Pytania w zakresie Supla

Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

jaku2k pisze: śr wrz 14, 2022 8:56 pm @Lukas2022 pytania, które zadajesz dotyczą bardzo popularnych czujników i jeszcze bardziej popularnego ESP, więc z pewnością znajdziesz sugerowane opcje podłączenia w Internecie.
Nagroda za spostrzegawczość. Proszę, spróbuj znaleźć w mój ESP + HC-SR04. Podaj linka.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Lukas2022 pisze: pt wrz 16, 2022 2:53 pm
jaku2k pisze: śr wrz 14, 2022 8:56 pm @Lukas2022 pytania, które zadajesz dotyczą bardzo popularnych czujników i jeszcze bardziej popularnego ESP, więc z pewnością znajdziesz sugerowane opcje podłączenia w Internecie.
Nagroda za spostrzegawczość.
Dzięki, kiedy mogę odebrać :?:
Proszę, spróbuj znaleźć w mój ESP + HC-SR04. Podaj linka.
https://randomnerdtutorials.com/esp32-h ... -arduino/
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Pisząc "spostrzegawczość" miałem na myśli kojarzenie wzorca graficznego. Twoja płytka mocno odbiega od mojej ale podłączenia podobne. Wpisując ESP32 wyskakuje 99,9% nie mojego rodzaju ESP32.
Poniżej przedstawiam poprawne podłączenie mojej płytki wraz z własnym schematem.

Przekaźniki
GND - GND
IN1 - I04
IN2 - I032
IN3 - I025
IN4 - I027
VCC - VCC

Czujnik zbliżeniowy
VCC - 3,3V lub VCC
Trig - I018
Echo - I05
Gnd - GND

Termometr
TXD
3,3V
GND
Załączniki
Schemat podłączenia_1.png
Schemat podłączenia_1.png (943.04 KiB) Przejrzano 293 razy
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Lukas2022 pisze: sob wrz 17, 2022 9:52 am Pisząc "spostrzegawczość" miałem na myśli kojarzenie wzorca graficznego. Twoja płytka mocno odbiega od mojej ale podłączenia podobne. Wpisując ESP32 wyskakuje 99,9% nie mojego rodzaju ESP32.
Poniżej przedstawiam poprawne podłączenie mojej płytki wraz z własnym schematem.

Przekaźniki
GND - GND
IN1 - I04
IN2 - I032
IN3 - I025
IN4 - I027
VCC - VCC

Czujnik zbliżeniowy
VCC - 3,3V lub VCC
Trig - I018
Echo - I05
Gnd - GND

Termometr
TXD
3,3V
GND
Tak na przyszłość - kojarzenie wzorca graficznego nie jest niezbędną umiejętnością przy doborze pinów, kiedy - tak jak w przypadku ESP - mamy znormalizowane nazwy i np. GPIO27 zawsze powinno odpowiadać GPIO27.

Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Wracając do problemu z pierwszej strony tematu. Okazało się, że wina nie leży po stronie oprogramowania tylko sprzętu. Zakupiłem Sonoff Basic R2 i takie oprogramowanie wgrywałem. Wszystko działało do momentu braku prądu i związany z tym termostat DS18B20. Po powrocie napięcia Supla nie widziała termostatu, które musiałem dodawać ręcznie po przez urządzenie. Problem tkwił w urządzeniu opakowanie było z R2 a urządzenie Sonoff Basic. Po wgraniu oprogramowania dla Basica wszystko działa. Morał z tego taki nie ufaj sprzedawcy:) czas o pieniądz a strata czasu to zmarszczki i ból d..y. Problem został rozwiązany.!!!
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Strona cloud.supla.org jest mocno rozbudowana, nie mogę wyszukać opcji logowania do danego użytkownika i nadać odrębne hasło. Fajnie działają Smartfony Lokalizacje Identyfikatory dostępu lecz jak nadać odrębne hasło dla klienta w aplikacji android. Jestem na etapie gdzie dodałem smartfon nadałem Identyfikator i lokalizację wszystko działa, ale loguję się na klienta smartfona swoim mailem i hasłem. Da się zmienić hasło dla klienta aby nie znał mojego?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: czw wrz 22, 2022 9:54 am Strona cloud.supla.org jest mocno rozbudowana, nie mogę wyszukać opcji logowania do danego użytkownika i nadać odrębne hasło. Fajnie działają Smartfony Lokalizacje Identyfikatory dostępu lecz jak nadać odrębne hasło dla klienta w aplikacji android. Jestem na etapie gdzie dodałem smartfon nadałem Identyfikator i lokalizację wszystko działa, ale loguję się na klienta smartfona swoim mailem i hasłem. Da się zmienić hasło dla klienta aby nie znał mojego?
Apki na telefonie nie zapamiętują hasła. Jeśli chcesz pominąć logowanie do clouda z poziomu apki, to najpierw u siebie na Cloud włącz rejestrację telefonów - wtedy apka nie będzie pytała o hasło, tylko telefon się zarejestruje na Twoim koncie.

