Dimmer sterowany jednym przyciskiem

krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A jednak dla RGBW jest inaczej niż myślałem, AT dodaje się na końcu i nie jest powiązany z RGBW. Powiązanie działa dla wszystkiego co związane z przekaźnikami. Mógłbym to przerobić ale każdy kto się podniesie do tej wersji to będzie miał konflikt kanałów - więc narazie zostawiam tak jak jest.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

musiałem nowego wemosa użyć bo przy moich konfiguracjach nie moglem dojść o co chodzi.
Zrobiłem 1 dimmer i 1 przycisk i faktycznie w cloudzie pojawił się AT. Rozumiem, że to ten AT'ek i on jest jako dodatkowy kanał, a nie pojawia się tak jak przy przekaźnikach w ustawieniach kanału ? Dobrze rozumuję? (nie mam do czego go fizycznie na razie podłączyć)

Ale teraz .... przy mojej konfiguracji pojawiły się 2 dodatkowe AT'ki -
  • one dotyczą pierwszych dwóch dimmerów?
  • Inne nie mają opcji AT?
  • Jeżeli któreś z dwóch pierwszych miejsc będzie wyłączone to AT'ka przejmie następny dimmer czy też AT'ek będzie "stracony"?
Załączniki
Bez nazwy-1.jpg
Bez nazwy-1.jpg (181.54 KiB) Przejrzano 289 razy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Czyli coś nie działa? Czy po prostu najpierw się pytasz a później testujesz? :P W GG AT są przypisane do przycisków - te wolno latające AT wynikają z tego, że nie przypisałeś ich do przekaźnika a dodałeś przycisk - pewnie do obsługi RGBW. Pomyślę wieczorem jak to zmienić i jednak robić to powiązanie do RGBW.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Owszem, przyznaje się. Czasami najpierw pytam bo "kto pyta, mniej błądzi" ;)
A na serio nie mam rgbw, same białe. Podałem powyżej konfig "przekaźniki-przyciski-dimmery" i nie widzę tam miejsca na dwa wolne AT wiec nie wiem skad aie pojawily.

EDIT: niedziela ... trochę czasu .... kilkanaście kursów po schodach i wykminiłem. AT'ki dodają się do kolejnych dimmerów z ustawionym przyciskiem (do tych bez przycisku się oczywiście nie dodają), chyba, że dimmer i przekaźnik mają jeden wspólny przycisk. U mnie tak jest na pierwszym miejscu, ponieważ nie można zostawić wolnego pierwszego przekaźnika (pewnie mógłbym przekonfigurować i zostawić pustego pierwszego dimmera). Wtedy działa AT'ek ustawiany we właściwościach przekaźnika.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

krycha88 pisze: ndz sty 22, 2023 10:18 am nie przypisałeś ich do przekaźnika a dodałeś przycisk - pewnie do obsługi RGBW. Pomyślę wieczorem jak to zmienić i jednak robić to powiązanie do RGBW.
Jakby tak w konfiguracja > przyciski w GUI, zamiast:
przycisk.png
przycisk.png (14.04 KiB) Przejrzano 204 razy
było jawnie ustawiane (i w firmware przypisywana funkcja) np tak:
przyciskdimmer.png
przyciskdimmer.png (29.2 KiB) Przejrzano 204 razy
czyli z wyborem przypisania przycisk >dimmer, czy przycisk > zmiana koloru RGB, i przycisk > jasnośc RGB (chyba tego nadal nie ma lokalnie z przycisku?)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Bez dorobienia grupowania przycisków oraz dodatkowych akcji typu 1 kliknięcie, 2 kliknięcia to nie wyobrażam sobie po co taka akcja jak np. RGB kolor 1. W tym modelu musiałbyś mieć aż 4 przyciski do sterowania jednym urządzeniem RGB - 3 przyciski do kolorów a 1 do ściemniania i włączania/wyłączania :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Hrumque pisze: wt sty 24, 2023 8:34 am
krycha88 pisze: ndz sty 22, 2023 10:18 am nie przypisałeś ich do przekaźnika a dodałeś przycisk - pewnie do obsługi RGBW. Pomyślę wieczorem jak to zmienić i jednak robić to powiązanie do RGBW.
Jakby tak w konfiguracja > przyciski w GUI, zamiast:
przycisk.png
było jawnie ustawiane (i w firmware przypisywana funkcja) np tak:
przyciskdimmer.png
czyli z wyborem przypisania przycisk >dimmer, czy przycisk > zmiana koloru RGB, i przycisk > jasnośc RGB (chyba tego nadal nie ma lokalnie z przycisku?)
po rozkminieniu logiki przypisywania przycisków do urządzeń nie widzę potrzeby rozbudowywania tej sekcji. Brakło tylko tutoriala lub hinta.
Przyznaję, że nie mam ledów rgb (lub rgbw) ale tak jak wspomniał @krycha88 chciałbyś do jednej taśmy mieć 4 lub 5 przycisków?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

YoMan pisze: ndz sty 22, 2023 3:48 pm Owszem, przyznaje się. Czasami najpierw pytam bo "kto pyta, mniej błądzi" ;)
A na serio nie mam rgbw, same białe. Podałem powyżej konfig "przekaźniki-przyciski-dimmery" i nie widzę tam miejsca na dwa wolne AT wiec nie wiem skad aie pojawily.

