Zamel mew-01, liw --02 nie łączy się do WiFi

danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

pzygmunt pisze: śr sie 17, 2022 1:41 pm Przygotowaliśmy aktualizację do wersji 2.8.51, która wprowadza skanowanie w poszukiwaniu najlepszego AP. Nieznacznie wydłuża to czas zestawiania połączenia z WiFi ale być może w wielu przypadkach poprawi jakość. Być może rozwiąże też ten problem. Zainteresowanych testami proszę o podesłanie adresu email konta cloud i wskazanie urządzeń dla których mamy udostępnić aktualizację.
Poszło na PW. Dziękuję
danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

klew pisze: śr sie 17, 2022 4:22 pm On szuka AP tylko podczas łączenia z Wi-Fi. Także rano nic się nie stanie ;)
Podłączyłem Ap skopiowałem z pracy ustawienia capsmana gdzie połączył się bez problemu na takim samym AP i dalej nic. Może ten firmware pomoże.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Już dawno opisywałem gdzieś ten problem ale aktualizacji dla mnie specjalnie nikt nie zrobił :D

Wcześniej miałem jakiś router huawei + 2x re300 od tp link wszystko działało przez 3 trzy oddzielne sieci wifi. Później dokupiłem router tp link mr600 bo głównym czynnikiem zakupu było to że mr600 wraz z re300 mógł pracować w sieci mesh. Wszystko ustawiłem jak trzeba, jedna sieć wifi, ale jeden z modułów który był na skrajnym zasięgu od routera ale bardzo dobrym zasięgu do re300 nie chciał się w takiej konfiguracji łączyć do bliższego re300 tylko jakby ciągle szukał routera, czasem łączył się do routera ale na chwilę bo zasięg marny. Nie pozostało mi nic jak wrócić do ustawień 3 sieci w domu, mimo że router obsługuje mesh. W tej chwili nie mam jednak możliwości testować, szkoda, czy aktualizacja obejmie wszystkie moduły ? Ja miałem problem z row.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aktualizacja będzie dla wszystkich modułów - chyba że jakieś nieprzewidziane efekty się znajdą.
Ta funkcja w esp nonos sdk jest kompletnie nieudokumentowana. Gdybym nie znalazł w nowym rtos SDK takiej opcji, to nawet nie wiedziałbym czego szukać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: śr sie 17, 2022 1:41 pm Przygotowaliśmy aktualizację do wersji 2.8.51
Dyrektor chyba mocno zajęty, bo nie udostępnia dalej aktualizacji. Buba się wkradła w sofcie? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Koledzy i koleżanki.
Info od boss-a.

--->Max dwa moduły na testy 2.8.51<---
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

danielkbala pisze: śr sie 17, 2022 7:00 pm
klew pisze: śr sie 17, 2022 4:22 pm On szuka AP tylko podczas łączenia z Wi-Fi. Także rano nic się nie stanie ;)
Podłączyłem Ap skopiowałem z pracy ustawienia capsmana gdzie połączył się bez problemu na takim samym AP i dalej nic. Może ten firmware pomoże.
Jeśli by ten firmware pomógł, to stworzy to więcej pytań niż odpowiedzi.

Zmiana w tym firmware na 99,9% nie będzie miała wpływu na problemy, które obserwujesz u siebie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

klew pisze: czw sie 18, 2022 11:31 am
danielkbala pisze: śr sie 17, 2022 7:00 pm
klew pisze: śr sie 17, 2022 4:22 pm On szuka AP tylko podczas łączenia z Wi-Fi. Także rano nic się nie stanie ;)
Podłączyłem Ap skopiowałem z pracy ustawienia capsmana gdzie połączył się bez problemu na takim samym AP i dalej nic. Może ten firmware pomoże.
Jeśli by ten firmware pomógł, to stworzy to więcej pytań niż odpowiedzi.

Zmiana w tym firmware na 99,9% nie będzie miała wpływu na problemy, które obserwujesz u siebie.
Tak jak mówileś nic nie pomogło. Dzisiaj Podłączyłem jako Ap tplinka utworzyłem nową sieć kanał 1 ,6,11,9 auto 20mhz, 40mhz itd. i dupa wszystko się łączy oprócz zamela. na nowym sowcie jedyne co zauważyłem to że po jakimś czasie hostname przechodzi z ESP.... na poprawny.
zakres dhcp 50-254 też nic nie daje w pracy poszło bez problemu na 50-100.
Załączniki
log2.PNG
log2.PNG (96.85 KiB) Przejrzano 239 razy
danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

Teraz zrobiłem jeszcze jeden myk min. odłączyłem mikrotika i podłączyłem tplinka który wcześniej był Ap podłączonym pod mikrotika i który nie chciał się połączyć z zamelem . Po odłączeniu Mikrotika na tp linku ruszyło od razu. Chyba się poddam i zaczekam na kolegę aż wróci z urlopu i który mi to ogarnie bo mnie szlak trafi.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja bym na Twoim miejscu zresetował tego Mikrotika do ustawień fabrycznych i zrobił konfigurację routera od początku. Najlepiej ręcznie (nie z kopii konfiguracji).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”