Dimmer sterowany jednym przyciskiem

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

LukaszH pisze: pt lis 25, 2022 6:25 am Ok czyli ktoś także potwierdził że nie da się uruchomić z "0" przytrzymaniem. @Krycha88 pomożesz tutaj ten element poprawić ?
@Klew, a może da radę wprowadzić tą logarytmiczną funkcję wg opisów jakie podrzuciło tu parę osób ?

edit:
Teraz jeszcze przemyślałem że dimmer nie jest używany wyłącznie do oświetlenia. Nawet sam wykorzystuje do pracy wiatraków, silników, a taka skala logarytmiczna mocno by zaburzyła sterowalność. Najlepiej jak by była jakaś opcja wyboru skala liniowa, skala logarytmiczna ale to już chyba przesadzam ?:)
od razu się przyznam, że nie testowałem ale .... jesteś pewien, że wentylator też nie będzie się zachowywał podobnie? Tzn. ustawienie obrotów na 50% da 50% "ciągu"? Czy może mniej? Prawdopodobnie zależy to też od konstrukcji wiatraka/wentylatora (wydaje mi się, że inaczej pracuje łopatkowy, a inaczej promieniowy, a rodzajów i odmian jest jeszcze kilka).

Postulowałbym, żeby ustawić dimmer przede wszystkim pod jego podstawowy cel czyli sterowanie światłem. Pozostałe zastosowania to są tzw. protezy, które stosujemy z konieczności jak w wielu innych przypadkach (termostaty, czujniki głębokości, czujniki jakości powietrza etc.).
Ewentualnie osoby zainteresowane mogą zorganizować pielgrzymkę dziękczynną do kolegi @krycha88 o wprowadzenie dodatkowej funkcjonalności do GG sterowania tym dimmerem w sposób odmienny lecz nie naruszając jego podstawowego zadania. Nie wiem czy kiedyś zastosuje Suplę do sterowania wentylacją ale jeżeli nawet, to będzie 1 wentylator rekuperacji, a dimmerów mam ponad 20 - priorytet nasuwa się sam.
Do konkretnego zastosowania przy wentylatorze nie jest zresztą potrzebny kombajn w postaci GG i któryś z zaawansowanych kolegów mógłby się pokusić o wycięcie (za zgodą autora) kawałka kodu z GG i dostosowanie do konkretnych potrzeb lub napisanie krótkiego kodu od nowa, który będzie prostszy i nie obciąży naszych modułów dodatkowymi danymi, które są potrzebne np. 5% użytkowników. Wiem, że GG stało się tak uniwersalne, że praktycznie można zastosować do wszystkiego i to jest wygodne ale w pewnym momencie może być ofiarą swojego sukcesu. Jak coś jest do wszystkiego to jest zwykle do niczego.

Z tego powodu uważam, że w tej chwili działanie dimmera jest lepsze niż było, istotne są 3 kwestie wspomniane przeze mnie i innych forumowiczów wcześniej:
  • start od 0 przy wyłączonym dimmerze
  • zatrzymanie na chwilę w skrajnych położeniach
  • możliwość ściemnienia do 1%
Czekam na konstruktywną polemikę zanim zaczniemy truć kolegów @klew i @krycha88 o zmiany ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

YoMan pisze: pt lis 25, 2022 9:50 am

Z tego powodu uważam, że w tej chwili działanie dimmera jest lepsze niż było, istotne są 3 kwestie wspomniane przeze mnie i innych forumowiczów wcześniej:
  • start od 0 przy wyłączonym dimmerze
  • zatrzymanie na chwilę w skrajnych położeniach
  • możliwość ściemnienia do 1%
Czekam na konstruktywną polemikę zanim zaczniemy truć kolegów @klew i @krycha88 o zmiany ;)
Dobrze mówisz, nic dodać nic ująć 😉
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

petione pisze: pt lis 25, 2022 7:28 pm
YoMan pisze: pt lis 25, 2022 9:50 am

Z tego powodu uważam, że w tej chwili działanie dimmera jest lepsze niż było, istotne są 3 kwestie wspomniane przeze mnie i innych forumowiczów wcześniej:
  • start od 0 przy wyłączonym dimmerze
  • zatrzymanie na chwilę w skrajnych położeniach
  • możliwość ściemnienia do 1%
Czekam na konstruktywną polemikę zanim zaczniemy truć kolegów @klew i @krycha88 o zmiany ;)
Dobrze mówisz, nic dodać nic ująć 😉
Tak też potwierdzam że to dosyć ważne punkty.
Nowe parametry znacznie zwiększyły płynność ale czy też było w intencji aby nie startowało od "0" i aby nie było zatrzymania w skrajnych położeniach czy to jakieś niepożądane zachowanie które wynikło z nowych parametrów ?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

no to jako że weekend minął bez większego poruszenia (to niedobrze) a zarazem z pełną zgodnością (to dobrze) to upraszamy kolegów wspomnianych przeze mnie powyżej w miarę możliwości i czasu o pochylenie się nad naszymi wnioskami i wprowadzenie zmian :)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