EDIT: niedziela ... trochę czasu .... kilkanaście kursów po schodach i wykminiłem. AT'ki dodają się do kolejnych dimmerów z ustawionym przyciskiem (do tych bez przycisku się oczywiście nie dodają), chyba, że dimmer i przekaźnik mają jeden wspólny przycisk. U mnie tak jest na pierwszym miejscu, ponieważ nie można zostawić wolnego pierwszego przekaźnika (pewnie mógłbym przekonfigurować i zostawić pustego pierwszego dimmera). Wtedy działa AT'ek ustawiany we właściwościach przekaźnika.
Przyjrzałem się tematowi i mogę dodać powiązanie AT z RGBW/RGB/Dimmerem.

Jeżeli dodasz Przekaźnik1 oraz Dimmer1 sterowany Przyciskiem1 to dodadzą się dwa AT powiązane z kanałem Przekaźnika1 oraz Dimmera1 i będą sterowane z Przycisku1.
Jeżeli dodasz tylko Dimmer1 i Przycisk1 to doda się tylko AT sterowany Przyciskiem1.
Jeżeli dodasz nieprzypisany Przycisk to doda się osobny kanał AT.

Pasuje? Oczywiście spowoduje to konflikt aktualnych kanałów.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

krycha88 pisze: wt sty 24, 2023 10:00 am
YoMan pisze: ndz sty 22, 2023 3:48 pm Owszem, przyznaje się. Czasami najpierw pytam bo "kto pyta, mniej błądzi" ;)
A na serio nie mam rgbw, same białe. Podałem powyżej konfig "przekaźniki-przyciski-dimmery" i nie widzę tam miejsca na dwa wolne AT wiec nie wiem skad aie pojawily.

EDIT: niedziela ... trochę czasu .... kilkanaście kursów po schodach i wykminiłem. AT'ki dodają się do kolejnych dimmerów z ustawionym przyciskiem (do tych bez przycisku się oczywiście nie dodają), chyba, że dimmer i przekaźnik mają jeden wspólny przycisk. U mnie tak jest na pierwszym miejscu, ponieważ nie można zostawić wolnego pierwszego przekaźnika (pewnie mógłbym przekonfigurować i zostawić pustego pierwszego dimmera). Wtedy działa AT'ek ustawiany we właściwościach przekaźnika.
Przyjrzałem się tematowi i mogę dodać powiązanie AT z RGBW/RGB/Dimmerem.

Jeżeli dodasz Przekaźnik1 oraz Dimmer1 sterowany Przyciskiem1 to dodadzą się dwa AT powiązane z kanałem Przekaźnika1 oraz Dimmera1 i będą sterowane z Przycisku1.
Jeżeli dodasz tylko Dimmer1 i Przycisk1 to doda się tylko AT sterowany Przyciskiem1.
Jeżeli dodasz nieprzypisany Przycisk to doda się osobny kanał AT.

Pasuje? Oczywiście spowoduje to konflikt aktualnych kanałów.
Dziękuję za ofertę się ale źle mnie zrozumiałeś. Po rozkminieniu logiki tego rozwiązania nic mi więcej nie potrzeba :) Dla mnie jest OK.
Nie ma sensu duplikować AT'ków, ponieważ przekaźnik i dimmer na jednym przycisku to jest wyjątkowa sytuacja (pierwsze miejsce przy zastosowaniu MCP). Myślę, że nikt tego nie będzie celowo stosował, żeby sprzętowo uruchamiać dimmer i przekaźnik jednym przyciskiem a raczej wtedy się stosuje sceny.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

YoMan pisze: wt sty 24, 2023 10:06 am Dziękuję za ofertę się ale źle mnie zrozumiałeś. Po rozkminieniu logiki tego rozwiązania nic mi więcej nie potrzeba :) Dla mnie jest OK.
Nie ma sensu duplikować AT'ków, ponieważ przekaźnik i dimmer na jednym przycisku to jest wyjątkowa sytuacja (pierwsze miejsce przy zastosowaniu MCP). Myślę, że nikt tego nie będzie celowo stosował, żeby sprzętowo uruchamiać dimmer i przekaźnik jednym przyciskiem a raczej wtedy się stosuje sceny.
Wydaje mi się, że dobrze Ciebie zrozumiałem :) Po prostu chciałem zlikwidować luźno latający AT w cloud który w twoim przypadku powinien być powiązany z dimmerem
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”