Połączenie modułu do WiFi

xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Po zmianie softu na wersję 2.8.52 w MEW urządzenie od razu zalogowało się do Wi-Fi.
W tym samym.momencie ( reset rutera) SBW na starym. sofcie dalej na czerwono . Zobaczę jak dlugo zanim.sie zaloguje. Parę dni poobserwuję te urządzenia na tych dwóch różnych softach.


SBW-01 zalogowal się ok 30 minut później po resecie rutera
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dzięki za info.
kssawery
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 30, 2017 12:38 pm

Dzisiaj u mnie dwa ROW-02 zaczęły wariować. Tracą połączenie z domową. Sieć wifi jest na unifi, łącze adsl z orange. Zaktualizowałem oba moduły do wersji 2.8.51 ale zachowują nadal niestabilnie. Do momentu pojawienia się problemów w mojej sieci nic nie było ruszane. Dom mam dość oddalony od sąsiadów ale mimo wszystko poskanowałem zajętość kanałów w okolicy zainstalowanych modułów, wygląda na to, że nie to jest przyczyną nagłego pogorszenia. Na ruterze (Orange FunBox) ustawione DNSy 194.204.152.34 i 194.204.159.1.
Pomocy :cry:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Puść dłuższego ping-a.
Sprawdź siłę sygnału w aplikacji.
Mogę Ci udostępnić testową wersję 2.8.52, która ma nowsze biblioteki producenta układu WiFI.
kssawery
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 30, 2017 12:38 pm

Moduły pojawiają się tylko na chwilę ale udało się złapać.
Sygnał wifi 60%.

Ping statistics for 192.168.1.50:
Packets: Sent = 56, Received = 39, Lost = 17 (30% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 62ms, Average = 14ms

W domu mam 6 szt ROW-02, tylko dwie świrują. Ogólnie urządzeń wifi jest 32 szt.
kolczkuba
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 30, 2019 7:17 pm

Testuje od kilku dni nowy soft. Myślę, że jest lepiej, ale nie tak jak powinno być. Dłużej trzyma połączenie, jednak po jego utracie nadal trzeba czekać długi czas na zalogowanie do serwera. Urządzenie było połączone z serwerem od wczoraj od ok 17. Właśnie w tym momencie coś zmieniłem testowo na serwerze (liczba prób zamknięcia bramy). Moduł się rozłączył no i czekam na połączenie. Dam znać ile potrwa.

EDIT: Moduł połączył się z serwerem po 20 godzinach.
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Potwierdzam ,że jest lepiej jednak czy to nowy soft ? Po resecie rutera urządzenia supli loguja się do clouds . ok 30-60 min. Jednak Mewka działa nie przerwanie ponad 3 dni :) s to już duży sukces.
Ps W Mew mam. soft ....52 w Sbw ... 51
Czasy logowania do clouds podobne oraz czas pracy urządzeń beż zawiechy też podobny
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Dzisiaj mija ponad 5 dni stabilnej pracy Mew 01 na sofcie ..52. W tym samym czasie SBW 01 na sofcie ...51. wstał ok 7 h temu. Niestety nie wiem ile czasu brama (Sbw01) była nieaktywnan w clouds i ile czasu trwało logowanie.
Sbw ma sygnał Wifi na ok 35-40% Mew 95%.
Ciekawe czy nowy soft pomógł utrzymać stabilne połączenie clouds przy Mew ( dwa dni temu obydwa urządzenia miały ten sam czas pracy po zalogowaniu.) Czy może to wina sygnału wifi przy bramie w sbw spowodowała reset.
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zaktualizuj SBW i będziesz widział czy jest jakaś różnica. Może też tak być, że tam momentami zasięg może spadać poniżej minimum i wtedy moduł traci połączenie. Pamiętaj, że procenty pokazują siłę z jaką SBW odbiera sygnał z routera i nic nie mówi o jakości sygnału/zaszumieniu kanału czy też z jaką siłą router odbiera SBW.
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Zaktualizuję soft dzisiaj.
Jednak mam problem z interpretacją po dzisiejszym restarcie rutera ( zawsze restart o 3:00 w poniedziałek)
1. 4x gsound, 2x wemos, 3x sannof mini, 1x sanoff po restarcie routera wstały od razu do 1 min.
2. Sbw na starym sofcie potrzebował 32 minut do zalogowanie się do clouds
3. MEW 01 na sofcie testowym zalogowal się prawie po 4 godzinach od restartu rutera !!!

Ja już nie mam pomyslu oczywiście w przypadku postawienia acess pointa na komórce urządzenia SUPLI ( Mew I Sbw) wstają od razu !!

Zygmunt masz jakieś pomysły bo test przez tydzień pokazuje że nic się nie zmieniło a stabilność połączenia i szybkość logowania do clouds nie zależy od wersji softu.
jak dla mnie to niezły rolelcoster. Choć przyznaję że w ostatnim tygodniu stabilność była bardzo dobra.
poniżej wykres Z MEW gdzie widać ile czasu MEW się nie loguje:
Załączniki
Screenshot_20221010-073726_SUPLA.jpg
Screenshot_20221010-073726_SUPLA.jpg (318.3 KiB) Przejrzano 214 razy
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”