YoMan pisze: pn lis 28, 2022 9:35 am no to jako że weekend minął bez większego poruszenia (to niedobrze) a zarazem z pełną zgodnością (to dobrze) to upraszamy kolegów wspomnianych przeze mnie powyżej w miarę możliwości i czasu o pochylenie się nad naszymi wnioskami i wprowadzenie zmian :)
Z mojej strony musisz uzbroić się w nieco cierpliwości.
Mam te rzeczy dodane "na listę" i muszą chwilę poczekać aż będzie trochę przestrzeni na takie tematy.
Od jakiegoś czasu w weekend korzystam z forum, ale raczej nie mam czasu na pracę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: pn lis 28, 2022 9:37 am
YoMan pisze: pn lis 28, 2022 9:35 am no to jako że weekend minął bez większego poruszenia (to niedobrze) a zarazem z pełną zgodnością (to dobrze) to upraszamy kolegów wspomnianych przeze mnie powyżej w miarę możliwości i czasu o pochylenie się nad naszymi wnioskami i wprowadzenie zmian :)
Z mojej strony musisz uzbroić się w nieco cierpliwości.
Mam te rzeczy dodane "na listę" i muszą chwilę poczekać aż będzie trochę przestrzeni na takie tematy.
Od jakiegoś czasu w weekend korzystam z forum, ale raczej nie mam czasu na pracę.
spoko ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

YoMan pisze: pn lis 28, 2022 9:41 am
klew pisze: pn lis 28, 2022 9:37 am
YoMan pisze: pn lis 28, 2022 9:35 am no to jako że weekend minął bez większego poruszenia (to niedobrze) a zarazem z pełną zgodnością (to dobrze) to upraszamy kolegów wspomnianych przeze mnie powyżej w miarę możliwości i czasu o pochylenie się nad naszymi wnioskami i wprowadzenie zmian :)
Z mojej strony musisz uzbroić się w nieco cierpliwości.
Mam te rzeczy dodane "na listę" i muszą chwilę poczekać aż będzie trochę przestrzeni na takie tematy.
Od jakiegoś czasu w weekend korzystam z forum, ale raczej nie mam czasu na pracę.
spoko ;)
Preferuję przypominanie co pół roku :D
viewtopic.php?p=135929#p135929
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: pn lis 28, 2022 9:42 am
YoMan pisze: pn lis 28, 2022 9:41 am
klew pisze: pn lis 28, 2022 9:37 am

Z mojej strony musisz uzbroić się w nieco cierpliwości.
Mam te rzeczy dodane "na listę" i muszą chwilę poczekać aż będzie trochę przestrzeni na takie tematy.
Od jakiegoś czasu w weekend korzystam z forum, ale raczej nie mam czasu na pracę.
spoko ;)
Preferuję przypominanie co pół roku :D
viewtopic.php?p=135929#p135929
masz to jak w ruskim banku
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Wydaje mi się że znalazłem bug w nowej obsłudze dimmera.
Jeżeli dimmer jest ustawiony w zakresie 1-3% to nie da się przyciskiem rozjaśnić bo gaśnie, po zapaleniu przyciskiem wraca do poprzedniego poziomu 1-3% i znowu się nie da rozjaśnić. Jak wiemy z wyłączonego również nie możemy rozjaśnić. Pozostaje szukanie telefonu i rozjaśnienie z apki powyżej 3%. Wtedy można już sterować przyciskiem.
Czy ktoś może potwierdzić takie działanie?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

YoMan pisze: pn gru 19, 2022 6:50 pm Wydaje mi się że znalazłem bug w nowej obsłudze dimmera.
Jeżeli dimmer jest ustawiony w zakresie 1-3% to nie da się przyciskiem rozjaśnić bo gaśnie, po zapaleniu przyciskiem wraca do poprzedniego poziomu 1-3% i znowu się nie da rozjaśnić. Jak wiemy z wyłączonego również nie możemy rozjaśnić. Pozostaje szukanie telefonu i rozjaśnienie z apki powyżej 3%. Wtedy można już sterować przyciskiem.
Czy ktoś może potwierdzić takie działanie?
Potwierdzam - ustawienie 1,2 lub 3% z apki lub cloud - powoduje że nie da się nic zrobić przyciskiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”