się ona do dużych rozmiarów, co powoduje, że kompilacja z wersji na wersję trwa coraz dłużej... Więc aby przyśpieszyć kompilowanie za pomocą buildera wycinam niepotrzebne pliki a jest ich sporo :lol:
Dzięki za aktualizację - teraz LEDY działają prima sort 8-)
Ustawiłem jeszcze AT na dodatkowe ulubione wartości i naprawdę fajnie to chodzi: płynnie, zatrzymuje się w skrajnych pozycjach, można uruchomić z przytrzymania i rusza od 1% (nie trzeba się mordować aby trafić). Dzięki wielkie jeszcze raz @klew i @krycha88
Potwierdzam duuuuużo lepsze działanie. Startuje od 0%, ma chwilę zatrzymania ..... jak kiedyś coś będzie jeszcze grzebane to jeszcze bym zwolnił w dolnych rejestrach aczkolwiek to już takie nieco doszukiwanie się ideału. W Toyocie niby mówią "only perfect is good enough" :lol:
A teraz pytanie: dlaczego nie widzę AT na dimmerze? Zrozumiałem, że to weszło a u mnie nie ma .... ? Czy szukać ich gdzieś indziej niż standardowych?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

YoMan pisze: pn sty 16, 2023 10:18 pm
A teraz pytanie: dlaczego nie widzę AT na dimmerze? Zrozumiałem, że to weszło a u mnie nie ma .... ? Czy szukać ich gdzieś indziej niż standardowych?
przypomnę się bo może umknęło ....
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

YoMan pisze: pt sty 20, 2023 7:19 pm
YoMan pisze: pn sty 16, 2023 10:18 pm
A teraz pytanie: dlaczego nie widzę AT na dimmerze? Zrozumiałem, że to weszło a u mnie nie ma .... ? Czy szukać ich gdzieś indziej niż standardowych?
przypomnę się bo może umknęło ....
Ciekawe że ich nie widzisz. Ja zaznaczyłem opcje dodaj AT i wygenerowałem soft (chyba że coś jeszcze dodałem jak przekaźnik). Dodało mi AT jako dodatkowe kanały.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Dodam wieczorem.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

LukaszH pisze: sob sty 21, 2023 12:15 am
YoMan pisze: pt sty 20, 2023 7:19 pm
YoMan pisze: pn sty 16, 2023 10:18 pm
A teraz pytanie: dlaczego nie widzę AT na dimmerze? Zrozumiałem, że to weszło a u mnie nie ma .... ? Czy szukać ich gdzieś indziej niż standardowych?
przypomnę się bo może umknęło ....
Ciekawe że ich nie widzisz. Ja zaznaczyłem opcje dodaj AT i wygenerowałem soft (chyba że coś jeszcze dodałem jak przekaźnik). Dodało mi AT jako dodatkowe kanały.
Czyli w sensie ze nie pojawia się w cloudzie w ustawieniach kanału jak przy przekaznikach tylko jako dodatkowy AT?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jak dodasz wolny przycisk to będziesz miał taki efekt.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”