Zamel mew-01, liw --02 nie łączy się do WiFi

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

klew pisze: śr sie 17, 2022 9:36 am
Duch__ pisze: śr sie 17, 2022 9:34 am Miło by było też wprowadzenie opcji alternatywnego ssid do połączenia, w razie awarii głównego nadajnika.
Zawsze możesz mieć kilka AP na te same SSID i hasło. Też będzie działać jako zapasowa alternatywa, a do tego odciąży też pozostałe AP ;)
Ostatnio miałem przyjemność / nieprzyjemność uruchamiać 12 szt. SRW-01 mojemu sąsiadowi na budowie.
Dopiero na miejscu dowiedziałem się że ma router wifi (tymczasowy) od dostawcy alarmu i nie posiada do niego hasel. Fabryczne, ani te z obudowy nie działały. Przez to że moduły znajdowały się w zasięgu mojego WIFI to zaproponowałem że udostępnię im mój SSID. To był cholerny błąd. Moduły były ledwo na granicy zasięgu. Router Mikrotik RB4011 nie dawał rady, bo za dużo czasu potrzebował na komunikację z tymi modułami na granicy. Widziałem to w podglądzie online. RSSI na poziomie -95 do -100. Czasy odpowiedzi modułów SRW-01 były liczone w sekundach :!: Częste utraty zasięgu, zrywania połączenia. Męczyłem się z tym tydzień, zanim sąsiad pojawił się na budowie. Cała sieć w domu kulała. Specjalnie dla żony uruchomiłem dodatkowy router z osobnym SSID bo już mi żyć nie dawała "Znów internet nie chodzi, znów strony się nie ładują". Próba blokowania dostępu do SSID dla konkretnych MAC też spęłzła na niczym. SRW-01 sąsiada namiętnie cały czas dobijały się. I tak cały tydzień z tym walczyłem, aż poszedłem uruchomiłem im tymczasowy pożyczony router z SSID tylko dla nich. Wtedy moja sieć odżyłą, a problemy się skończyły.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: śr sie 17, 2022 10:19 am Ostatnio miałem przyjemność / nieprzyjemność uruchamiać 12 szt. SRW-01 mojemu sąsiadowi na budowie.
Dopiero na miejscu dowiedziałem się że ma router wifi (tymczasowy) od dostawcy alarmu i nie posiada do niego hasel. Fabryczne, ani te z obudowy nie działały. Przez to że moduły znajdowały się w zasięgu mojego WIFI to zaproponowałem że udostępnię im mój SSID. To był cholerny błąd. Moduły były ledwo na granicy zasięgu. Router Mikrotik RB4011 nie dawał rady, bo za dużo czasu potrzebował na komunikację z tymi modułami na granicy. Widziałem to w podglądzie online. RSSI na poziomie -95 do -100. Czasy odpowiedzi modułów SRW-01 były liczone w sekundach :!: Częste utraty zasięgu, zrywania połączenia. Męczyłem się z tym tydzień, zanim sąsiad pojawił się na budowie. Cała sieć w domu kulała. Specjalnie dla żony uruchomiłem dodatkowy router z osobnym SSID bo już mi żyć nie dawała "Znów internet nie chodzi, znów strony się nie ładują". Próba blokowania dostępu do SSID dla konkretnych MAC też spęłzła na niczym. SRW-01 sąsiada namiętnie cały czas dobijały się. I tak cały tydzień z tym walczyłem, aż poszedłem uruchomiłem im tymczasowy pożyczony router z SSID tylko dla nich. Wtedy moja sieć odżyłą, a problemy się skończyły.
Bardzo dziwne, że 12 urządzeń na granicy zasięgu Wi-Fi, potrafi wywalić domową sieć.
Natomiast nie widzę tutaj za bardzo związku z poprzednimi wypowiedziami.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tak informacyjnie odnośnie kanałów "1", "2", "3" w MEW-01:
https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?t=8890
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: śr sie 17, 2022 10:29 am Tak informacyjnie odnośnie kanałów "1", "2", "3" w MEW-01:
https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?t=8890
Ja mam MEW, który łączył się z siecią na kanale 1. Kilkanaście innych urządzeń też pracuje na tym kanale.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

klew pisze: śr sie 17, 2022 10:16 am
danielkbala pisze: śr sie 17, 2022 9:52 am
Wrzuciłem tego loga co się Tobie wyświetla w google i trafiłem na wątek: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=85033
Ludzie czasem mają tego typu problem i wątek ciągnie się od wielu lat...
Jest tam kilka potencjalnych fixów, które niektórym ludziom pomogły. Może spróbuj całość przejrzeć i sparawdzić każdy z tych punktów u siebie?


Dzięki - poczytam pozmieniam i dam znać.
danielkbala
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 16, 2022 10:21 am

klew pisze: śr sie 17, 2022 10:34 am
Patryk pisze: śr sie 17, 2022 10:29 am Tak informacyjnie odnośnie kanałów "1", "2", "3" w MEW-01:
https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?t=8890
Ja mam MEW, który łączył się z siecią na kanale 1. Kilkanaście innych urządzeń też pracuje na tym kanale.
W pracy capsman przydzielił kanał 1 i połączył się bez problemu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przygotowaliśmy aktualizację do wersji 2.8.51, która wprowadza skanowanie w poszukiwaniu najlepszego AP. Nieznacznie wydłuża to czas zestawiania połączenia z WiFi ale być może w wielu przypadkach poprawi jakość. Być może rozwiąże też ten problem. Zainteresowanych testami proszę o podesłanie adresu email konta cloud i wskazanie urządzeń dla których mamy udostępnić aktualizację.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zgłaszam się na testy.

2 szt. AP Mikrotika czekają ;)

Edit:

Teraz tak myślę. Czy soft szuka jednorazowo najsilniejszego sygnału czy co jakiś czas sprawdza siłę sygnału. Jeden z AP jest wyłączany na noc, więc z racji rozłączenia ponownie połączy się do głównego. A rano jak włącze dodatkowego AP to co się wydarzy?
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2022 3:41 pm przez Duch__, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
dar3cz3k_
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 07, 2018 10:20 pm
Lokalizacja: Brudzowice

Też chętnie sprawdzę, poszło na PW
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

On szuka AP tylko podczas łączenia z Wi-Fi. Także rano nic się nie stanie ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”