Aktualnie nie da się tworzyć osobnych kont/użytkowników w Cloud. Jest tylko konto administratora/właściciela. Pozostałe osobny mogą korzystać z aplikacji na telefonach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Lukas2022 pisze: czw wrz 22, 2022 9:54 am Strona cloud.supla.org jest mocno rozbudowana, nie mogę wyszukać opcji logowania do danego użytkownika i nadać odrębne hasło. Fajnie działają Smartfony Lokalizacje Identyfikatory dostępu lecz jak nadać odrębne hasło dla klienta w aplikacji android. Jestem na etapie gdzie dodałem smartfon nadałem Identyfikator i lokalizację wszystko działa, ale loguję się na klienta smartfona swoim mailem i hasłem. Da się zmienić hasło dla klienta aby nie znał mojego?
Nie ma wymogu wpisywania hasła do konta po stronie aplikacji. Wprowadzenie hasła podczas rejestracji smartfona przyspiesza tylko ten proces. Hasło jest właściciela konta, nikomu go nie dawaj.

Aby dodać nowy smartfon bez podawania hasła:
  • Włączasz w Cloud rejestrację smartfonów.
  • W aplikacji na smartfonie, który chcesz zarejestrować podajesz tylko e-mail.
  • Tworzysz nowy identyfikator dostępu w Cloud i przypisujesz do niego wybrane lokalizacje.
  • Przypisujesz w Cloud do zarejestrowanego smartfona utworzony identyfikator.
  • W aplikacji klikasz w przycisk odśwież lub zamykasz ją i otwierasz na nowo.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Jeżeli nie da się tworzyć osobnych kont, to może jest możliwość udostępniania urządzenia na inne konto.
Przykład
Konto Jan Kowalski posiada 3 urządzenia i jedno chciałby udostępnić na inne konto do Borysław Chciećwielek. Jeżeli jest taka opcja lub podobna gdzie szukać.
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

lesny8 pisze: czw wrz 22, 2022 6:19 pm
Nie ma wymogu wpisywania hasła do konta po stronie aplikacji. Wprowadzenie hasła podczas rejestracji smartfona przyspiesza tylko ten proces. Hasło jest właściciela konta, nikomu go nie dawaj.

Aby dodać nowy smartfon bez podawania hasła:
  • Włączasz w Cloud rejestrację smartfonów.
  • W aplikacji na smartfonie, który chcesz zarejestrować podajesz tylko e-mail.
  • Tworzysz nowy identyfikator dostępu w Cloud i przypisujesz do niego wybrane lokalizacje.
  • Przypisujesz w Cloud do zarejestrowanego smartfona utworzony identyfikator.
  • W aplikacji klikasz w przycisk odśwież lub zamykasz ją i otwierasz na nowo.
Sprawdziłem faktycznie działa dziękuję za szybką informację. Dodatkowo mogła by być opcja udostępniania urządzeń na inne konto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”