sonoff sv problem z wgraniem firmware

backups81
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 29, 2019 9:21 pm

hej.
mam taki problem z w graniem supli... do sonoff sv wer 1.0
Nie wiem czy źle robię tryb konfiguracji czy problem z komunikacja
sterowniki mi wykrywa ( silicon labs com 4) system to win 10
kroki --->pobieram gui generic ze stronki ustawiam parametry zgodnie z opisem zrzucam na dysk otwieram w nodemcu ustawiam parametry screen poniżej odpalam i wychodzi prostokąt i kropki i tak się powtarza ( prawdopodobnie brak komunikacji kable podmieniałem na nowe ..sprawdzałem też tx rx , rx tx ..oglądałem też to na dwóch komputerach i różnych programatorach i tak się dzieje na 3 szt sonoff sv
podejrzewam ze nie wprowadzam w konfiguracji tryb (przytrzymuje przycisk na sv i podłączam do gniazda usb po podłączeniu puszczam przycisk ..nic nie miga na sonofie ( jak normalnie go podłączę to w ewilnku działa tak jak należy)
proszę o jakieś wskazówki ..czy coś źle robię albo coś pomijam ? :(


Command: esptool.py --port COM4 --baud 115200 --after no_reset write_flash --flash_size detect --flash_mode dout 0x00000 C:\Users\Domek\OneDrive\Pulpit\sonoff mini\sonos sv gui generic\Nowy folder\GUI-Generic.v4.17.12.Sonoff_SV.json.tmpl.m1M64.fCPU160.bin --erase-all

esptool.py v3.0
Serial port COM4
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____....._____


próbowałem tez wyczyścić najpierw blankiem ale też to samo ..próbowałem też esp8266 flasher
juz brak pomysłów :/
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Spróbuj wgrać tasmotizerem, u mnie 100% skuteczności
backups81
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 29, 2019 9:21 pm

No właśnie wolałbym żeby mieć to na supli tak jak inne pozostałe rzeczy...może ktoś miał podobny problem i poradzi cosik,,:)
photohubercik
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:04 am

Ja mam jeszcze inny problem. Wgrywam wszystko jak w poradniku. Odłączam wychodzę z trybu programowania. Przestaję zwierać pin 0 i 15 do masy. I przy włączeniu miga chwilkę dioda i to wszystko. Zachowuje się jak by było nadal w trybie programowania.
pawel.p
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 01, 2022 7:11 pm

Witam czy udało Ci się wgrać oprogramowanie ponieważ boryka się z tym samym problemem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”