DIW-01 maksymalna jasność zależna od pory dnia

pszem
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 30, 2022 5:31 am

Czy istnieje możliwość ustawienia maksymalnej (lub startowej po wlaczeniu przyciskiem) jasności dla DIW-01 w zależnościod pory dnia (lub innych warunkow)? W skrócie chodzi o to, żeby po zapaleniu światła w lazience w nocy odpalało się na minimum mocy i nie wypalało oczu ;)
Może być bezpośrednio w Supla, albo poprzez homeassistant, bo wszystko bedzie do niego podpięte.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W homeassistant możesz zrobić sobie przycisk, który załączy oświetlenie określając poziom jasności w zależności od na czujnika natężenia oświetlenia lub po prostu godziny. W scripts.supla.io również.
pszem
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 30, 2022 5:31 am

Chodziło mi o przycisk fizyczny, do którego podpiety będzie DIW-01. Dlatego jasność musi być ustawiona już wcześniej niż nastąpi fizyczne naciśnięcie przycisku.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyzwalaczem akcji to możesz ogarnąć.
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

pszem pisze: ndz sie 14, 2022 8:57 am Czy istnieje możliwość ustawienia maksymalnej (lub startowej po wlaczeniu przyciskiem) jasności dla DIW-01 w zależnościod pory dnia (lub innych warunkow)? W skrócie chodzi o to, żeby po zapaleniu światła w lazience w nocy odpalało się na minimum mocy i nie wypalało oczu ;)
Może być bezpośrednio w Supla, albo poprzez homeassistant, bo wszystko bedzie do niego podpięte.
Ja mam to zrobione niejako dookoła, by nie używać homeassistant ani skryptów ani nic. Ale działa.
Nie ma w suplo-harmonogramie niestety możliwości manipulacją "ustaw % jasności, ale nie zapalaj, jeśli nie jest zapalone"

Wykorzystałem tu funkcje, że dimmer zapamiętuje ostatnią ustawioną jasność.

Więc w zwykłym prostym harmonogramie w supli - mam ustawione, że wieczorem (10min przed zmrokiem np) włącza mi dimmer na 5% jasności ... i zaraz gasi. Wtedy jak przyjdę wieczorem czy w nocy - i załączę światło - to wystartuje na tych zapamiętanych 5%. I mogę sobie rozjaśnić ile chcę, oczywiście.
Tak samo rano - po wschodzie słońca - startuje na 100% i zaraz gasi. Dzięki temu jak w dzień włączę - to mam jasno.

Jedyny minus tego jest taki, że nie sprawdza stanu - i jak akurat miałem zapalone światło, w momencie zmiany jasności - to mi zgasi ;) Ale to tylko ledy nad blatem w kuchni, więc nie problem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Task na "zmianę jasności bez zaświecania czeka"
https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/280
pszem
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 30, 2022 5:31 am

pzygmunt pisze: ndz sie 14, 2022 10:23 am Task na "zmianę jasności bez zaświecania czeka"
https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/280
O, no i dokladnie o to mi chodzi. Wtedy mogę sobie wywołać taką komendę z HA (albo dowolnego innego schedulera), ustawienie jasności się zapamięta, a ja później używając przycisku nie zostanę oślepiony ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL DIW-01”